Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mirka 12:55, 26 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jolu czytałam że używasz hydrożelu ? Jakiego? Możesz mi napisać coś więcej o nim jak go stosujesz i czy warto go użyć.
Mam piaszczystą ziemie i woda szybko przelatuje . Większość roślin sobie radzi ale np. Jeżówki słabo .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgol 15:01, 26 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)










Boszz...ale widoki!! te różowe kule to jakieś Anabelki? Jakie? Ja tez mam niby rózowe ,ale sa tak blade ,że tylko wyobrażnia pomaga dostrezc tam róż
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
olciamanolcia 16:00, 26 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7191
Podziwiam Cię za ten las Ogród masz fantastyczny. Szacun z włożoną pracę w takie dzieło. Bosko!
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 16:09, 26 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Przepiękne tawułki! Moje z każdym rokiem marniejsze...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosialuk 16:56, 26 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Nie posiedziałabym w tym fotelu. Krążyłabym wciąż wokół rabatek i podziwiała.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 18:42, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Agatorek napisał(a)


To są Annabelki? (Pink czy sweet, czy jakieś inne?) Ale chyba nie jest to jeden krzak, czy może jednak jeden?

Pięknie tam



Aga, to są hortensje ogrodowe. O ile dobrze pamiętam to Otaksa i są tam dwie sadzonki. Ale Ania narzekała że długo jej nie kwitły. Dopiero w tym roku dały taki niesamowity pokaz.
Potwierdzam, u Kwarteta jest niesamowicie pięknie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:44, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mgduska napisał(a)
Aprilu, ja to już się u Ciebie prawie nie odzywam, zaklęsam się w sobie z podziwu i podziwiam w milczeniu.


Podziwiasz pewnie ogród Kwarteta, cudnie ma, prawda? Jak u mnie brakuje takich słonecznych, żyznych rabat, które można by obsadzić kwiatami, podobnie jak u ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:51, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mirka napisał(a)
Jolu czytałam że używasz hydrożelu ? Jakiego? Możesz mi napisać coś więcej o nim jak go stosujesz i czy warto go użyć.
Mam piaszczystą ziemie i woda szybko przelatuje . Większość roślin sobie radzi ale np. Jeżówki słabo .


Tak Mirko, używam hydrożelu kupowanego w Rolmarkecie przez internet. Myślę że u mnie się dobrze sprawdza, bo wszystkie nowo zakładane rabaty powstały z domieszką hydrożelu. Sadząc roślinę, mieszam, zgodnie z zaleceniem producenta, odpowiednią ilość z ziemią i obornikiem. Co najmniej 15cm poniżej korzeni. Podobno jest aktywny przez 3-5 lat, więc akurat żeby rośliny się dobrze ukorzeniły, potem już będą sobie radzić same.
Ja jestem zadowolona z efektu.
Ale jeżówek nie mam, zanikają na piachu i w półcieniu, więc nie wiem czy to im pomoże w wystarczającym stopniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:53, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
malgol napisał(a)


Boszz...ale widoki!! te różowe kule to jakieś Anabelki? Jakie? Ja tez mam niby rózowe ,ale sa tak blade ,że tylko wyobrażnia pomaga dostrezc tam róż


Jak już wyżej pisałam, to hortensja ogrodowa, chyba Otaksa, dwie sztuki. Pierwszy raz tak cudnie Kwartetowi kwitną. Wcześniej były kapryśne.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:55, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
olciamanolcia napisał(a)
Podziwiam Cię za ten las Ogród masz fantastyczny. Szacun z włożoną pracę w takie dzieło. Bosko!


W imieniu lasu bardzo dziękuję
A jak podoba ci się ogród Ani Kwartet? To te obrazki z masą kwiecia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies