Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Alija 22:57, 14 kwi 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Jolu, misa i okolice wyglądają fantastycznie, no i jeszcze nowe misy, już się cieszę na nowe widoki u Ciebie.
Ależ się naoglądałam, czysta przyjemność, dzięki.
Kot oczywiście gwiazdorzy (jak zawsze), znam z własnego doświadczenia, jakie to nerwy,
kiedy nie wraca na czas do domu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:47, 14 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Jola, czytałam o pistiach w kontekście zawartości misek Dobrze zrozumiałam, że co roku nowe trzeba, i że one raczej wyższe temperatury lubią, więc teraz na nie za wcześnie?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 04:38, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Judith napisał(a)
Misy wyglądają znajomo .


Dokładnie tak
Skorzystałam że eMuś był w okolicy przejazdem
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 04:39, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Muszelka napisał(a)

Umarłam!

Z wrażenia...


Nie no, weź nie umieraj. Masz tyle planów na ten sezon. No i nie chciałabym mieć nikogo na sumieniu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 04:43, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
A ta pierwsza misa jaką ma średnice? Te małe ile mniejsze?


Ta duża misa ma 150 cm i waży ok 70kg, to corten.
Te małe to trochę taki żarcik, zobaczę co przetrwają. Mają chyba ok 70 cm, ważą NIC, można przenosić w dwóch palcach, są z blachy. Ale wyglądają ciekawie, więc jest szansa że swoją rolę spełnią

Ja misą mogę długo spamować







____________________
April April podbija las Mazowsze
April 04:58, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Wiolka5_7 napisał(a)
Też zostawiam zachwyt nad kotem,misą i jej otoczeniem

Myślałam , żeby pistie kupić dopiero po Ogrodnikach nie zmarzną w razie przymrozki w maju?

Powiedz mi jak z tą ułudką jest,bo czytam że rozrasta się kłączami. Myślałam posadzić pomiędzy roślinami na cienistej,ale to raczej kiepski pomysł


Wiola Dzięki

Pistie kupiłam teraz, specjalnie na nie czekałam z całym zamówieniem, przyszły całkiem ładne.
To pudełko ma jakieś 20 cm, więc pojedyncze pistie 7-10. Potrzymam w domu jeszcze kilka tygodni.




Ułudka rozrasta się po ziemi, takimi pędami, jest fajnym zadarniaczem szczególnie np pod paprocie, hortensje. Ja ją uwielbiam. Bez żadnego problemu daje się kontrolować.
Myślę że możesz ją tam posadzić, zobaczysz czy ci odpowiada. Zawsze możesz przenieść w inne miejsce, albo usunąć. Łatwo się wyrywa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:02, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
sylwia_slomczewska napisał(a)

No musiałam zacytować


Też lubię tę fotkę

I tą


I tą też



Tą też
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:33, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
vita napisał(a)


Jestem oczarowana Dopiero w lesie w pełni widać urok roślin cienia. Za ławką po prawej to sadziec czy vernonia? Bodziszki aż migocą w tym rozproszonym świetle. A z lewej, tak udanie zestawiona kolorystycznie z sadźcem, to dalia? Nie sądziłam też, że obecność kota tak dopełnia ogród, zwłaszcza leśny. Bardzo jestem ciekawa jakie paprocie kupiłaś. Czy zamierzasz posadzić je do donic? Twój ogród to też bardzo ciekawy motyw malarski.


Wiktorio bardzo dziękuję. Takie pochwały z ust takiej podróżniczki ogrodowej
To sadziec po prawej, piękny, dostałam od Gosiek33. U niej wielki, u mnie dopiero posadzony. Ma potencjał. Mam też wernonie na tej rabacie, bardziej po lewej ale one słabo przyrastają.
Jeszcze je teraz przesuwałam na rabacie bo musiałam posadzić róże. Zestawienia kolorystyczne to mój konik, chyba najważniejszy czynnik doboru roślin. Ale żeby aż "ciekawy motyw malarski", no nie wiem
Dokupiłam polystichum setiferum Herrenhausen na nową rabatę ze Strzępiastokorym. Podoba mi się że jest zimozielony.
I dryopteris affinis, oraz dryopteris wallichiana Jurassic Gold.
Wallichiany mi się podobają, mam już ich sporo. Ciekawa jestem tej nowej odmiany. Przyszła spora sadzonka ale jeszcze nie robiłam fotek. Wróciłam wczoraj wpół do ósmej z ogrodu, po pieleniu barwinka, który skolonizował mi wespół z bodziszkiem żałobnym miejsce nad którym obecnie pracuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:39, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Alija napisał(a)
Jolu, misa i okolice wyglądają fantastycznie, no i jeszcze nowe misy, już się cieszę na nowe widoki u Ciebie.
Ależ się naoglądałam, czysta przyjemność, dzięki.
Kot oczywiście gwiazdorzy (jak zawsze), znam z własnego doświadczenia, jakie to nerwy,
kiedy nie wraca na czas do domu.


Alicjo dzięki. Nad nową rabatą ciągle ciemne chmury. Nie do końca umiem połączyć głęboki cień pod cisami ze słoneczną częścią tego miejsca. No i jeszcze misy są wyzwaniem. Ale bez napinki, nie muszę skończyć w tym roku, choć bardzo bym chciała.
Moje koty generalnie się nie szwędają, dlatego były nerwy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:42, 15 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Magara napisał(a)
Jola, czytałam o pistiach w kontekście zawartości misek Dobrze zrozumiałam, że co roku nowe trzeba, i że one raczej wyższe temperatury lubią, więc teraz na nie za wcześnie?


Tak, pistie co roku nowe. Choć podobno są fachowcy, którzy potrafią je przetrzymać w domu. Ale szkoda zachodu. To tanie i szybko rozrastające się rośliny. No i na zewnątrz jeszcze za wcześnie. Moje posiedzą w domu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies