Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

olciamanolcia 11:11, 24 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Mojej Mamie na oprysk kupiłam Deltam - bukszpan uratowany
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
malgol 12:20, 24 mar 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No ja mam w pogotowiu Lepinox i pulapkę feromonowa .Tylko nie chcę jakiegoś falstartu popełnić. Lepinox to na chłopski rozum gdy zaczynają żerować gasienice. A pułapka to na motyle. Ale teraz ta pogoda taka zwariowana ,że nie wiem czy ćmy nie zaczną wczesniej latac niż instrukcja przewiduje
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 12:50, 24 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Dziewczyny, na buksy jeszcze nie pryskałam, nie przyglądałam im się nawet. Fakt że ja mam ich mało, większość już wymieniona na cisy. Może w weekend prysnę jeśli to już pora. Niech się ktoś bardziej zorientowany wypowie. Niby za straszą deszczami za tydzień ale jakoś tego nie czuję.
W ten weekend u mnie na tapecie miedzian a potem olejowy, bo miałam na niektórych cisach próby zasiedlenia

Podlewam cały czas, sekcjami po kolei. U mnie to trwa długo bo teren spory a hydrofor mi ledwo dyszy. Nie uśmiecha mi się go teraz wymieniać, choć i tak dzielny, już dwanaście lat wytrzymał.
Na podlanych rabatach czosnki wystrzeliły w górę. Wcześniej, pewnie z powodu suszy, nie miały zamiaru rosnąć. Chodziłam po rabacie, wysypując obornik przed podlewaniem i ani jednego czosnkowego kła nie widziałam. Teraz mają już po 5cm.

W planach wysiewy do skrzynek i sadzenie do donic kolejnych zamówień. Dostałam piękną kępę przebiśniegów od Ani-Anpi. Tak się cieszę. Będą pionierami Dokupię jeszcze cebul jesienią i porównam siłę wzrostu. Choć z góry wiem jaki będzie rezultat tych porównań.

Mam do przesadzenia różę Veilchenblau, a właściwie dwie. Nie dość że nie wiem gdzie, to jeszcze dumam jak. Chyba nie będę ich ciąć krótko? Mają i tak już wycięte stare pędy, zostało niewiele, tylko zeszłoroczne baty. Co mam zrobić?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:54, 24 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
tulucy napisał(a)
Daga, bym mogła, ale właśnie objawowo przechodzę niestety. Z temperaturą do tego.


Lucy nie przemęczaj się, z koroną to się pracuje palcem, tym wskazującym. Choć domyślam się że cię nosi i diabli biorą siedzieć w taką pogodę w domu.
Podpowiedz mi raczej jak przesadzić te ramblery. Jak pisałam, grube pędy wycięłam jesienią, zostały cienkie, zeszłoroczne. Zostawić je? Muszę przesadzić bo magnolia czeka na wkopanie. Poza tym słabo mi kwitły, za dużo cienia się zrobiło.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 16:37, 24 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja bym Veilchenblau jednak przed przesadzaniem przycięła, zobaczysz jak wykopiesz, że bryła korzeniowa będzie mocno ograniczona, no chyba że będziecie kopać daleko od krzaka, wielką bryłę. Nawet jak przytniesz o połowę to ona i tak zakwitnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Martka 17:46, 24 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mam takie same obserwacje z czosnkami i narcyzami - podlane wystrzeliły, a także jestem przed taką samą koniecznością przesadzenia róż. Z gołym korzeniem sadziłam w listopadzie, może jeszcze korzenie nie rozrosły się tak mocno? Chyba w takiej sytuacji nie będę przycinać, bo i tak były przycięte
Agatorek 18:04, 24 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aprilku, ja w zeszłym roku kupiłam sporo bukszpanów. I od hodowcy/producenta dostałam przykazanie, żeby pryskać mospilanem (1 mała łyżeczka na 10 l wody) co 6-8 tygodni od przełomu marca/kwietnia do około końca września (zależy jak wyjdzie). Czyli 4 razy w roku. Nie jest to jakaś wielka uciążliwość .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sierika 20:45, 24 mar 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Jola, jeśli chcesz by V. zakwitła to oszczędź te ubiegłoroczne pędy chyba, że odpuścisz kwitnienie w tym roku aby umożliwić niezakłócone ukorzenianie.
____________________
EwaSierika
Gruszka_na_w... 20:54, 24 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
April napisał(a)


Mam do przesadzenia różę Veilchenblau, a właściwie dwie. Nie dość że nie wiem gdzie, to jeszcze dumam jak. Chyba nie będę ich ciąć krótko? Mają i tak już wycięte stare pędy, zostało niewiele, tylko zeszłoroczne baty. Co mam zrobić?


Swoją oddałam sąsiadce. U mnie wypuszczała baty na dobrych kilka metrów. Z założenia miała się wspinać po drzewku, ale zawsze wybierała opcję łażenia samopas, gdzie popadnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:20, 24 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Jola, prośba, gdybyś chwilę znalazła - wrzuć zdjęcia żywopłotu liściastego - jak masz historyczne i na osi czasu to też poproszę, dzięki Zastanawiam się nad tym co u mnie napisałaś - że 50 cm to mało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies