Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Iwk4 17:15, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardenarium napisał(a)
Budleja w pobliżu piaskownicy i ławki, poziomki na wyciągnięcie ręki





Muszę zapamiętać to zestawienie dla budleji. Czy to może być jakiś inny berberys, czy koniecznie ten tutaj ?
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 17:24, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten ładnie pasuje, bo ma delikatne listki i delikatne gałązki, ale na pewno jeszcze ze dwie odmiany by się znalazły dobre. Na pewno nie zwykły "Atropurpurea" bo jest nieładny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BusyBee 19:15, 07 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Gardenarium napisał(a)



Danusiu zaplanowałam u siebie variegatusy, bo pięknie rozświetlają rabaty...
Niestety nie mogę ich nigdzie kupić. Czy można je zastąpić miscantem cabaret? Czy w praktyce ma podobną wysokość i pokrój? Cabaret wydaje mi się mniej delikatny i... bardziej przewieszający się ?

I jeszcze jedno: Między roślinami mam przestrzeń 180 cm i chcę, aby trawy ją wypełniły tworząc zasłonę. Czy powinnam posadzić 2 czy 3 ? Na tym zdjęciu są chyba dość gęsto...
____________________
U BusyBee w ogródku...
bdan 19:24, 07 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Gardenarium napisał(a)
Dziękuję, ale czy on wyjdzie cudownie?


Co do tego to nikt nie ma wątpliwości. Już nas zachwyca
Enya73 21:30, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A ja podziwiam tę wspaniałą organizację pracy przy takim zakresie prac. Pozdrowienia dla całej ekipy Gardenarium. Powstaje kolejna interesująca część. Z przyjemnością podglądam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Sebek 21:38, 07 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak zwykle pełna profesjonalizmu realizacja A te hortensje może po prostu oskub z liści, przytnij i wsadź w inne hortki - w przyszłym roku na pewno będą powalać Zresztą na pewno wymyślisz idealne rozwiązanie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:27, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebku, przetrzymają gdzie indziej zimę a na wiosnę je wsadzę, będzie o wiele wygodniej o nie zadbać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:30, 07 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BusyBee napisał(a)

Danusiu zaplanowałam u siebie variegatusy, bo pięknie rozświetlają rabaty...
Niestety nie mogę ich nigdzie kupić. Czy można je zastąpić miscantem cabaret? Czy w praktyce ma podobną wysokość i pokrój? Cabaret wydaje mi się mniej delikatny i... bardziej przewieszający się ?

I jeszcze jedno: Między roślinami mam przestrzeń 180 cm i chcę, aby trawy ją wypełniły tworząc zasłonę. Czy powinnam posadzić 2 czy 3 ? Na tym zdjęciu są chyba dość gęsto...


Nie można ich zastąpić, są niezastąpione
Szukaj aż znajdziesz.

Powinnaś posadzić dwie, ja sadzę ogrody gęściej, ale tego nie polecam amatorom
Tutaj akurat chłopaki "same wsadziły". Pęcherz\nica będzie cięta w ekran-bryłę, a miskanty jak się okaże za dwa lata za gęsto, przesadzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 07:12, 08 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
mmm stary ogród powala a nowy za dwa trzy lata pewnie mu dorówna
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Borbetka 09:12, 08 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jestem bardzo ciekawa finału miejsca na ognisko. Pokażesz Danusiu? Planuję zrobić, ale nie mam do końca pomysłu. Czy Witek zastosował matę szkółkarską? Na zdjęciu zobaczyłam.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies