Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

andzia458 11:58, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Klon ostatecznie nie brandywine tylko ussuryjski. Na pewno do przesadzenia, bo za mało miejsca zostawiłam na żywopłot. Pień do wyprowadzenia. Tak wyglądał przed wsadzeniem:
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Rudolfina 12:08, 23 wrz 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Jeśli mogę wtrącić 3 grosze, to jestem za pozostawieniem perukowca
Mam u siebie tez takiego ciemnego, nie wiem dokładnie jaki gatunek. Gdy prześwieca przez niego zachodnie słońce to mieni się na wiśniowo-różowy kolor. Niektóre listki wyrastają mu takie mniejsze niż pozostałe i one są w mocnym różowym kolorze. Jest przepiękny! I na szczęście nie kwitnie. To chyba moja ulubiona roślina
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 12:24, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Usyryjski będzie docelowo miał ok. 5 m szerokości. Chcesz go wyprowadzić wysoko na jednym pniu? Naturalnie rośnie wielopniowo. U nas to rarytas

Perukowiec to duży krzew. Doskonale znosi cięcia. Szybko się po nim zagęszcza. Będzie miał właśnie te 3 x 3 m. w Sumie to niewiele miejsca pozostaje na inne rośliny

Pięknie zimą wygląda Cornus sanguinea 'Midwinter Fire' albo Cornus sanguinea 'Anny’s Winter Orange'. Chciałam Ci go zaproponować jako krzewy przy płocie zamiast tych wcześniej proponowanych bzów. Przy perukowcu i klonie bzy nie będą pasować. Jednak również Midwinter Fire potrzebują miejsca i w zależności od cięcia mogą być wysokie.

Jeśli zdecydujesz się na jeden z tych gatunków Cornus, to trzeba będzie się zastanowić nad odległościami. Klon i perukowiec są jeszcze małe, ale będą duże. Mogłabyś posadzić krzewy z dużym zapasem miejsca i wypełnić luki bylinami lub mniejszymi krzewami. Te w miarę upływu czasu będziesz eliminować/przesadzać

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 12:26, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Usyryjski będzie mniejszy niż brandywine.
Ja bym zostawiła go jak jest bez wyprowadzania korony tylko wyprostowała bym przy paliku. Z tego co kojarzę to on ma raczej luźną koronę i takie niskie rozgałęzienie jest atutem, moim zdaniem oczywiście
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
andzia458 13:03, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dziewczyny, ale jak zostawię i klona i perukowca tutaj przy ulicy, to zimą będzie pusto...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 13:08, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Aniu, ale Ty nie słuchasz co ja do Ciebie piszę

Możesz posadzić te derenie pomarańczowe. Możesz posadzić i inne krzewy czy byliny, tylko musisz się liczyć z tym, że je po pewnym czasie będziesz eliminować. Derenie będziesz cięła, więc te mogą zostać. Ile miejsca od płotu masz do klona? Do perukowaca pisalaś, że 2,5. To spokojnie wystarczy na derenie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:09, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
I perukowiec i klon mają ciekawą korę jak są starsze. Pusto nie będzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:08, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Zabijesz mnie pewnie po tych rysunkach

Na tym planie naniosłam jedną wiśnię, perukowca obok niej i klona usyryjskiego, tak jak było zaplanowane i posadziłaś.

Dodałam derenie o pomarańczowych i czerwonych gałązkach. Te o pomarańczowych mają zielone liście.



I rzut z góry



Zmniejszyłam chyba trawnik. Wg mnie rabata powinna mieć więcej głębi. Może możnaby go jeszcze zmniejszyć...

Jeszcze mam pytanie. Na planie były cisy, jakie? Pewnie też już posadzone. Ile ich posadziłaś? Można by je wkomponować pomiędzy derenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 16:19, 23 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Anda napisał(a)
Zabijesz mnie pewnie po tych rysunkach

Na tym planie naniosłam jedną wiśnię, perukowca obok niej i klona usyryjskiego, tak jak było zaplanowane i posadziłaś.

Dodałam derenie o pomarańczowych i czerwonych gałązkach. Te o pomarańczowych mają zielone liście.



I rzut z góry



Zmniejszyłam chyba trawnik. Wg mnie rabata powinna mieć więcej głębi. Może możnaby go jeszcze zmniejszyć...

Jeszcze mam pytanie. Na planie były cisy, jakie? Pewnie też już posadzone. Ile ich posadziłaś? Można by je wkomponować pomiędzy derenie


O tak, mam ochotę zabić.
Ale podoba mi się taka dyskusja, bo wiem, że pomysłów można mieć wiele i może powstanie coś fajnego.
Cisów mam bodajże 13,posadzone, chyba kolumnowe? Pewności nie mam...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 16:33, 23 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
OK, bij zabij Jeszcze się nie wypowiedziałaś, co sądzisz o początkach tego planu.

Skoro cisy kolumnowe to bez problemu będzie je można ładnie rozmieścić nie tylko przy dereniach, ale i na całej rabacie, jako tzw. eyecatcher
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies