Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Mirka 18:57, 26 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


Tak Mirko, używam hydrożelu kupowanego w Rolmarkecie przez internet. Myślę że u mnie się dobrze sprawdza, bo wszystkie nowo zakładane rabaty powstały z domieszką hydrożelu. Sadząc roślinę, mieszam, zgodnie z zaleceniem producenta, odpowiednią ilość z ziemią i obornikiem. Co najmniej 15cm poniżej korzeni. Podobno jest aktywny przez 3-5 lat, więc akurat żeby rośliny się dobrze ukorzeniły, potem już będą sobie radzić same.
Ja jestem zadowolona z efektu.
Ale jeżówek nie mam, zanikają na piachu i w półcieniu, więc nie wiem czy to im pomoże w wystarczającym stopniu.

Bardzo ci dziękuje właśnie o taki opis mi chodziło. Poczytałam dziś o nim i na jutubie oglądałam filmiki( na urlopie jestem ) Będę zakładać nową rabatę z Jeżówkami i spróbuję z hydrożelem.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 18:58, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Judith napisał(a)
Przepiękne tawułki! Moje z każdym rokiem marniejsze...


U mnie tawułki też zanikły. Za sucho mają mimo podlewania. Choć u Ursy widziałam że sobie radzą.
Te zdjęcia to z ogrodu Ani Kwartet, ona ma wilgotno i bardzo żyzną, świetnie przygotowaną ziemię. Dlatego tawułki ma śliczne.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 19:01, 26 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Mirka napisał(a)

Bardzo ci dziękuje właśnie o taki opis mi chodziło. Poczytałam dziś o nim i na jutubie oglądałam filmiki( na urlopie jestem ) Będę zakładać nową rabatę z Jeżówkami i spróbuję z hydrożelem.


Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Trzeba tylko dobrze rozmieszać, żeby nie był w jednym miejscu.
Jak chcesz zobaczyć jak się zachowuje, to sobie zmocz odrobinkę, naprawdę odrobinkę i obserwuj jak to działa. Robi się taka galaretka. Chyba trzydziestokrotnie zwiększa objętość każde ziarenko hydrożelu. Suchy wygląda jak cukier miałki lub jak sól.
Powodzenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 19:41, 26 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7191
April napisał(a)


W imieniu lasu bardzo dziękuję
A jak podoba ci się ogród Ani Kwartet? To te obrazki z masą kwiecia


Widziałam :- stipowo jeżówkowo super
Tawuly śliczne moje rosły ładnie do czasu. Później zachorowały . Pomimo oprysków ścięcia do zera po którym pieknie odbiły dalej chorowały

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 20:00, 26 lip 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
April napisał(a)


Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Trzeba tylko dobrze rozmieszać, żeby nie był w jednym miejscu.
Jak chcesz zobaczyć jak się zachowuje, to sobie zmocz odrobinkę, naprawdę odrobinkę i obserwuj jak to działa. Robi się taka galaretka. Chyba trzydziestokrotnie zwiększa objętość każde ziarenko hydrożelu. Suchy wygląda jak cukier miałki lub jak sól.
Powodzenia
Tak wiem widziałam na filmikach jak on działa .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 20:15, 26 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Podziwiasz pewnie ogród Kwarteta, cudnie ma, prawda? Jak u mnie brakuje takich słonecznych, żyznych rabat, które można by obsadzić kwiatami, podobnie jak u ciebie


Pewnie, że podziwiam, co mam nie podziwiać. Ale nie mylę Waszych ogrodów - TWÓJ miałam na myśli
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agatorek 20:19, 26 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


Aga, to są hortensje ogrodowe. O ile dobrze pamiętam to Otaksa i są tam dwie sadzonki. Ale Ania narzekała że długo jej nie kwitły. Dopiero w tym roku dały taki niesamowity pokaz.
Potwierdzam, u Kwarteta jest niesamowicie pięknie.


Jak ogrodówki, to ja nie chcę . Ale trzeba przyznać, że są cudowne!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 20:30, 26 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja mam wrażenie że tawułki w całym ogrodzie potrzebują najwięcej wody . Nic mi tak nie schnie jak one przy braku deszczu. Może jakbym je dała do głebokiego cienia a są w półcieniu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
tulucy 20:46, 26 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jola, Ty się nie kryguj. Twojego kawałka świata nie da się pomylić z Kwartetowym. Nie do porównania, choć oba piękne i niepowtarzalne. I planuję w końcu Twój sobie przypomnieć naocznie, o ile jeszcze zechcesz mnie wpuścić
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ewsyg 21:16, 26 lip 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Byłam, spacerowałam i nacieszyłam oczy pięknymi roślinami. Zaskoczona jestem, ze masz tak dużo kolorowych kwiatów. Pięknie, bardzo pięknie.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies