Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:40, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Johanka77 napisał(a)
Jola kawał roboty!
Ja wczoraj zweryfikowałam swoje klepisko leśne i wymiękłam.

Dziś spróbuję posadzić moje nabytki, żeby nie padły.
A ma wiosnę chyba wpuszczę ciężki sprzęt…


Byłam u ciebie, widziałam i bardzo się solidaryzuję w bólu. Ciężki sprzęt to dobry pomysł. Ja nie mogę sobie na to pozwolić bo między drzewa nic nie wjedzie. Wytrzymaj do wiosny, to dobry plan, choć nie wiem czy ja byłabym taka cierpliwa. Łatwo radzić innym
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:42, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
inka74 napisał(a)
żeby nie było, my z Jolą prowadziłyśmy luźną dyskusję kończąc rzeczywiście po ciemku. To żadne planowanie
Inne spojrzenie po prostu się przydaje. Czasami tak bardzo się na czymś zafiksujemy, że brakuje pomysłu czy nawet chęci na coś innego. A wystarczy drobna podpowiedź i coś zaskakuje, jakiś trybik i jest rozwiązanie.

Reni, ty pomocy (szczególnie mojej) nie potrzebujesz tworzysz piękne roślinne obrazy. My obie mamy trochę zbyt podobne upodobania. Na taką burzę mózgów fajnie jest spotkać się z kimś kto ma totalnie inny ogród np. w twoim wypadku nowoczesny.


Inka, dla mnie takie wskazówki wystarczą. Mnie wystarczy pchnąć, potem toczę się już sama Może nie koniecznie we właściwym kierunku ale za to szybko nabieram rozpędu przez masę Inżynierski dowcip
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:48, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Gosiek33 napisał(a)
Podrap za uszkiem sunię


Od jakiegoś czasu wzdycham do weny twórczej i resztek sił by przenieść mikro paprociowisko na większy teren. Tam gdzie teraz rosną duszą się już totalnie. Może jak na Twoje się napatrzę to coś wymyślę?

Poza języcznikiem resztę paproci sadziłaś z doniczek czy przesadzałaś z innych miejsc?


Goś, bez pośpiechu, na wszystko przyjdzie czas. Ja swoje paprociowisko planowałam od trzech lat że zrobię. Dopiero teraz coś się ruszyło. A to dopiero 1/3 planowanej rabaty. Reszta na wiosnę.

Paprocie we wszystkich konfiguracjach, sadzone z doniczek, dzielone z doniczek i dzielone z własnych sadzonek i przenoszone na nowe miejsca. Ciekawa jestem jak sobie poradzą. Będzie eksperyment. Ty już tak eksperymentowałaś? Masz jakieś wnioski? Tylko mnie nie dobijaj bo się narobiłam i chcę być w tej kwestii optymistką
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:42, 25 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Dwa dni czułam każdy mięsień na plecach. I pierwszy raz w tym sezonie dorobiłam się odcisków od łopaty
To taki zryw był, bo chciałam wysadzić nabyte i dostane doniczki. Pomiędzy nie pasowały mi moje z przechowalnika i tak to wszystko urosło


Jola, mnie bolą ręce, jak patrzę na te Twoje szaleństwa
A tak szczerze, to całe pól ogrodu mam do zrobienia
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 08:44, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
malgol napisał(a)


Pomoglas dzięki,ale spróbuję z tą hortensja bo tam podlewanie dociera. ale ten rdest też gdzieś zdobede i może upchne no strasznie mi się podoba.
Ale to twoje paprociowisko to ogrom i pracy i przestrzeni cudne bedzie.

Jola,a ten rdest to bardziej jest różowy czy w czerwien wpada? Bo czerwony to mi nie będzie padowal ake ciemny róż byłby suoer


Czekam na fotki z postępu prac i trzymam kciuki. Będzie dobrze, przynajmniej jakiś czas. Zawsze może przesadzić jak coś się nie sprawdzi. A może pozytywnie cię zaskoczy? Kto nie ryzykuje...
Co do kolorów to już ustaliliśmy że ja się na nich nie znam. Ale fachowcy twierdzą że to bardziej wpada w róż, więc ci pasuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:47, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Dziewczyny, ustalone, rdest Golden Arrow ma kwiaty amarantowe.
A świeże spojrzenie zawsze jest cenne. Ale pamiętajmy, to jak z ciuchami. Nie to co jest modne ale co do nas pasuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:54, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Wiolka5_7 napisał(a)
Świetne rabaty tworzysz Aprilku ja też teraz zrobiłam tetrisy,zeby do zimy się roslinki ukorzeniły... a i kupiłam kolejne rdesty do kolekcji teraz padło na Golden arrow spodobał mi się u Ciebie z hakone... dosadzę go do hakone Aureola


Wiolu, bardzo dziękuję. Rdesty uwielbiam, pasują do wszystkiego. Może w weekend spróbuję zrobić przegląd swoich odmian.
A twoje tetrisy śledzę i podziwiam konsekwencję kolorystyczną. Fajnie wygląda rdest Red Baronem. To Blackfield? Niestety u mnie Imperata się nie przebarwia, za mało słońca.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:58, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Agania napisał(a)

Cudo sesja


Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:00, 25 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
sylwia_slomczewska napisał(a)
Raz dwa i rabatę machnęły, niemożliwe Jesteście


E tam, wcale nie takie raz dwa. Dwa dni kopałam Tonę piasku wywiozłam i tonę ziemi przywiozłam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
bacowa 09:28, 25 sie 2021


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
April napisał(a)


Ja niestety nie planuję, idę na żywioł. Pomysły mi się kłębią w głowie i eksplodują kiedy akurat mam zająć się jakimś kawałkiem. Nie zastanawiam się długo i sadzę zależnie od tego który pomysł się akurat przedrze przez tłum. Dlatego chaos mimo symetrycznych nasadzeń.
I dlatego czasem się zawieszam bo brak całościowej wizji. Jedyną jaką mam to dzielenie własnych roślin które dobrze sobie radzą i powtarzalność tych nasadzeń w dużych grupach.



Mam dokładnie tak samo .

Witam , to jedyny wątek na O, który systematycznie podglądam od kiedy go założyłaś. Zawsze byłam ciekawa twojego ogrodu.
pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies