Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Poppy 22:34, 08 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
galgAsia napisał(a)

Mnie, na szczęście, dziewczyny uświadomiły odpowiednio wcześnie, zdążyłam z sadzonkami. Szałwie cudne, cała seria zachwycająca. Jest szansa, że w przyszłym roku będą u nas dostępne. Bardzo mnie to cieszy.


Na Twojej patelni beda mega!

Co do rozwiazan, to z drewnianymi balami wyglada najlepiej.
Ale wbrew pozorom to tez nie jest takie latwe w montazu. Plus one sa mega ciezkie.
Jak z dlugowiecznoscia to nie wiem, ale tez zalezy od warunkow. U mnie sie np zaczely rozwalac skrzynie do warzyw z takich debowych belek po 5 latach. Jedna sprochniala na wylot.
poszukaj tez podkladow kolejowych, ale nowych, bo stare nasiakly chemikaliami i sa b szkodliwe.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Misia 22:53, 08 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
galgAsia napisał(a)
Tylko skąd takie bele - z tartaku? I pewnie to dąb, żeby nie zgniło po 3 latach... No, do takiego rozwiązania na pewno nie potrzeba kopać fundamentów...


Mi takie bele po budowie dachu zostały i na skrzynie do warzywniaka poszły. Braliśmy z tartaku. Minus taki że się wypaczyły bo nie były całkiem wysuszone.
____________________
Misia - Między brzozami
Gosiek33 07:31, 09 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Poppy napisał(a)


Na Twojej patelni beda mega!

Co do rozwiazan, to z drewnianymi balami wyglada najlepiej.
Ale wbrew pozorom to tez nie jest takie latwe w montazu. Plus one sa mega ciezkie.
Jak z dlugowiecznoscia to nie wiem, ale tez zalezy od warunkow. U mnie sie np zaczely rozwalac skrzynie do warzyw z takich debowych belek po 5 latach. Jedna sprochniala na wylot.
poszukaj tez podkladow kolejowych, ale nowych, bo stare nasiakly chemikaliami i sa b szkodliwe.



Te pinterestowe zdjęcia z balami to to czego bezskutecznie szukałam

Zostały mi takie po budowie. Właśnie zaczęłam je szlifować by lepiej zaimpregować powierzchownie (choć były kupowane jako impregowane ciśnieniowo). Właśnie wymyśliłam sposób montażu by dłużej wytrzymały - położenie ich w kotwach montowanych w betonowych stopach. U mnie to ma być wymiana kamieni na brzegu cienistej rabaty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:06, 09 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przeglądam pinteresta i znalazłam takie schodki, chyba lżejsze do położenia we własnym zakresie, bo z małych płytek

Tu też podpowiedzi praktyczne

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Ania111 08:22, 09 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ojej ,
Już za budowę się bierzecie
Oj ciężko kaliber


Będę kibicować i czekam ma efekt końcowy
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 15:07, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jak widzicie, ten wgłębnik generuje mnóstwo problemów... A to tylko kawałek muru... Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i inspiracje, i proszę o jeszcze . Bez Was nie dam rady

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:25, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziś od nocy, zgodnie z prognozami, pada, pada, pada... Próbowałam coś działać w ogrodzie, ale się nie dało. Wszystko mokre, ziemia lepi się do rąk, butów, narzędzi. Może jutro będzie lepiej.



Sporo jeszcze zieleni, ale brązy i beże coraz bardziej rzucają się w oczy




____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:40, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jednakże, jak dobrze się przyjrzeć, widać pojedyncze plamy koloru
Pojęcia nie mam, dlaczego te chryzantemy dopiero teraz wzięły się za kwitnienie



Trzmielina oskrzydlona ciągle jeszcze świeci



Te jarząbki podobają mi się coraz bardziej

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:51, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:58, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies