Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 14:29, 22 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, zieleni chce się już bardzo

Wiolu, jeśli nie wyrwany z korzeniami - to trawnik wypuści zieleń, mój ma już kilka lat i zawsze go ostro traktuję podczas tego zabiegu. Dosiewki robiłam tylko tam, gdzie zalegał śnieg z dachu.
Agatorek 18:10, 22 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ależ wiosennie się zrobiło przez te bratki .
A jak krokusowa łączka?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Adela 18:58, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ależ u Ciebie się dzieje! „Nie nadążam”
Super, że już jesteś po wertykulacji. Mój wertykulator padł i jeśli nie kupię, to będziemy drapać pazurami
Przede mną jeszcze zakup nowej kosiarki. Jak zacznie się coś psuć to wszystko po kolei. „Czternastkę” pochłonie ogród
Serdeczności załączam
____________________
Ela - Moja ostoja
Wiaan 20:44, 22 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5364
Marta bratki śliczne, gdzie je planujesz posadzić?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 21:26, 22 mar 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
Super zobaczyć ogród Danusi i Witka w takim wczesno wiosennym wydaniu.Super móc sobie wyskoczyć na taką wizytę.
Muszę zobaczyć gdzie mogę porzyczyć wertykulator w mojej okolicy. Choć z drugiej strony ciężko będize szło ratowanie tego mojego mini trawniczka o jakiś 27m2 powierzchni . Trochęmi sie nie chce....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 20:55, 23 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Dzień wertykulacji na Ogrodowisku! U mnie też była. Udało mi się zrobić tylko połowę, bo zmierzch mnie zastał. Zawsze mnie zadziwia ta przeogromna góra siana, którą się zbiera.
Dziękuję za relację z ogrodu Danusi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gardenarium 21:45, 23 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z przyjemnością obejrzałam foto Twoim okiem Dzięki za relację i oczywiście odwiedziny, teraz to już może być tylko ładniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 10:11, 24 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale zmiana, a wiesz Marta, my nigdy wertykulacji nie robiliśmy, tylko grabiemy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 15:21, 24 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorku, krokusowa łączka to zbyt wiele powiedziane, kwitnie na razie tylko jeden rodzaj, Ard Schenk, reszta czeka. Za to rozkręciły się irysy. Pixie i Purple Hill. Niestety, mocno przykurzone ze względu na pewną historię, o której za moment.




Elu, ogród to taki pochłaniacz Wertykulator to taki sprzęt, którego używa się raz w roku, ale być musi. Raz chciałam wypożyczyć, skończyło się zakupem w minutę, kiedy usłyszałam, że mogę wypożyczyć, ale pan nie robi żadnych rezerwacji, zapisów, kto przyjeżdża ten bierze - jeśli jest na stanie - i tyle. I oczywiście niczego nie gwarantuje

Aneto, piękne, oszalałam jak weszłam do tunelu, a tam ich milion. Bratki będą przed oranżerią i przed wejściem do domu w donicach, ale też kilka chcę posadzić na rabacie przed dużym oknem.

Ewelina, 27m2 to faktycznie może grabkami wystarczy ostro przeczesać?

Haniu, pogoda do tych prac idealna, a góra siana - mnie również zawsze zadziwiająca - wylądowała u mnie jako ściółka na nowo powstających rabatach. Mieszam ją z poszatkowanymi miskantami i do tego dołączą zrębki ze świerków. Będzie pożywka






Martka 15:28, 24 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gardenarium napisał(a)
Z przyjemnością obejrzałam foto Twoim okiem Dzięki za relację i oczywiście odwiedziny, teraz to już może być tylko ładniej


Danusiu, następnym razem przyjadę SAMA To znaczy rodzinę i znajomych też zabiorę i kogo się da, ale niech sobie jadą oddzielnie Ja to przecież muszę pospacerować we wszystkich kierunkach, pooglądać, pokontemplować, 3 godziny to dawka minimalna. Wczesnowiosenny Wasz warto obejrzeć, by podumać, jak komponować ogród z uwzględnieniem tego bezlistnego czasu, jak dobierać zimozielone i ozdoby.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies