Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Joku 10:30, 22 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Martko pojeździliśmy, więcej ja bo M musiał pracować. Ja już wtedy miałam fioła na punkcie ogrodów więc każda donica, rabata mnie interesowały.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 10:35, 22 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, cieszy, że to nie jest fioł przemijający. Ciekawa jestem, jak on się zrodził?
DariaB 10:41, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3092
Fantastyczna jest ta biblioteka, a u nas się przewala grubą kasę na beznadziejne pomysły
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 10:45, 22 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wrześniowego oblicza ogrodu nie da się przypudrować, wyciąć jak pierwszego siwego włosa, wykadrować. Ono jest wyczuwalne w zapachu ziemi, wilgotnym powietrzu, w pęczniejących owocach krzewów, zniekształceniach liści. Wszystko spowalnia...





Jesień to fakt.
Martka 10:50, 22 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dario, wydawanie publicznych pieniędzy wciąż jeszcze jest wydawaniem "jakichś" pieniędzy. Lubię czytać w ładnych wnętrzach, chciałam choć przez chwilę posmakować.
A tymczasem powrót do ogrodu i poranne szybkie fotki, jesień u mnie na całego


DariaB 10:54, 22 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3092
Nie dziwię się, że chciałaś posmakować Przebywanie w tak ze smakiem zaaranżowanej przestrzeni wpływa na człowieka pozytywnie. Dużo się jeszcze musimy nauczyć jako społeczeństwo, te jakieś pieniądze to przecież nasze ciężko wypracowane środki. Wrześniowy, wilgotny ogród trąci melancholią, ale liczymy na to, że złota jesień chociaż na chwilę do nas zawita
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Gruszka_na_w... 20:45, 22 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Jestem wielką fanką jesieni. Nigdy mnie ona nie przygnębiała. Mój organizm traktuje ją jako niezbędny element rocznego cyklu. Swoją jesień życia też lubię. Takie naturalne spowolnienie i możliwość cieszenia się czymś innym niż do tej pory. Zwiastuny Twojej jesieni wyglądają uroczo.

Rzadko zdarzało mi się spotkać bibliotekę, w której czytałabym książkę z przyjemnością wynikającą nie tylko z jej treści, ale i otoczenia. Ta helsińska biblioteka jest niesamowita. Pozostaje nam tym zazdrościć Finom umiejętności wyboru prezentu na 100-lecie.
Ciekawe jest to, że nikt nie był ciekaw, co my chcielibyśmy dostać w prezencie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 20:46, 22 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14007
DariaB napisał(a)
Fantastyczna jest ta biblioteka, a u nas się przewala grubą kasę na beznadziejne pomysły



Tak przewala się. Nie moje to państwowe czyli niczyje takie jest podejście do publicznego pieniądza. Albo rozdawanie po uznaniu swój to trzeba dać nie swój to go olać.

U nas też są budynki na światowym poziomie np siedziba Nar. Ork. Symf. PR w Katowicach jak zewnątrz tak i wewnątrz kunszt architektoniczny widać z daleka a środek wykończenie majstersztyk.
Byłam na koncercie więc wiem.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu byłam w srodku. Warto zobaczyć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 11:20, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dario, pogoda dziś słoneczna, ogród nastroił mnie pozytywnie do pracy

Haniu, to jest wyższy stopień wtajemniczenia, akceptacja okoliczności przyrody
Helsińska biblioteka Oodi to jedno, zajrzałam też do księgarni projektu słynnego fińskiego architekta Aalto. Tam również natychmiast chciałam czytać Tym bardziej, że wiele książek jest w j. angielskim.


Elu, świetnie, że o tych miejscach piszesz. Przy okazji zobaczę. Mamy sporo przykładów ciekawej architektury. Budynek u mnie w pracy projektowała słynna pracownia Kuryłowicz. Dostał nagrody. Podziwiam nieustannie, cóż z tego, gdy funkcjonalność mocno kuleje...

Martka 11:25, 23 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Słońce potrafi wpłynąć na odbiór miejsca Dzisiejszy poranek zdecydowanie to udowodnił







Ostatnie zbiory z mini-warzywnika Czas na poplon.


Słonecznego weekendu!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies