Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:27, 18 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)


Odnośnie prognoz: za tzw. PRLu teren był tak samo ukształtowany, ilość zmiennych to nie wiem - ale jak telewizor mówił, że będzie padać to padało. Teraz technologie w kosmos wysyłane a prognozy na 3 dni się nie sprawdzają

Odnośnie kokoryczek - do Tamaryszka zaglądałam wielokrotnie, ale kokoryczkowy wątek mi umknął, nadrobiłam, chyba faktycznie jakieś ograniczniki porobię
No więc właśnie... Bo teraz zbyt wiele czynników wpływa na kształtowanie pogody, tak powiedział pan met. , znacznie więcej niż kiedyś...
Chyba kiedyś jednak było lepiej... przynajmniej w zakresie pogodowym
Tę kokoryczkę bym chyba posadziła gdzieś w kątku i zobaczyła, jak ona będzie się u Ciebie rozwijała. Bo to jest niewiadoma X . Jak będziesz to wiedziała, to równanie rozwiązane
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:06, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)

Ja mam teraz swoje 3 białe magnolki, jedną różowo-białą i na oku mam dwie różowe... No i chyba nabędę też


Do którego ogrodu?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:56, 18 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
galgAsia napisał(a)
No więc właśnie... Bo teraz zbyt wiele czynników wpływa na kształtowanie pogody, tak powiedział pan met. , znacznie więcej niż kiedyś...
Chyba kiedyś jednak było lepiej... przynajmniej w zakresie pogodowym
Tę kokoryczkę bym chyba posadziła gdzieś w kątku i zobaczyła, jak ona będzie się u Ciebie rozwijała. Bo to jest niewiadoma X . Jak będziesz to wiedziała, to równanie rozwiązane

O pogodzie i prognozach to już nic nie powiem - u mnie dziś miało być zimno, było ciepło. Jutro ma padać, właściwie to już powinno. A na niebie tyle gwiazd, że nie wierzę w kiepską aurę za parę godzin....
Kokoryczki w kątku nie posadzę Z jednego, albo dwóch powodów: 1 - jak w kątku to o niej zapomnę, ewentualnie: 2 - zacznę do niej nową rabatę tworzyć Obecnie żadna z tych wizji mi nie pasuje
Pójdzie na rabatę cienistą, dam ogranicznik, zobaczymy co będzie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 08:36, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Do którego ogrodu?
Haaaaniu... do ozdobnego oczywiście
Po usunięciu dwóch skrzyń i przeniesieniu foliaka na działkę - właśnie wymyśliłam, że postawię go w miejscu, gdzie teraz rośnie orzech - będzie trochę miejsca. No i ten chol...ny wgłębnik czeka i czeka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:40, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

O pogodzie i prognozach to już nic nie powiem - u mnie dziś miało być zimno, było ciepło. Jutro ma padać, właściwie to już powinno. A na niebie tyle gwiazd, że nie wierzę w kiepską aurę za parę godzin....
Kokoryczki w kątku nie posadzę Z jednego, albo dwóch powodów: 1 - jak w kątku to o niej zapomnę, ewentualnie: 2 - zacznę do niej nową rabatę tworzyć Obecnie żadna z tych wizji mi nie pasuje
Pójdzie na rabatę cienistą, dam ogranicznik, zobaczymy co będzie
Miało lać od rana - jest pięęękne słońce i błękitne niebo Niby od Ciebie idą jakieś chmury, ale co z tego będzie...
Kokoryczka Cię zachwyci, to pewne A czy przy okazji wkurzy...? - się zobaczy
Trzymam kciuki za powodzenie akcji
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 08:55, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
galgAsia napisał(a)

Odnośnie kokoryczek... Myślę, że musisz posadzić "w kupie" i zrobić rozpoznanie bojem. Jest tyle różnych opinii w tej kwestii, że ja też zaczęłam się gubić. Zajrzyj też do Tamaryszka, Iza fajny post o kokoryczkach napisała


Ja mam kokoryczki, zresztą właśnie od Izy Tamaryszka, i wcale nie są one u mnie jakieś ekspansywne. Rozrastają się stopniowo, ale nawet za wolno jak na moje potrzeby. Co roku kilka kłów więcej. Mimo że dobroci dostały. Temat do opanowania. Wszystko zależy od zasobności gleby. Najładniej wyglądają w jednej kępie, to fakt
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:56, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
A u mnie od rana lało, urwanie chmury, wycieraczki nie nadążały zbierać wody. Ledwo do roboty się doturlałam. Teraz trochę przestało
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 09:30, 19 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Moje kokoryczki też się rozchodzą wyjątkowo nienachalnie. Rosnące obok konwalie to przy nich sprinterki.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:33, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)
A u mnie od rana lało, urwanie chmury, wycieraczki nie nadążały zbierać wody. Ledwo do roboty się doturlałam. Teraz trochę przestało
Aaaa, widzisz, to pewnie ten deszcz, który ma i u mnie padać W sumie i tak pracuję do wieczora, ale ziemia mogłaby trochę przeschnąć. Taplanie się w błocku jak jakaś Żaba Błotna nie jest przyjemne ani pożyteczne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:35, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Moje kokoryczki też się rozchodzą wyjątkowo nienachalnie. Rosnące obok konwalie to przy nich sprinterki.
No patrz... A moich tak jakby ciągle przybywa... Albo tylko tak mi się wydaje
Za to konwalie faktycznie mnożą się na potęgę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies