Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:47, 22 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Alija napisał(a)
Gratuluję paprociowiska. Szybka jesteś.


No już trochę gonię w piętkę, ale jak mam natchnienie na robotę to nic mnie nie powstrzyma. Najgorzej jak nie jestem pewna planu, wtedy snuję się kilka dni i robota się ślimaczy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:51, 22 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
To jeszcze psia sesja na koniec i trzeba łapać za łopatę Albo za żelazko bo eMuś zaniedbany zaczyna się buntować




Moja klapoucha dziewczyna, przygarnięta jako szczeniak, zagubiona w lesie przez matkę.



____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 09:07, 22 sie 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
April napisał(a)


No już trochę gonię w piętkę, ale jak mam natchnienie na robotę to nic mnie nie powstrzyma. Najgorzej jak nie jestem pewna planu, wtedy snuję się kilka dni i robota się ślimaczy.


Mam tak samo. Najwięcej czasu zajmuje mi planowanie i brak wizji
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mrokasia 09:29, 22 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18332
Ożesz, aleś pogoniła z robotą!!! Czapki z głów! Świetnie to wygląda już teraz a co dopiero jak się rozrośnie .
Możesz się ruszać???


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 09:32, 22 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jola kawał roboty!
Ja wczoraj zweryfikowałam swoje klepisko leśne i wymiękłam.

Dziś spróbuję posadzić moje nabytki, żeby nie padły.
A ma wiosnę chyba wpuszczę ciężki sprzęt…
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 09:45, 22 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Kokesz napisał(a)
Super

Inka, nie wybierasz się czasem w moje strony?
żeby nie było, my z Jolą prowadziłyśmy luźną dyskusję kończąc rzeczywiście po ciemku. To żadne planowanie
Inne spojrzenie po prostu się przydaje. Czasami tak bardzo się na czymś zafiksujemy, że brakuje pomysłu czy nawet chęci na coś innego. A wystarczy drobna podpowiedź i coś zaskakuje, jakiś trybik i jest rozwiązanie.

Reni, ty pomocy (szczególnie mojej) nie potrzebujesz tworzysz piękne roślinne obrazy. My obie mamy trochę zbyt podobne upodobania. Na taką burzę mózgów fajnie jest spotkać się z kimś kto ma totalnie inny ogród np. w twoim wypadku nowoczesny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:13, 22 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Podrap za uszkiem sunię


Od jakiegoś czasu wzdycham do weny twórczej i resztek sił by przenieść mikro paprociowisko na większy teren. Tam gdzie teraz rosną duszą się już totalnie. Może jak na Twoje się napatrzę to coś wymyślę?

Poza języcznikiem resztę paproci sadziłaś z doniczek czy przesadzałaś z innych miejsc?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:15, 22 sie 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
żeby nie było, my z Jolą prowadziłyśmy luźną dyskusję kończąc rzeczywiście po ciemku. To żadne planowanie
Inne spojrzenie po prostu się przydaje. Czasami tak bardzo się na czymś zafiksujemy, że brakuje pomysłu czy nawet chęci na coś innego. A wystarczy drobna podpowiedź i coś zaskakuje, jakiś trybik i jest rozwiązanie.



Luźne dyskusje z Tobą bywają niezwykle owocne vide moja rabata cienista
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 10:39, 22 sie 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
inka74 napisał(a)
żeby nie było, my z Jolą prowadziłyśmy luźną dyskusję kończąc rzeczywiście po ciemku. To żadne planowanie
Inne spojrzenie po prostu się przydaje. Czasami tak bardzo się na czymś zafiksujemy, że brakuje pomysłu czy nawet chęci na coś innego. A wystarczy drobna podpowiedź i coś zaskakuje, jakiś trybik i jest rozwiązanie.

Reni, ty pomocy (szczególnie mojej) nie potrzebujesz tworzysz piękne roślinne obrazy. My obie mamy trochę zbyt podobne upodobania. Na taką burzę mózgów fajnie jest spotkać się z kimś kto ma totalnie inny ogród np. w twoim wypadku nowoczesny.


Hahaha ktoś, kto ma ogród nowoczesny, wywaliłby połowę mojego ogrodu
Może o to chodzi...Tylko ja bym tego na pewno nie przeżyła
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
malgol 11:13, 22 sie 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
April napisał(a)


Po tym jak wezmę jakiś skrawek ziemi pod obróbkę, korzeni jest znacznie mniej
No nie jest lekko ale stopniowo przejmuję teren.
Te rdesty to Golden Arrow. Nie są wysokie, wolą półcień niż pełne słońce. Co do pełnego cienia to nie wiem. Ale z pewnością lepiej by sobie poradziły pod sosnami niż planowane hortensje. I serdecznie polecam hydrożel pod rośliny. Przynajmniej wspomoże do czasu dobrego ukorzenienia się roślin.
Byłam u ciebie, nie wiem czy pomogłam.


Pomoglas dzięki,ale spróbuję z tą hortensja bo tam podlewanie dociera. ale ten rdest też gdzieś zdobede i może upchne no strasznie mi się podoba.
Ale to twoje paprociowisko to ogrom i pracy i przestrzeni cudne bedzie.

Jola,a ten rdest to bardziej jest różowy czy w czerwien wpada? Bo czerwony to mi nie będzie padowal ake ciemny róż byłby suoer
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies