Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Sebek 14:59, 23 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szalejesz z zakupami - takich pięknych bukszpanów jak każdy zazdraszczam Czekam na kolejne rabaty - będzie cudnie!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 17:11, 23 mar 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Trzymam kciuki za nową rabatę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 17:35, 23 mar 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczoła przepadła w tym swoim ogrodzie...................pszczołósia , gdzieżeś ty przepadła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
magnolia 11:54, 24 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
alinak napisał(a)


ewa mam uwagi :

--trzmielina oskrzydlona docelowo ma ok 1,5 m więc powinna znaleźć się w wyższym piętrze a nie z przodu , tak samo tawuła wczesna to olbrzym krzew ok. 1, 70 m.i ok. 2 m szerokości .zasłoni całkowicie miscanta morning light. rośnie szybko i zajmuje dużą powierzchnię .z niej w tej rabacie w ogóle bym zrezygnowała -pięknie wygląda jako soliter .

---hosta patriot docelowo też jest ok. 70 cm szeroka a z kolei berberys admiration po 7 latach ma zaledwie ok 40 cm szerokości i tyleż samo wysokości ....ładnie wyglądałby w kupkach po 3 jak rytmicznie powtarzający się akpocent ale koniecznie z przodu w towarzystwie np, morning light a nie host , bo go zakryją po prostu

----dobry duet hakone i turzyca bronze ale ta wzniesiona ..nie ta fontannowa niska . bo ta powinna być o 1 piętro wyższa

--tawulec zasłoni rozchodniki i wejdzie na trzmielinę to okrywowa roślina .....ale wcale nie niższa od rozchodników .

generalnie przeanalizuj jeszcze raz dobrze docelowe wysokości roślin , bo turzyca też będzie zasłonięta przez rozchodnik a rozchodnik zasłoni trzmielina oskrzydlona ...czyli wszystko jest na odwrót ..

Ewka sory , że się wtrącam...ale za kilka lat musowa przebudowa tej rabaty . a chyba tego nie chcesz ...
dobra ...zmykam do dostane po głowie i mnie pogonisz anie ma gdzie uciekać


zdecydowanie racja z tawulcem- nie zauważyłam go jakoś.
Z trzmieliną też- w tył ją.
carex bronze Ewa chyba ma ten wyższy
____________________
Pszczelarnia 16:48, 24 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Wydzieliłabym nieco przestrzeń ze stołem.

1 - róg podkreśliłabym np. mocno różowymi żurawkami - np. Berry Smoothie - jest najlepsza (1) albo jakimiś turzycami, choćby brązowymi, obok kula z bukszpanu (6) Jedynka dowolna roślina.bylina, która się tu uda, oczywiście dolewana, w dołek dobrze podsypana, bo to ekstremalne warunki, woda z deszczu nie dociera pod okapem świerków, ale to front, samo wejście, więc piękno tego miejsca i zdrowe rośliny muszą ujmować.

2 - pasek żurawek żółtych lub host żółtych, nie olbrzymów ('Golden Tiara' lub 'August Moon’

5 - różaneczniki pod spodem 3 też różanecznik

11 - szeroki pasek bukszpanu formowanego jakby płotek na dole krótszy płotek

10 - w plecach ławki coś - hmm. może dereń Ivory Halo 2 szt? coś pachnącego? jaśminowiec 'Aurea' cięty w ekranik? albo cis/bukszpan np. innego koloru (żółty)

4 - miskant 'Variegatus', inna dowolna trawa wysoka - fontannowa

9 - żurawki albo trawki w odmiennym kolorze (pomarańcz, żółty, biały)

8 - ekranik do 1 metra niski cis lub bukszpan

za ekranem na dole znowu 4 różaneczniki (nr 5) w przesunięciu posadzone, między nimi miskant , a szósteczka to kule z bukszpanu (dwie, plus jedna na brzegu po lewej)

6 - kula bukszpanowa

7 - Carex Evergold, ale w nim możesz krokusów fioletowych i żółtych nasadzić mnóstwo.

To pozorna geometria. W zderzeniu z nierówno posadzonymi pniami drzew, stworzy ład i porządek. Naturalność kompozycji możesz uzyskać nieregularnym umiejscowieniem różnych roślin cebulowych, posadzonych "ot tak" jak ręką rzucił
Możesz nieco trawek co gdzieś w ogrodzie rosną też dodać. kępy narcyzów.

Raczej trawnika to już bym nie robiła, wysypać to ściółką, kompostem przesianym, A ten prostokąt ze stołem możesz czarnymi kamyczkami



Po kolei.
Jestem właśnie przy realizacji planów z dn. 4.12.2013 r. Posadziłam bukszpany, cisy, różaneczniki. Nad wypełnieniem się waham, żeby nie wprowadzać koloru żółtego/pomarańczowego tutaj.

Danusia, doradziła mi wydzielenie (np. cegłami) przestrzeni z ławką i wysypanie jej czymś. W jakim kolorze dać cegły w ziemi? Ceglastym? Brązowym? Ściółką będzie najprawdopodobniej kora drobna mielona, może zrębki drewniane.

Stół kamienny jest z bordowego granitu, dach, parapety i okiennice ciemny brąz, fasada domu bardzo bardzo jasny róż, kostka kamienna wokół domu w kolorze zwykłego szarego granitu.

Proszę o pomoc, bo utknęłam.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agniecha973 16:58, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
O! Coś się bedzie działo!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Milka 17:05, 24 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I to jak Ewa, u ciebie tyle przestrzeni, ze tylko mistrzyni najlepiej doradzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agniecha973 17:08, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ewa chyba produkuje posta z najnowszymi przemysleniami co do tego miejsca. Ciii... Czekamy.
Tak zagadamy, że będzie musiała jeszcze raz powtórzyć, bo przeskoczy na drugą stronę. Upss...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 19:04, 24 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Marzena2007 napisał(a)
Koncepcja Magnoli świetna a pomysl na kolejną magnolię w ogrodzie bardzo dobry


Magnolia podpowiada ale kolejnej magnolii nie planuję w ogrodzie. Mam jedną wielką w tarasie i malutką w tymczasowym miejscu - obie stellaty. Wiedza o magnoliach była mi potrzebna do celów "użyteczności publicznej".
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:11, 24 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo dziękuję za pamięć. Jestem w niedoczasie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies