Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

BusyBee 19:49, 08 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Gardenarium napisał(a)


Nie można ich zastąpić, są niezastąpione
Szukaj aż znajdziesz.

Powinnaś posadzić dwie, ja sadzę ogrody gęściej, ale tego nie polecam amatorom
Tutaj akurat chłopaki "same wsadziły". Pęcherz\nica będzie cięta w ekran-bryłę, a miskanty jak się okaże za dwa lata za gęsto, przesadzę.


Dzięki Danusiu wszystko jasne

Będę poszukiwać- mam nadzieję, że się uda, bo wysyłkowo to ja niechętnie, a na tym moim wschodzie, to słabo z miskantami- szczególnie jak się coś wymyśli nietypowego...A variegatus to już nietypowy
____________________
U BusyBee w ogródku...
Gardenarium 16:47, 09 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Borbetka napisał(a)
Jestem bardzo ciekawa finału miejsca na ognisko. Pokażesz Danusiu? Planuję zrobić, ale nie mam do końca pomysłu. Czy Witek zastosował matę szkółkarską? Na zdjęciu zobaczyłam.


Witek najpierw wykopał duży dół, około metra, potem nasypał grubego żwiru (to po to że jak będzie się gasiło ognisko, woda bez problemu spłynie w dół i nie zniszczy trawnika).

Potem położył matę jako swoiste "sito", żeby ten żwir się nie zamulił, na to nasypał piasku, a potem obłożył boki kostką granitową na zaprawie. Optowałam przy kształcie kwadratowym, ale Witek powiedział, a widziałaś kobieto kwadratowe ognisko?? i pomysł upadł

Dno ogniska jeszcze nie skończone, bo trawa ważniejsza. Kształt okrągły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
17:08, 09 wrz 2014
no tez jestem ciekawa tego ogniska...jednak nie zaleznie od trendów modowych popiół od lat w koło sie układa

ciekawa jestem całego tego ogrodu ze wzgledu na jego charakter użytkowy

Borbetka 07:43, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Bardzo mi się pomysł podoba z tym okrągłym ogniskiem. Nie dość, że praktyczne (palenie chorych roślin), to jeszcze można biesiady robić. Coś takiego planuję i szukam pomysłów na siedziska wokół.
Dziękuję Danusiu za instrukcje.
____________________
borówcowy wizytowka
bdan 07:59, 10 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Gardenarium napisał(a)


Optowałam przy kształcie kwadratowym, ale Witek powiedział, a widziałaś kobieto kwadratowe ognisko??


Dobre, jednak nas czasami ci faceci na ziemię sprowadzają. Mają konkretne postrzeganie świata
Gardenarium 09:00, 10 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siedzisk przy tym ognisku ma nie być, takie mam wieści, można przysiadać na tarasie, bo nieco wzniesiony jest, ale mnie by pasowały takie klocki drewna-kubiki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:04, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Witek najpierw wykopał duży dół, około metra, potem nasypał grubego żwiru (to po to że jak będzie się gasiło ognisko, woda bez problemu spłynie w dół i nie zniszczy trawnika).

Potem położył matę jako swoiste "sito", żeby ten żwir się nie zamulił, na to nasypał piasku, a potem obłożył boki kostką granitową na zaprawie. Optowałam przy kształcie kwadratowym, ale Witek powiedział, a widziałaś kobieto kwadratowe ognisko?? i pomysł upadł

Dno ogniska jeszcze nie skończone, bo trawa ważniejsza. Kształt okrągły


Genialny przepis, jak zrobić ognisko. Zapisuję. Ciekawe spostrzeżenie z tym kształtem ogniska. Ponoć koło jest najdoskonalszą formą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kindzia 10:14, 10 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mam posadzone Variegatusy z Vanilkami (znowu dziękuję Danusiu), pięknie razem wyglądają Nie da się zastąpić...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 10:18, 10 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nas nadal czeka ognisko...zrobienie ostanio z tego miejsca wybierałam ziemię, cudna, żyzna i poszła do donic na taras domku, juz posadzone, teraz dopieszczane jak tak dalej polecę, może zdążę z Witka ogniskiem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
13:37, 10 wrz 2014
wracajac do paleniska ...obejrzałam kilka ostatnich stron u baraga1904, pisze ze poamgali jej w realizacji tego projektu jureccy ...ogladam ich strone i co widzę - kwadracik ...ha ....

wydaje mi sie ze koło to zdecydowanie lepszy wybór
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies