Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

mrokasia 22:53, 15 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18325
Judith napisał(a)

Tak - szałwia.
Moja druga propozycja sprowadza się do róż rosnących na okręgu… myślisz, że to będzie dobrze wyglądać…? Plus szałwia tu i ówdzie… No jakoś właśnie tego nie widzę…


Pytanie czy chcesz by nasadzenia były symetryczne czy bardziej bałaganiarskie?
Jeśli symetrycznie a te róże po okręgu Ci nie pasują to może co drugą wsunąć bardziej do środka? To mógłby być też punkt wyjścia do swobodniejszej kompozycji - oprócz szałwii dodajesz jeszcze coś i sadzisz w wolnych miejscach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 22:56, 15 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10331
mrokasia napisał(a)


Pytanie czy chcesz by nasadzenia były symetryczne czy bardziej bałaganiarskie?
Jeśli symetrycznie a te róże po okręgu Ci nie pasują to może co drugą wsunąć bardziej do środka? To mógłby być też punkt wyjścia do swobodniejszej kompozycji - oprócz szałwii dodajesz jeszcze coś i sadzisz w wolnych miejscach.

Kasia, właśnie od wysunięcia co drugiej nieco do środka zaczęłam . I co wyszło? Róże po obwodzie kwadratu . No jak nie spojrzeć du()a z tyłu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 23:01, 15 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18325
Hmmm, w Twojej pierwszej propozycji róż było więcej i były pogrupowane w trójki. Ja bardziej miałam na myśli modyfikację drugiej propozycji. Tzn co drugą różę lekko wsunąć do środka. Taka mijanka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 23:07, 15 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10331
mrokasia napisał(a)
Hmmm, w Twojej pierwszej propozycji róż było więcej i były pogrupowane w trójki. Ja bardziej miałam na myśli modyfikację drugiej propozycji. Tzn co drugą różę lekko wsunąć do środka. Taka mijanka.

Źle się wyraziłam . Zaczynałam zmiany od ułożenia okręgu i wysunięcia co drugiej, czego efektem okazał się kwadrat . Trójki to pomysł pierwszy, dawny.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 23:11, 15 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18325
Judith napisał(a)

Źle się wyraziłam . Zaczynałam zmiany od ułożenia okręgu i wysunięcia co drugiej, czego efektem okazał się kwadrat . Trójki to pomysł pierwszy, dawny.


Ja pierdziu, moja wyobraźnia tak daleko nie sięga. Jaki kwadrat??? Mnie wychodzi raczej gwiazda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 23:18, 15 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10331
mrokasia napisał(a)


Ja pierdziu, moja wyobraźnia tak daleko nie sięga. Jaki kwadrat??? Mnie wychodzi raczej gwiazda .

No to paczaj:


EDIT: no, chyba, żeby bardziej do środka wysunąć… Jutro obczaję czy nie będzie za blisko wiśni. Ale jest trop!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 23:21, 15 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5457
Mówiąc na mijankę mam na myśli to co Kasia, co druga lekko wsunięta do środka, a w tych pustych miejscach byliny, czy trawki. Ja bardziej widzę taki zygzak, a nie kwadrat. Ile tych róż ma być?
Gdzieś widziałam taką rabatę półokrągłą z niskim żywopłotem na zewnątrz i cała wypełniona różami z szałwią, ale jak były posadzone nie widać, bo była zatopiona w kwiatach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:22, 15 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5457
Judith napisał(a)

No to paczaj:


EDIT: no, chyba, żeby bardziej do środka wysunąć… Jutro obczaję czy nie będzie za blisko wiśni. Ale jest trop!


Przecież nie będziesz jej oglądać z góry
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 23:25, 15 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10331
Wiaan napisał(a)


Przecież nie będziesz jej oglądać z góry

Nie, no kwadrat jest wyraźnie kwadratem z poziomu ziemi jak najbardziej .
Ale - jak napisałam wyżej - spróbuję bardziej wsunąć do środka i się zobaczy
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 23:28, 15 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7054
Ja to się nie znam, ale się wymądrzę, a co tam

Róże i szałwia - spoko duet, sprawdzony, najlepszy
Ale jedno i drugie przekwita. Nic więcej tam nie będzie czy przeoczyłam?

O trawach tam nie myślałaś, które dodadzą lekkości i będą elementem stałym??? Albo o czymś co zakwitnie/będzie nadal kwitło po wykwicie szałwiowo-różanym??? Jarzmianki???


W usytuowaniu róż to nie pomogę. Ty jesteś raczej uporządkowana, mi by pasował bałagan na kółeczku, w stylu: tu 3, tam 5, tam po 1, a pomiędzy nimi COŚ
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies