Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Rench 21:53, 26 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)
Renia, płatków nie ucieram. Bo nie mam cierpliwości. A byłoby z czego!
Dostaję zawsze słoiczek od jednej pani i to nam wystarczy (tylko do pączków symbolicznie).

A poniżej (czy to szafirowy kolor jest?) to pospolita roślina: bukwica, czyli czyściec zwyczajny. Po przekwitnięciu liście nadal są schludne (jak sobie życzysz, to rzeknij słowo).



Ja bym ucierała,tylko mi szkoda każdego płateczka zrywać

Przecież czyściec zwyczajny mam,ale mój nie jest taki wyrazisty w kolorze,chyba że twój aparat dodaje koloru
Jeśli będziesz miała nasiona dzwonka kremowego,to bym prosiła o kilka ,bo moje wyginęły .
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
22:06, 26 cze 2017
Pszczelarnia napisał(a)
Renia, płatków nie ucieram. Bo nie mam cierpliwości. A byłoby z czego!
Dostaję zawsze słoiczek od jednej pani i to nam wystarczy (tylko do pączków symbolicznie).

A poniżej (czy to szafirowy kolor jest?) to pospolita roślina: bukwica, czyli czyściec zwyczajny. Po przekwitnięciu liście nadal są schludne (jak sobie życzysz, to rzeknij słowo).



ja ucieram ...mam pięć lub sześć słoiczków po chrzanie z jednej rózy Pettit Holand...mam makutrę ...zbieram płatki co dzień ...czekam az wyjda z nich czarne robaczki....potem zasypuje cukrem i kwaskiem cytrynowy na oko ...a potem ucieram...a własciwie M uciera jak siedzi przed telewizorem wieczorem ..krótko 5-10min i do słoika ...jednorazowo pół słoika wychodzi...w kolejnym dniu kolejna porcja i tak sobie zbieram od kilku lat tak robię ...a potem do pączków
22:11, 26 cze 2017
zdjęcia obejrzałam z zaciekawieniem ...dobrze że goście u ciebie bywają i coś więcej nam pokazują ...bo jestem zachwycona tym co zobaczyłam Ewo musisz wicej fot nam pokazywać ..bo strasznie oszczednie nam te twoje klimaty dawkujesz

a to koniczyna Red Feathers? bo takie cos dzisiaj pokazywała Magnolia u kokoszki

Justyna napisał(a)







sylwia_slomc... 22:25, 26 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Mala_Mi napisał(a)


mam duży ogród, ale eMus mi to wybił z głowy.. zero chrzanu w ogrodzie, bo jest nie do wytępienia.

a ja na listę wrzucam jeszcze topinambur.. ręczne wybieranie mija się z celem.. wybieram a go coraz więcej
randap?? ale w warzywniku???


Skusiłam się i kupiłam Magnolię

Swój w boisku chłopaków wytępiłam w dwa lata kosząc
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:32, 26 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Jaaaa Cię Kompletnie nowy ogród zobaczyłam na tych fotach. Nie miałam pojęcia, że te rabaty do samej wody schodzą, z Mai pamiętam , że brzegi strumienia były w kamieniu chyba.
Justyna pytanie za 10 pkt czy ten stolik z krzesełkami stoi w szklarence? czy za nią i tylko na fotkach tak wygląda?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kuklik 00:23, 27 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Justyś, boskie zdjęcia, dzięki za ten spacer
Ewo, jestem absolutnie zakochana w Twoim ogrodzie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Dzidka 00:39, 27 cze 2017


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Justyna napisał(a)



Pierwsza myśl: u Geoffa Hamiltona.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
admete 07:41, 27 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Justynko fantastyczna fotorelacja!!!!!!

Ewo stworzyliście bajeczny kawałek ziemi!!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Ensata 10:39, 27 cze 2017


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Justyna kiedy te robale łaskawie wychodzą? Mnie płatków nie szkoda, w ogóle, ścinam, wkładam w wazony, tylko robale są fuj.

Cudna ta koniczyna, a pszczoły z niej korzystają?

Bardzo lubię Twój ogród..taki zatrzymany w czasoprzestrzeni..
____________________
W kolorze blue
magnolia 10:39, 27 cze 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
magicznie! pięknie, bujnie, delikatnie i mocno gdzie trzeba!!!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies