Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 22:12, 16 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bartek_s1992 napisał(a)
To jak w końcu ? Trawnik czy grys ? Bo Pani napisała to i to


trawę posiejesz, szybko urośnie i nie będzie widać różnicy
możesz ją także przeszczepić z miejsc, w których będziesz poszerzał rabaty
dopiero szybciorem będzie trawnik
chodzi o to, że z Danusi doświadczenia wynika, że biały grysik razi po oczach
lepszy jest ciemniejszy
fale ogólnie mogą być w ogrodzie, ale jak jest ich zbyt dużo, to nie wyglądają one naturalnie, ładnie

a najlepiej nic narazie nie rób, posiedź dłużej na forum, a sam dojdziesz do takich wniosków
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 23:11, 16 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bartek, niektóre roślinki możesz przenieść na obwódki w innych rabatach. Np bergenię posadzić rzędem. Rabatki powinieneś tworzyć trzypiętrowe.
____________________
Ogródek Iwony II
beata_kulesza 10:22, 17 mar 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witam wszystkich tego pięknego słonecznego dnia i o pomoc a także wszelkie rady i sugestie pytam Mam rabatę na której rośnie wielki berberys mam zamiar go z tamtąd wywalić ale nie mam koncepcji co tam posadzić. Może ma ktoś odrobinę czasu i pomysła to będę bardzo wdzięczna
____________________
Beti - Ogród Beaty
bartek_s1992 12:10, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Malgosik napisał(a)


trawę posiejesz, szybko urośnie i nie będzie widać różnicy
możesz ją także przeszczepić z miejsc, w których będziesz poszerzał rabaty
dopiero szybciorem będzie trawnik
chodzi o to, że z Danusi doświadczenia wynika, że biały grysik razi po oczach
lepszy jest ciemniejszy
fale ogólnie mogą być w ogrodzie, ale jak jest ich zbyt dużo, to nie wyglądają one naturalnie, ładnie

a najlepiej nic narazie nie rób, posiedź dłużej na forum, a sam dojdziesz do takich wniosków


A może by tak na środku wydzielić i posadzić jakieś iglaki ozdobne albo bukszpany, dać agrowłókninę i wysypać kolorową korę ?
bartek_s1992 15:57, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Chyba jednak zdecyduję się na Pani radę Pani Malgosiu Czyli mam zlikwidować to kółko na środku, zasiać trawę i powiększyć te rabaty tam gdzie jest kora oraz biały kamień ? Jaki kształt zrobić ? Coś w tym stylu co teraz czy bardziej prosty kształt? I oczywiście dosypać kory ... Może jakieś iglaki podosadzać ? Jeśli tak to jakie ? Proszę o poradę.
Gardenarium 17:00, 17 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bartek_s1992 napisał(a)
To jak w końcu ? Trawnik czy grys ? Bo Pani napisała to i to


Polikwidować wszystko, wysepkę, usunąć biały grysik (nadaje się do akwarium nie do ogrodu) i uprościć linię trwanika. Pokaż jeszcze jakieś zdjęcie, bo tutaj nawet nie można nic narysować
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:02, 17 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
megabasia napisał(a)
Pani napisała, posadź trawnik i zlikwiduj biały grysik


Nie posadź trawnik, tylko posiać trawnik napisałam czyli dobrze, nie pomyliłam się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 17:03, 17 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bartek_s1992 napisał(a)
Chyba jednak zdecyduję się na Pani radę Pani Malgosiu Czyli mam zlikwidować to kółko na środku, zasiać trawę i powiększyć te rabaty tam gdzie jest kora oraz biały kamień ? Jaki kształt zrobić ? Coś w tym stylu co teraz czy bardziej prosty kształt? I oczywiście dosypać kory ... Może jakieś iglaki podosadzać ? Jeśli tak to jakie ? Proszę o poradę.


jeśli chodzi o kształt rabat, to trzeba zrobić rzut działki
czyli nannieśc budynki, ścieżki, podjazd itp.
Bo tak z wyrywkowego zdjęcia trudno coś poradzić.
Na forum mówimy sobie po imieniu
no i nie tylko ja radziłam rozebrać trawnik i poszerzyć rabaty
____________________
Ogród na glinie
bartek_s1992 18:27, 17 mar 2015

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Tak wygląda mniej więcej moja działka:
Małgosiu czyli mam usunąć tego skalniaka i powiększyć te rabaty ? Tam z lewej strony posiadam duże tuje w kształcie kulek, trawa pod nimi jest uboga ze względu na zacienienie a koszenie w tym miejscu jest uciążliwe. Myślałem to oddzielić od trawy i wysypać korę co będzie lepsze dla tych tui...
Tak wyglądają te rabaty:


Pinus 18:50, 17 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 10
Witam .
Co do białego grysiku to jak najbardziej popieram żeby zlikwidować .
Sam miałem biały grysik a raczej mam jest bardzo nie praktyczny i drogi jeden dwa sezony i wszystko brudne.
Poza tym jest sztuczny ale oczywiście w pewnych ogrodach pasuje jak ulał np. styl japoński.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies