Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Roocika 14:11, 05 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Miluniu ależ kupiłaś tych cebul W L. upolowałam tylko jedno opakowanie czosnków PS i trochę krokusów. Nie wiem jak to posadzić, żeby mi nornice nie zjadły :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MiluniaB 14:24, 05 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Asiu w B trafiam na całe kartony cebulowych, ale po wczorajszych zakupach powiedziałam dosyć

Wiola sadzi cebulowe w koszyczki. Nornice mają utrudniony dostęp.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 14:41, 05 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
MiluniaB napisał(a)
Daturą jestem zachwycona Pierwszy raz mam te roślinki, ale już wiem, że zagoszczą u mnie na stałe. Duży kwiat utrzymujący się sporo czasu, ładny kolor, delikatny zapach - ach jak będzie pięknie kiedy wszystkie zakwitną





Życzę miłej niedzieli





Witam Morela

Datura to najbardziej żarłoczny krzew. Pijus nie z tej ziemi brzozę przebija
Miałam daturę przez kilka lat nie mam.
Była potężna dzwony w kolorze jak na 1 focie kolor obłędny.
Wyrzucałam ja kilka razy miała taką siłę w sobie, że zawsze nawet na śmietniku w liściach rosła. Jednego roku zmarzla, ale schowałam go garazu
Zima przeszła nie odbiła korzeń duży wyrzuciłam do kompostu.
Po jakimś czasie kosimy trawę jadę taczka do kompostu jakie zdziwienie a u niej kilka gałęzi na metr wysokości.

Czy wiesz, że możesz jesienią uciąć gałęzie włożyć do wody i wypuszcza korzenie później wiosna włożyć do ziemi. Bardzo łatwo się przyjmują.

Urosła tak duża normalnie drzewo. Jesienią badyle przycięłam i schowałam i od tego czasu zawsze rosła w komposcie wyrastało zawsze drzewo przez kilka lat. Żywot zakończyła jak kompostownik się spalił eM wrzucił popiol z ogniska widocznie były jakieś nie spalone drewna.

Ogród piekny. Taki basenik mi się marzy na razie musi wystarczyć rozkładany.
Pompa ciepła piszesz rzecz dobra, ale u mnie nie opłacalna. Za to ogniwa tak.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 15:20, 05 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ela cześć Elu A wiesz, że dzisiaj o Tobie myślałam, że muszę wkońcu do Ciebie zajrzeć i zostawić wpis
Elu wszędzie tam gdzie piszesz czytam Twoje wypowiedzi. Widać Twój szacunek i zaangażowanie w odwiedzane wątki. Nie ma machania, gratulacji za okrągłe strony, jestem, zaglądam itp. Bardzo mi się to podoba

W temacie datury czytałam Twoja opowieść z zaciekawieniem, aż żal mi się zrobiło jak zakończyła swój byt u Ciebie. Twarda sztuka z ogromną chęcią przetrwania i kwitnienia.

Sylwia też dała mi garść informacji. Po tym co napisałaś mam chęć sadzenia jej sadzonek na rabatach nawet jeżeli będą zdobiły tylko rok.

Zapraszam Cię Elu częściej do mojego ogrodu
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Tess 15:58, 05 wrz 2020


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Bardzo rzadko zaglądam na O., a dzisiaj coś mnie tu przyciągało. I choć wcale nie zagląda do nowych wątków, przyciągnął mnie wątek jakiejś Miluni, być może przez rozlewisko w tytule. Pojęcia nie miałam, że to wątek znanej mi ogrodniczki.
Mirella, szacun! Coś niezwykle pięknego wyczarowałaś. Zdolniacha! Aż poszłam sobie do początków pierwszego ogrodu, żeby sprawdzić, czy ta Mirella to tamta Mirella
Brawo, gratuluję i buziam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
MiluniaB 16:19, 05 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Tess oooooooo jak miło Tess tak długo się nie odzywasz na forum. Cieszę się bardzo, że u mnie napisałaś prekursorko mojego poprzedniego ogrodu Tyle się od Ciebie nauczyłam i dowiedziałam. Informację od Ciebie dotyczącą host wspominam zawsze jak je widzę

Pochwała ogrodu od Ciebie wiele dla mnie znaczy - dziękuję

Tess zaglądaj do mnie - liczę na Twoją obecność i Twoje wpisy
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 19:57, 05 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Czegoś tutaj nie kumam. Tessa i Mirella co to za jajeczka tu nad rozlewiskiem i tam nad rozlewiskiem

Jeszcze odnośnie datury przytnij daturę na wys ok 20-30 cm od donicy i schowaj w ciemniejsze pomieszczenie i raz na dwa tygodnie podłej nie zalewaj. Ma mieć wilgotna ziemie. Nawet jak wypuści nowe badyle nie przejmuj się na początku postaw ja w jasnym pomieszczeniu.
Na dwór to zależy aby jej przymrozki nie złapały.

Mazowieckie to u mnie różnie wiosna bywa.

Jeszcze o tej trawią muszę dokładnie popatrzeć o którą chodzi ale chyba o ta co rośnie przy Memory to Melopartus ma fioletowi-bordowe kiście.

Odnośnie cebul jeszcze przybyło kupiłam na sztuki tulipany w Auchan 70 szt żółte i ciemny fiolet. Już miałam nie kupowac powinnam chodzić po marketach z zawiązanymi oczami. W tym roku nornice mi dużo zżarły. Bardzo lubię te ciemnofioletowe długo kwitną a posadzone w półcieniu jeszcze dłużej.

Odnośnie wpisów nie potrafię inaczej może mam za dużo do powiedzenia.
Nim coś napiszę solidnie zapoznaje się z wątkiem.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 13:38, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ela coś zaczęło zjadać liście datury, spryskałam na robala, podlałam nawozem do datur, zaraz lepiej wygląda

Chyba zabieram się za sadzenie cebulowych.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
wiunia 16:33, 06 wrz 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Mirelko to bedzie cebulowo u Ciebie na wiosnę ja kolejny rok nie dosadzam cebulowych jakoś nie mogę się jesienią zebrać do tego zajęcia, mam problem z rękoma i robię tylko najważniejsze prace pielęgnacyjne.
Pozdrawiam, buziaki
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
MiluniaB 17:23, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Wiunia i bardzo dobrze, że nie sadzisz. Ty Kochana masz się przede wszystkim oszczędzać
Ja jakoś też nie mogę się zebrać na ich sadzenie. Chciałam posadzić trochę dzisiaj, żeby wypróbować sadzarkę, ale jakoś lenistwo mnie ogarnęło
Buziaki. Trzymaj się. Jesteśmy w kontakcie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies