Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże w pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże w pojemnikach

Basiaw 13:31, 20 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Muszę przesadzić róże okrywowe (3 szt. odmiana Rody syn. Viking), przez chwile myślałam, czy nie pokusić się o zrobienie z nich róż pojemnikowych, ale chyba nie będę ich tak krzywdzić, pójdą do gruntu, ale pomysł na róże w donicach zakiełkował.
Czy macie sprawdzone odmiany, które dobrze się czują w pojemnikach, zimują i kwitną w kolejnych latach? Jesli tak, to jakie to odmiany i jak je przechowujecie przez zimę, dołujecie donice, owijacie "kołderką"?
Będę wdzięczna za porady.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 14:35, 20 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam obszerny artykuł na ten temat zamieszczony oczywiście u nas na Ogrodowisku.

Róże w pojemnikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 15:52, 20 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Bardzo dziękuję!
Cieszę się, że możliwa jest wieloletnia uprawa róż w pojemnikach.
zastanawiam się tylko nad pora zakładania takich donic, ale tu chyba lepsza będzie wiosna, w przeciwieństwie do sadzenia roślin do gruntu.


____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 14:19, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak Basiu, najlepiej to robić wiosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Athenka 15:07, 28 mar 2013

Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 17
Witam serdecznie, w tym roku planuję uprawę róż w donicach i mam pytanie z jaką rośliną pnącą lub jakąś inną można stworzyć ładną kompozycję w donicach ok 50 cm wysokości i 40 szer. Planowane róże to sweet parole, fresia, mrs robinson, dolomiti i eckart witzigmann czyli wszystko na różowo poza fresią. Po jednej róży na donicę. Będę wdzięczna za propozycje. Jestem pod wielkim wrażeniem forum i oczywiście ogrodem z kompozycjami pojemnikowymi Pani Danusi, którą serdecznie pozdrawiam.
____________________
Gardenarium 16:05, 28 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli to kolekcja róż w jednakowych donicach to powinny być róże podsadzone np lawendą, albo żurawkami ale wszystkie jednakowo.

Bo ja zrobisz każdą różę z innym towarzystwem to będzie chyba za dużo dobrego.
Można podsadzić też zwisającym bluszczem obrzeżonym na żółto-biało. Mogą być turzyce niskie.

Tak wyglądały moje pienne róże Pilgrim jesienią



A tutaj propozycje


Carex, Verbena bonariensis 'Liliput'.


Hedera



Carex 'Frosted Curls'



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Athenka 17:42, 28 mar 2013

Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 17
Tak wszystkie bedą w jednakowych donicach,super wygląda z tymi trawami i bluszczem, mam w ogródku troche traw i turzyc wiec harmonia bedzie, dziekuje
____________________
Gardenarium 18:02, 28 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie w takim razie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Athenka 12:00, 04 kwi 2013

Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 17
Jeszcze takie pytanie czy trawy i róże pienne traktujesz jako jednoroczne kompozycje czy zimują? Zastanawiam sie czy trawy nie będą za bardzo "wyjadały" różom dobroci a ich korzenie nie zaczną przeszkadzac w takij kombinacji. Udało mi sie kiedyś przezimowac hakone w donicy 3 lata po okryciu donic stąd moje pytanie czy trawy moga tam pozostać i normalnie sobie rosnąć.
____________________
Gardenarium 13:00, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Róże posadzone są na rok, góra dwa. W zasadzie planowałam je posadzić do gruntu, ale zostały, a dekotracja w donicy, która towarzyszy różom jest zmieniana z 5 razy w roku, więc jest chwilowa bardzo. Ta jesienna bardzo mis ię podobała, a turzyce były postawione w doniczkach, nawet ich nie sadziłam

Moje róże w garażu już przekwitają a było to tak

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies