Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 16:59, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Gosialuk napisał(a)
Obejrzałam wiosnę u ciebie i lotosy i koty.
Może w końcu tego słońca będzie więcej, bo wszyscy na niego czekamy.


Gosiu! Dzięki za odwiedziny. Tak, pogoda nas nie rozpieszcza, trudno doczekać się tego ciepełka.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:01, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
SlonecznyOgrod napisał(a)
Lotosy idą w górę i już chyba widać strzałeczkę, będzie listek


Darcia! Niby rosną, ale bardzo cienkie i długie, takie anemiczne. Zobaczymy, co z nich będzie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:20, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Kordina napisał(a)
Dzięki Alicjo za odpowiedź, wiesz zauroczyło mnie kwiecie guzikowca, piękne białe kuleczki w dodatku są kompatybilne z Twoimi kotami


Mnie też podoba się guzikowiec, najpierw ma białe kwiaty, a potem zielone guziki.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:27, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moje lotosy choc wczesniej topione to sa na takim samym etapie jak Twoje albo jeszcze mniejsze do tego z 10 nasion udało mi się osiągnąć ledwie dwie roślinki i też im sukcesu nie wróżę, Twoje mocniejsze niż moje


Sylwia! U mnie z 10 wyrosło 9, jedno zmarnowałam, bo spiłowałam nie z tej strony co trzeba. Może dlatego tyle wyrosło, że moje przyleciały prosto z Azji????
Zobaczymy co nam wyjdzie z tego eksperymentu. Może gdyby było cieplej i było więcej słońca, to byłyby mocniejsze i lepiej by rosły. Wszyscy mówią, że lotosy potrzebują słońca, a z tym tej wiosny jest problem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 17:32, 24 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Ale Twoja wiosna kwiecista, wprost cudowna...a łany żonkili Tatowych zachwycające...Bardzo bujnie zakwitło, czy odprawiasz jakieś czary?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 17:34, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
W końcu rozkwitły, chociaż w deszczu.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mirkaka 17:37, 24 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Szukam tego guzikowca aż się cofnęłam do 2021 r , pięknie masz, a guzikowiec widzę teraz wstawiłaś, świetny
Jak wielkie drzewo to będzie, czy rośnie szybko?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 17:37, 24 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alu, u Ciebie deszcz? Na lotosach się zupełnie nie znam, więc tu nie pomogę. Guzikowiec jest ciekawy, widziałam kiedyś na żywo i te kule zrobiły na mnie wrażenie. Mają go u nas w szkółce hmmm, a wiem, że on lubi mokro.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 19:42, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Rumianka napisał(a)
Ale Twoja wiosna kwiecista, wprost cudowna...a łany żonkili Tatowych zachwycające...Bardzo bujnie zakwitło, czy odprawiasz jakieś czary?


Eliska! Dziękuję, na wiosnę wszystko cieszy. Tata też dziękuje, on co roku jakieś nowe dosadza.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:54, 24 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
mirkaka napisał(a)
Szukam tego guzikowca aż się cofnęłam do 2021 r , pięknie masz, a guzikowiec widzę teraz wstawiłaś, świetny
Jak wielkie drzewo to będzie, czy rośnie szybko?


Mirka! Wstawiłam guzikowca, bo pytała o niego Kordina.
Guzikowiec to krzew dorastający do ok. 1,5 metra. U mnie rośnie już ładnych parę lat, byłby o wiele szerszy,
ale w zimie spadła na niego gałąź sosny złamana pod ciężarem śniegu i dość mocno go połamała.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies