Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:53, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alisonek napisał(a)
Zielnik by Pszczólka to mistrzostwo świata!!!
ja mam dwie macierzanki, czy je się jakoś strzyże???i właściwie co mogę z nimi robić??? buziaki Pszczółko :*

Buziaki!
Mam jeszcze takie okazy macierzanki. Dostałam od koleżanki. Mają nazwy!



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 22:56, 11 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rozgrzeszam zakup bo grzechem byłoby nie kupić a jaka radocha - że też ja to rozumię i całe Ogrodowisko
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:56, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakwitła wsadzona na wiosnę z doniczki piwonia. Chyba Shirley Temple:

EDIT: NIe, to Miss America w pąku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
hanka_andrus 22:57, 11 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja mam taką macierzankę co nie kwitnie wcale.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 22:59, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
hanka_andrus napisał(a)
Ja mam taką macierzankę co nie kwitnie wcale.


Taka o kolorze limonki? Jakby cytrynowa? Mnie też nie kwitnie. Ale tnę wszystkie macierzanki i zioła pod koniec czerwca / w lipcu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tess 23:03, 11 cze 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
Składniki na wykonanie zielnika (by Pszczelarnia):
obwódka bukszpanowa z 2 kulami. Ścieżka kamienna. I: szałwie (5 odmian), macierzanki-tymianki - kilka, żywokost, lubczyk, krwawnik biały i różowy oraz wiązówkowaty, dziurawiec, mydlnica, len, lawendy(3+5), resztki mięty, cząber górski, aksamitki (2), nagietki (kilka), rzodkiewka, pietruszka , sałata, piołun i bylica pontyjska, maruna, ruta, rozmaryn i truskawki pnące w donicach, siedmiolatka, oregano (zielone i żółte), mieczyki, groszek pachnący, niskie dalie. popłoch pospolity (uwaga bardzo się rozsiewa) i ...... róże oraz lunarie.

Czasami trafia się czarnuszka albo ogórecznik (ale w tym roku nie wysiałam).
Tutaj widać szkielet po zimie (kwiecień):




Dziękuję Mus teraz wygooglać, bo większość z nich nazwana, a nieznana, albo tylko nieskojarzona
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 23:03, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monic napisał(a)
Ta róża to najprawdopodobniej "Diamant"
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.32291.2&tab=1


Tylko informacja o zapachu się nie zgadza. Moja pachnie cudnie delikatnie ale wyczuwalnie, lekko słodkawo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
stychaz 23:07, 11 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Pszczelarnia napisał(a)





Ewo, czy ta niska fioletowa roślinka to driakiew? Możesz mi powiedzieć jak długo kwitnie i czy wymaga dużo zachodu?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
hanka_andrus 23:22, 11 cze 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wg spisu Twojego do zielnika w ogrodzie mam prawie wszystko, ale porozrzucane między bylinami. Twój zielnik jest wielkością mojej ogrodowej ćwiartki. Jakbym u siebie przeznaczyła grunt na typowy zielnik żurnalowy, nie miałabym miejsca na co inne. Ale chyba zrobię jeden zagonek ziołowy i poprzemieszczam niektóre roślinki..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 23:36, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
stychaz napisał(a)


Ewo, czy ta niska fioletowa roślinka to driakiew? Możesz mi powiedzieć jak długo kwitnie i czy wymaga dużo zachodu?

Tak, to driakiew. Kwitnie długo, 2 razy, jak zetniemy po pierwszym. Lubi sucho i słonecznie. Jest niewysoka - 30 cm. Jakoś tak.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies