Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:19, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Mary napisał(a)

To przyjemne uczucie, gdy sprzątanie przynosi takie natychmiastowe efekty. Piękne poletko!

Nic nie zrobiłam w ogrodzie w ten weekend. Dobrze, że wcześniej w lutym coś się udało ogarnąć.


No ten sezon nas nie rozpieszcza od początku. Przecież za dwa tygodnie wiosna a u mnie rano znów było biało. Nie chcę cię martwić ale jeszcze zdążysz posprzątać, podobno kwiecień też ma być chłodny, rośliny nie będą się tak szybko pchać do słońca. Niestety
Ciemierniki dziękują
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:22, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Magleska napisał(a)
Podziwiam Twoje prace porządkowe
fajne to poletko ciemierników -u mnie nie chcą się siać -muszę posłuchać rad i dosypać im skorupek


Magda dzięki
A dawno masz te ciemierniki? Może za gruba warstwa ściółki pod nimi? A może za szybko wycinasz przekwitnięte kwiaty? Ja swoich nie ruszam wcale. Chowają się potem między hacone i nie widać jak dojrzewają i się wysiewają Ale siewek sporo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:37, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Magara napisał(a)

Pięknie podziałałaś ale jak doczytałam jak wielkie masz rabaty to się nie dziwię, że masz ciśnienie na porządki Ja przy moich kilku mikro rabatkach się z reguły nie wyrabiam

Jola, pytanko, jak duże masz te pokrywy oczyszczalni? Remoty i żurawki dają radę je zasłonić w sezonie całkiem???


Daga, wydaje mi się że te pokrywy są jakieś standardowe, nie wiem, ok 80 cm może. Nie mierzyłam. Żurawki zasłaniają całkiem tą bardziej w głębi. A remoty tak wokół się kładą że też nie razi. Poza tym ta pierwsza musi być dostępna dla mężatego, więc musiałam posadzić coś po czym może chodzić i nie będzie rozwodu. Jak otworzy i przyciśnie jakieś liście przy zamykaniu też focha nie odstawiam. No coś za coś, jak to w związku.
Generalnie jak dla mnie przesłona jest wystarczająca żeby mnie nie wkurzać. Zresztą to i tak miejsce niewidoczne z punktów obserwacyjnych i wypoczynkowych

w sezonie. To jest tam, jak ten ołówek z cisa



Tu odrobinę widać zieloną pokrywę. |

Trzeba by nad nią stanąć żeby zauważyć. Parę kroków dalej już zarośnięte
Patrząc od strony wejścia do ogrodu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:39, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
nyna76 napisał(a)
Dziękuję za zdjęcia pomponelli, faktycznie gigant u Ciebie.


Tak gigant Ale może odpowiednim cięciem można ją utrzymać w ryzach Tak czy siak to piękna róża. Tylko kwitnie trochę później niż pozostałe. Ale też najdłużej trzyma kwiaty. Jeszcze zimą wiszą zmumifikowane różowe kulki na niej.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:44, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Agatorek napisał(a)
I jak tam Twoje dalie? Podgrzewasz w piekarniku?


Tak, dalie pieczone były na obiad zamiast ziemniaków
Nie, żartuję. Obmacałam wszystkie, chyba jest ok. Tego nie będzie widać od razu, czy przemarzły. Ale są twarde więc jest szansa
Porobiłam im fotki do archiwum, jak Asia Rojodziejowa
Choć przyznam że po jej zdjęciach jestem trochę rozczarowana gabarytami bulwek. Fakt, są różne od naprawdę wypasionych po niestety takie dość małe. Ale jeszcze nie oceniam. Oby były "wigorne" i dobrze kwitły
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 08:51, 08 mar 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18255
April napisał(a)


Kasiu, ja wysuszone skorupki po prostu mocno zgniatam w ręku jak rozsypuję. Nie mam czasu na mielenie w młynku. Za dużo tego. Ja skorupki podsypuję też pod pachysandrę.


Ja też gniotłam w ręku. Tylko zauważyłam, że mi potem psy je wygrzebywały i zjadały - może psom mikroelementów jakichś brakowało? W kazdym razie zmielone mniej miejsca zajmują w słoiku i w aplikacji wygodniejsze .
Dori pomysł na mielenie w blenderze świetny, wykorzystam.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 09:01, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kasiu, to u mnie nikt skorupkami się nie interesował
Twoim psom albo brakło wapnia albo skorupki nie były wystarczająco wysuszone i czuć było jeszcze jajeczkiem i to futerka kusiło
Ale fakt, w takim wypadku trzeba mielić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 10:40, 08 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)


Porobiłam im fotki do archiwum, jak Asia Rojodziejowa
Choć przyznam że po jej zdjęciach jestem trochę rozczarowana gabarytami bulwek. Fakt, są różne od naprawdę wypasionych po niestety takie dość małe. Ale jeszcze nie oceniam. Oby były "wigorne" i dobrze kwitły


Podobno rozmiar nie ma znaczenia

Ze skorupkami miałam podobnie jak Mrokasia, psy się nimi zajmowały. Najprawdopodobniej dlatego, że dawałam dość świeże

Wielosił mnie kusi . Jak się hamowałam z zakupami przez zimę, to czuję, że teraz będę nadrabiać
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 11:09, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Czy rozmiar ma znaczenie przekonamy się latem
Wielosił fajny, kupuj Nadrabiaj, nadrabiaj, nie zostawaj w tyle. Ja ostatnio pisałam że czekam na 4 zamówienia. Przypomniało mi się że jednak 5 bo w jednym miejscu dwa złożyłam, z różnym terminem dostawy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:22, 08 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Dla Mrokasi moja molinia Karl Foester
Mam je przy basenie





____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies