Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

Pszczelarnia 19:12, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O! I jest pomysł . Analizuję co do wiśni, może być druga - mi nie przeszkadza . Azalie OK. Tylko pamiętaj o środowiskach glebowych kwaśne - zasadowe. I można/trzeba wykorzystać projekt Danusi.Dla mnie dereni nie za dużo ale to moje zboczenie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 19:13, 22 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast dereni daj hortensje do oporu, wiadomo jakie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 19:14, 22 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze lepiej. Coraz lepiej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 23:08, 22 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Uśmiecham się - i kibicuję - bo inspirację już masz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 02:34, 23 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też kibicuję powodzenia, bo plan super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 08:13, 23 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
No, z takim planem to ogród podniebny będzie
____________________
U Matki
Domi 19:00, 24 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
abiko napisał(a)

Gdzie są te gazony? Ja ich nie widzę
Można prosić o rysuneczek tego przedogródka i wymiary?


Gazony widoczne są tylko od strony sąsiada. to tylko umocnienie skarpy. Od góry są na równi z ziemią. Zrobię zdjęcie popołudniu i wkleję.

Teraz szybki rysunek przedogródka
.


Wracając do przedgródka: jak rozumiem obie skrzynki znajdują się na Twojej działce i muszą otwierać się na Twoją stronę lub od ulicy?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 19:08, 24 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
abiko napisał(a)

Abiko, czy masz w planach obsadzenie skrzynek i gazonów również od strony sąsiada? Czy też interesuje nas tylko Twoja strona, a sąsiad sam będzie projektować swoją stronę?
Domi sąsiad mnie kompletnie nie interesuje oni się nie dokładają ja nie nalegam, cóż nie zawsze ma się takich sąsiadów jak Danusia Planujemy tylko po mojej stronie


To w tej sytuacji, jak nie marwi nas widok od strony sąsiada, wsadziłabym w gazony albo wysokie trawy, albo coś na kijkach ( w np. co drugi gazon), a przed tym zrobiła niższe piętro z cisów i jak się zmieści jeszcze kolejne najniższe piętro, np. żurawki. Nad skrzynkami mogłoby się zwieszać coś płaczącego, co zasłoni skrzynki częściowo, a co można rozgranąć w celu otwarcia tychże skrzynek, np.
Salix integra 'Pendula', morwa biała 'Pendula' itp.

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 22:56, 24 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)

Białe trawki to na pewno Miskant "Variegatus" albo może być"Cabaret", innych białych dużych Danusia nie używa. A ta choina to która (ja na odmianach iglaków się nie znam zupełnie)? Już analizuję ostatnie wpisy. Odlatuję na górę wątku.
Choina żółta. Gdzieś Danusia pisała co to albo jej rzecznik, ale nie znalazłam.


Nie wiem o jakiego żółtka chodzi - do 150 cm dorasta chamaryceparis filifera aurea nana -




A białych miskantów mogę dodać morning light
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abiko 09:30, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
Z małych iglaków sadzę jodły balsamiczne, cyprysiki groszkowe 'Filifera Aurea Nana", Platycladus orientalis "Aurea Nana", Tsuga canadensis "Jeddeloh" no i różne cisy np. Elegantissima.

Może wykorzystaj ten układ nasadzeń, tylko z prawej zmień ten placyk.



Ciurkadełko wg Twojego planu po części obsadź żywopłocikiem bukszpanowym.
Wg mnie te naprzemienne tuje i jałowce trzeba zrobić jednym gatunkiem - np. tujami Smaragd.

Danusi dziękuję, jak tylko uporam się z kłopotami w rodzinie, to siadam i rysuję na kolorowo
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies