Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

mirkaka 06:55, 15 kwi 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
April napisał(a)


Prawda? trudno uwierzyć że to wszystko tak się rozrasta. O wiele roślin dopiero walczyłam a teraz już mogę dzielić i rozdawać bez uszczerbku na wizerunku rabat

Na kotę jestem zła, bo poszła sobie wieczorem i wróciła dopiero o 3 w nocy. A jak mamusia czekająca na dziecko, które zabalowało, denerwowałam się czy coś się nie stało. Zwłaszcza że takie akcje jej się nie zdarzają.


Ja latem czasami tak mam ze swoją kotką, jak jest upał to jej odbija i siedzi gdzieś pod krzakiem a my na nią czekamy. Zostawiam wtedy otwarte drzwi tarasowe i eM w salonie na kanapie, czeka na nią śpiąc zazwyczaj, ale jak kot wraca to się budzi
Bardzo uważam żeby kotów po 18 tej nie wypuszczać bo często nie chcą wrócić
Jola pokaż posadzoną Alden, dostałaś ładną sadzonkę? Ona w tym roku chyba robi furorę, bo sporo ludzi ją kupiło, ja i moja siostra też, ale sadzonki dostałyśmy niezbyt wypasione, szkoda, nie wiem czy będzie w związku z tym ładnie się rozrastać?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Magleska 07:10, 15 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Jolu jestem stałą wielbicielką Twojego ogrodu kota też lubię i misy oczywiście też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
vita 09:50, 15 kwi 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
April napisał(a)


Wiktorio bardzo dziękuję. Takie pochwały z ust takiej podróżniczki ogrodowej
To sadziec po prawej, piękny, dostałam od Gosiek33. U niej wielki, u mnie dopiero posadzony. Ma potencjał. Mam też wernonie na tej rabacie, bardziej po lewej ale one słabo przyrastają.
Jeszcze je teraz przesuwałam na rabacie bo musiałam posadzić róże. Zestawienia kolorystyczne to mój konik, chyba najważniejszy czynnik doboru roślin. Ale żeby aż "ciekawy motyw malarski", no nie wiem
Dokupiłam polystichum setiferum Herrenhausen na nową rabatę ze Strzępiastokorym. Podoba mi się że jest zimozielony.
I dryopteris affinis, oraz dryopteris wallichiana Jurassic Gold.
Wallichiany mi się podobają, mam już ich sporo. Ciekawa jestem tej nowej odmiany. Przyszła spora sadzonka ale jeszcze nie robiłam fotek. Wróciłam wczoraj wpół do ósmej z ogrodu, po pieleniu barwinka, który skolonizował mi wespół z bodziszkiem żałobnym miejsce nad którym obecnie pracuję


Ach, siedzi mi w głowie Twój ogród od wczoraj Znam równie piękny leśny na piasku Izy Tamaryszka.
Sądząc po Twoich opisach i rozmawiając z Izą wiem ile trudu i samozaparcia taki ogród wymaga.
Vernonie tak mają, ale jak już się rozrosną to widok wspaniały, zwłaszcza jesienią.
Właśnie to staranne zestawienia kolorystyczne i gra świateł budzą uwagę malarzy U Ciebie motywów takich do woli.
Paprotnika 'Herrenhausen' też jestem ciekawa, bo właśnie kupiłam.
Narecznice mają u Ciebie szanse na te 120 w opisach? Narecznica Wallicha jest wrażliwa na nadmiar wilgoci, więc na pewno dobrze trafiła Chętnie poczytam o 'Jurassic Gold'.
Cieszę się na lekturę wątku

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:00, 15 kwi 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
April napisał(a)




Strzelam w ciemno: Narecznica czerwonozawijkowa 'Brillance'?
W takich kompozycjach właśnie dostrzegam tę malarskość o której wspomniałam. Czerwone akcenty paproci, bordowe liście żurawki, zieleń w tle i po skosie (pistie). Powtórzone przez odbicie w wodzie. Uwielbiam takie foty

Czy dzieliłaś kiedyś paprocie i z jakim skutkiem?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
jolanka 21:14, 15 kwi 2023


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Witaj Jolu, na pewno zajmie mi sporo czasu aby nadrobić zaległości ale postaram się chociaż „zdjęciowo” .
U Ciebie jak zawsze urokliwie, i jak Vita pięknie napisała, malarsko.
Tę misę też kupiłam, jak patrzę to aż żałuję, że nie dwie
Kupując obawiałam się, że ta blacha będzie zbyt cienka ale jest ok. Na razie stoi sobie i czeka na zaklejenia dziurki.
Gdzie kupowałaś tę roślinkę do wody w donicy?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
ewsyg 22:35, 15 kwi 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jolu, w Twoim ogrodzie jest tak sielsko i anielsko, bardzo klimatycznie. Ciekawa jestem jak sobie poradzą u Ciebie nowe róże.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 07:59, 16 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42230
Nowe misy ? Super ! One pieknie się wpasowują w twój leśny klimat paprociowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 09:56, 16 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
jolanka napisał(a)
Na razie stoi sobie i czeka na zaklejenia dziurki.


Jola, są specjalne korki. Sprzedawcy tych mis mają je na stanie.
____________________
ogród pod lasem
Kordina 10:37, 16 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Doprowadzasz mnie do rozdwojenia jaźni a właściwie do trójwojenia, nie wiem na co patrzeć i co podziwiać:
- kota
- misę
- las
Masz we krwi zdolność do ciekawego i artystycznego łączenia roślin i tworzenia ciekawego i w harmonii krajobrazu, no tylko pozazdraszczać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anabuko1 13:29, 16 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
April napisał(a)


Ta duża misa ma 150 cm i waży ok 70kg, to corten.
Te małe to trochę taki żarcik, zobaczę co przetrwają. Mają chyba ok 70 cm, ważą NIC, można przenosić w dwóch palcach, są z blachy. Ale wyglądają ciekawie, więc jest szansa że swoją rolę spełnią

Ja misą mogę długo spamować








Tą twoją misą i roślinami to chyba wszyscy się zachwycamy. Ja też.
Kot też jest wyjątkowy
Ogród twój też wyjątkowy, niepowtarzalny o magicznym klimacie i wspaniałymi gospodarzami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies