Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 13:53, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Alija napisał(a)
Jolu, ależ podziałałaś w ogrodzie, podziwiam. Ciemierniki i przebiśniegi piękne i ten porządek na rabatach.
Ja jednak jestem bardziej ciepłolubna, czekam na troszkę cieplejsze dni do pracy (hortensje przycięłam już wcześniej).


Alicjo, nie żebym się jakoś mocno rwała do ciężkich robót ale potrzebowałam już powietrza i ruchu. Porządek dopiero w kilku miejscach. Większość tonie pod igłami i suchymi badylami
Hortensje przycięłaś czyli też nie próżnowałaś. Ja nawet połowy ich jeszcze nie przycięłam. Idę "po kolei" bo nie mam czasu i chęci na selektywne sprzątanie. Za dużo życia by mi to zajęło
Najbliższy weekend ma być cieplejszy ale też niezwykle wietrzny. I tak źle i tak do bani
____________________
April April podbija las Mazowsze
anabuko1 13:54, 06 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23593
April napisał(a)
Naparstnice są zimozielone









Fajnie, że podziałalas w tym grodzie.
Ja też trochę dopiero.
Teraz zimno, czekam na cieplejsze dni do dalszych działań.
Ciemierniki piękne. Wycinasz tym białym listki?
Tak ci się one nasialy czy ich kilka posadziłaś?
Też jestem ciekawa czy ich czymś zasilasz ?
Te różowe też cudne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
April 14:08, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Wiolka5_7 napisał(a)
Szacun kochana za ogarnianie takiego dużego ogrodu!
Ja mam podobną działkę,ale ogród ozdobny w tym to chusteczka ok.800 m2

Śliczne masz te pierwsze kwiatuszki


Wiola, u mnie też nie całość to ogród. Odchodzi sporo na dom, bo parterowy, garaż, podjazdy. Ale myślę że faktyczny ogród może zajmować jakieś 1800 metrów plus 250-300 trawnika. Trawnik to niezbędne minimum Zresztą w lesie i tak ciężko trawnik utrzymać nawet "jako taki".
U mnie rabaty są bardzo duże. Nie dzielę na maleństwa Rabata wzdłuż podjazdu ma 30m na 5-7m szerokości, bo lekko się rozchodzi bliżej bramy.
Z drugiej strony domu mam taką 10x10m. Mniejsza jest rabata z misą bo ma 10x4-5m. I duża też jest na końcu działki bo przez całą szerokość niemal czyli ponad 40 na 6m lub więcej. Nie mierzyłam dokładnie. Tylko od wschodniej strony rabaty są bardziej podzielone bo pomiędzy nimi stworzyłam takie pokoiki. W jednym są kamienne ławki, w drugim jest wgłębnik na basen w kolejnym miał być warzywnik ale okazało się za cieniście i jest rozsadnik. Tego w sezonie nie widać od strony trawnika, bo róże i inne rośliny zasłaniają. O to właśnie chodziło. Wydaje się, że rabata jest taka długa.
Uf ale się rozpisałam
Ale do sedna, twoje 800 jest tak wyczyszczone że ja nigdy u siebie mieć nie będę. I z powodu dużego terenu i "dzięki" sosnom Czasem mnie wkurzają ale w upały je kocham
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:11, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
nyna76 napisał(a)
Optymistyczne słonko.
Pozdrawiam.


Cześć Aniu. Czasem słonko się pojawia ale ciężko utrafić Kapryśną mamy aurę. Dziś też rano słońce a potem śnieg padał w Warszawie.
Zajrzę do ciebie w wolnej chwili ale tak na szybko czytałam że kupiłaś Pomponelle. Ja mam dwie, prowadzę jako pnące. Dorastają w półcieniu do 2,5 m wysokości
Na szybko znalazłam fotkę, niestety bardzo słaba. Po dwóch stronach cisa mam po jednej Pomponelli, w takich ramach drewnianych. Ramy mają 180cm





____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:21, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
inka74 napisał(a)
Ty w taką zimnicę pracowałaś? Podziwiam.
Przebiśniegi moje marzenie, zamówiłam 2 kępy kopane z gruntu. Ciekawe co przyjdzie...


Potrzeba tlenu była silniejsza od strachu przed zimnem
Ciekawa jestem twoich przebiśniegów. Ja właśnie też dostałam od Ani kopane, bo czytałam że z cebulkami to różnie bywa, często nie kwitną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:22, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Kasya napisał(a)
Ja nic nie sprzątam bo u mnie okropny mróz
Czekam na wiosnę


Ja się nie mogłam doczekać więc ruszyłam w pole
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:36, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Ewik napisał(a)
Wow, porządeczek super, zaciekawil mnie ten wielosił, masz fotki jak kwitnie ?
Ciemierniki cudne .Oczar zachwyca, myślisz że można go trochę ciąć ?
Szukam drzewa/krzewu a nie mam tam az tak dużo miejsca, jak masz ochote to zajrzyj , dałam fotke


Wielosił, ciężko mi znaleźć fotki bo to świeży zakup z 2021. Ale już był bardzo ładny. Ten to odmiana Lambrook Mauve.



ale bardziej mi się podoba reptans bo ma intensywniejszy niebieski kolor i jest ciut niższy. Fotek nie znalazłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:37, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Makao napisał(a)
A ja też nie sprzątam. Czekałam na cieplejsze dni ale mąż z nudów wziął syna i pół ogrodu ścięli. O drugiej połowie zapomniałam


Fajnie, żeby tylko ścięli tak jak powinni i co powinni. Przydali by mi się tacy pomocnicy ale jest osamotniona w tych pracach
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:39, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
antracyt napisał(a)
Czy podsypujesz czymś swoje ciemierniki, żeby im bardziej zasadowe środowisko zrobić.


Tak, ciemierniki podsypuję pokruszonymi skorupkami jajek. U mnie masa igieł, więc trzeba im pomóc. Myślę że im dobrze bo chociaż nie są spektakularne to jakoś sobie radzą. Dostają też obornik przekompostowany, a on podobno jest też zasadowy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:39, 06 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
UrsaMaior napisał(a)
Zuza, możesz skorupki jajek podrzucać. Mrokaśka tak robi.


O widzisz, dobry trop.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies