Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 14:10, 22 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Ewcia Ty mnie o radę pytasz z Twoim wyczuciem
Bardzo miło i ego mi połechtałaś
Wracając do tematu weź pod uwagę dwie byliny lobelię krwistą i penstemona o bordo liściach
Jedno i drugie liść ma inny niż liliowce i jedno i drugie tą ciężką zimę u mnie wytrwało. Penstemona nie zabezpieczałam a lobrlia miała kopczyk z trocin.
Penstemon kolorem kwiatu może się nie zgodzić, ale dekoracyjny cały sezon nawet jak liliowce już śpią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:18, 22 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sylwia, Ewa świetną metodę- z burzy mózgów rodzą się najlepsze pomysły.
Pszczółko, napisałam, co wiedziałam u siebie str. 417 Liliowce nikną zimą, przydałoby się coś, co zostanie. (tak głośno myślę)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magda70 15:26, 22 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Pszczelarnia napisał(a)


Zaskoczyło mnie dopasowanie kolorystyczne dzikiego bzu i stołu ogrodowego:






Idealne
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
sylwia_slomc... 17:54, 22 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sylwia, Ewa świetną metodę- z burzy mózgów rodzą się najlepsze pomysły.
Pszczółko, napisałam, co wiedziałam u siebie str. 417 Liliowce nikną zimą, przydałoby się coś, co zostanie. (tak głośno myślę)

To prawda
Ten penstemon całą zimę ładny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 19:12, 22 cze 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
sylwia_slomczewska napisał(a)

To prawda
Ten penstemon całą zimę ładny


W takim razie penstemon u mnie znajdzie również podobne zastosowanie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Bogdzia 19:29, 22 cze 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Widzę że wymarzony zakup juz na miejscu , swietnie wygląda. Ogród całkiem inny niz widziałam ale równie piekny. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anabell 23:45, 22 cze 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ewo - wypatrzyłam wymarzoną szklarenkę, jest wysoka to dobrze kubatura wówczas większa.

Nie wiem czy cień nie będzie za mocno zagrażał wewnątrz roślinkom, może to tylko złudzenie na zdjęciu.
Choć w upalne dni będzie okej naturalne cieniówki.

Cały ogród nieustająco się zmienia aj! i nowe nabytki piwonii.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anda 14:38, 23 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Ewo, gratuluje artykulu Szkoda, ze nie moge tego czasopisma tu nigdzie kupic. Z checia bym poczytala. I jeszcze Daniusia tam ma kolumne.
Nie pamietam, czy gratulowalam szklarni. Jesli nie, to gratuluje rowniez tego zakupu. Jest fantastyczna i dobrze sie wpisuje w Twoj ogrod. Chyba, z tego, co widze na zdjeciach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 14:43, 23 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
(...) Jest fantastyczna i dobrze sie wpisuje w Twoj ogrod. Chyba, z tego, co widze na zdjeciach


Jeszcze się nie wpisuje, bo brakuje całości zabudowań - ale wpisze się. Na razie wpisuję ją w ogród roślinnie.
Jeszcze na jesieni będzie wysadzanie od części zachodniej (dobrze Hania zauważyła), tam jest za gęsto od krzewów i drzew i za szybko robi się cień.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tulucy 16:36, 23 cze 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ewo Raubritter posadziłam przy ogrodzeniu i chcę ją na nie puścić - rozciągnę chyba jakieś linki od słupka do słupka i na nich będę ją przyczepiać. Szkoda, że ona nie powtarza. Ale co tam, nie musi... Ważne, że może rosnąć w cieniu, bo tam, gdzie ją posadziłam, ma słońce rano i wieczorem tylko.
Waterloo jest piękna z tymi masami drobnych kwiatów i długo kwitnie i pachnie

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies