Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

laurowisnia 16:23, 27 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Witaj.
Zaciekawił mnie Twój wątek ze względu na skarpę, gdyż sama mam taką. Próbuję ją obsadzać różnymi roślinami, raczej bylinami i krzewami liściastymi, obecnie dodaję iglaki. Nie wiem jaki typ obsadzeń wybierzesz ale mogę polecić Ci rośliny, które u mnie dobrze rosną.
Aha, najpierw powiem o pęcherznicy, mam jedną odmianę Luteus wsadzoną tak jak ty wsadziłaś pod płotem i też w obrębie korzeni dużego drzewa i źle rośnie, w lecie więdną jej liście i nie jest zbyt dekoracyjna. Nie wysadziłam jej, ale wzdłuż płotu posadziłam cis Hillii, a pod nim Repandens.
Z krzewów dobrze rosną hortensje różne odmiany, trzmielina oskrzydlona, kaliny, kosodrzewiny, mam też różę historyczną. Posadziłam na niej również klona palmowego czerwonego (odmianę muszę poszukać), zdaje się, że o niego pytałaś. U mnie rośnie dobrze od trzech lat - utrzymuje bordowy kolor nie zielenieje, ale jest to ciemny kolor.
Najwięcej mam na niej bylin: przywrotnik, przetacznik, hosty, tawułki, irysy syberyjskie, bodziszki, ubiorek, czyściec, dąbrówka, tyle pamiętam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
abiko 10:41, 28 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
laurowisnia napisał(a)
Witaj.
Zaciekawił mnie Twój wątek ze względu na skarpę, gdyż sama mam taką. Próbuję ją obsadzać różnymi roślinami, raczej bylinami i krzewami liściastymi, obecnie dodaję iglaki. Nie wiem jaki typ obsadzeń wybierzesz ale mogę polecić Ci rośliny, które u mnie dobrze rosną.
Aha, najpierw powiem o pęcherznicy, mam jedną odmianę Luteus wsadzoną tak jak ty wsadziłaś pod płotem i też w obrębie korzeni dużego drzewa i źle rośnie, w lecie więdną jej liście i nie jest zbyt dekoracyjna. Nie wysadziłam jej, ale wzdłuż płotu posadziłam cis Hillii, a pod nim Repandens.
Z krzewów dobrze rosną hortensje różne odmiany, trzmielina oskrzydlona, kaliny, kosodrzewiny, mam też różę historyczną. Posadziłam na niej również klona palmowego czerwonego (odmianę muszę poszukać), zdaje się, że o niego pytałaś. U mnie rośnie dobrze od trzech lat - utrzymuje bordowy kolor nie zielenieje, ale jest to ciemny kolor.
Najwięcej mam na niej bylin: przywrotnik, przetacznik, hosty, tawułki, irysy syberyjskie, bodziszki, ubiorek, czyściec, dąbrówka, tyle pamiętam.

Dziękuję Agatko, a może podeślesz jakieś zdjęcie> Ciekawa jestem jak to wygląda Ja muszę przekopać tą skarpę tak jak pisała Danusia, ale nie wiem czy coś na tym urośnie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
laurowisnia 14:53, 28 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
W sumie to jest z tym problem, gdyż mam bardzo mało zdjęć z ogrodu - dlatego nie zakładam swojego wątku - na razie. Mój ogród jest młody i cały czas go przerabiam. Skarpę obsadzałam etapami, raczej robiłam na niej różne próby z roślinami. Teraz dopiero wiem jak chcę ją zmienić i poprawić. Jej obecne zdjęcie więc nie pokaże gotowych kompozycji, ale poszukam czy mam ją gdzieś ujętą i ją zamieszczę jeśli sobie życzysz. Dodam, że przy sadzeniu roślin dodawałam do dołków kompostu i torfu.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 14:14, 30 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mam takie zdjęcie, ale z tej perspektywy chyba mało co na nim widać. Na tej części są głównie hosty. Za świerkiem są hortensje, a za nimi widać częściowo klon palmowy. Powyżej wsadzony trzy lata temu na próbę cis Hillii i dalej mniejsze tegoroczne. Dalej pęcherznica plus misz masz. Na wiosnę planuję zmieniać i dosadzać.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
abiko 15:02, 30 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
laurowisnia napisał(a)
Mam takie zdjęcie, ale z tej perspektywy chyba mało co na nim widać. Na tej części są głównie hosty. Za świerkiem są hortensje, a za nimi widać częściowo klon palmowy. Powyżej wsadzony trzy lata temu na próbę cis Hillii i dalej mniejsze tegoroczne. Dalej pęcherznica plus misz masz. Na wiosnę planuję zmieniać i dosadzać.


O fajnie.. a tam w głębi to masz jakąś śliczną różyczkę?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
laurowisnia 16:12, 30 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
To jest róża angielska Constance Spry, pięknie pachnie i kwitnie, ale niestety tylko raz.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Sebek 17:57, 30 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
laurowisnia napisał(a)
Mam takie zdjęcie, ale z tej perspektywy chyba mało co na nim widać. Na tej części są głównie hosty. Za świerkiem są hortensje, a za nimi widać częściowo klon palmowy. Powyżej wsadzony trzy lata temu na próbę cis Hillii i dalej mniejsze tegoroczne. Dalej pęcherznica plus misz masz. Na wiosnę planuję zmieniać i dosadzać.

No i jak nadal nie możesz mieć swego wątku - zakładaj szybciutko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 18:07, 30 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Laurowiśnio! Nie bądź wiśnią!Co się będziesz po ludziach się snuć jak błędny rycerz!
Ogród marzenie,szczególnie ten murek,którego u siebie postawić nie mogę.
Nie kryguj się! Masz ładnie,pokazuj resztę!
Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
alinak 21:03, 30 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Hania ty jesteś jedyna .....laurow. nie bądź wiśnią dawaj ten wątek . już my ci pomożemy przerobić ten ogród


Abiko widzę że cię nadal nurtuje sprawa skarpy . no to coś z pomysła ode mnie . jak mam usunąć to podeślij na PW>

tez robiona i przerabiana 2 razy . tera jeszcze dosadziłam u góry miedzy jałowcami kolumnowymi cisy a docelowo jak te urosną to jałowce powycinam , bo wiatr je ciągle przegina . liliowców tez już nie ma tylko wszystko tawuły gold mund






____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
hanka_andrus 21:32, 30 lis 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękna ta skarpa u Ciebie.Pomysły na zmianę niezłe,tylko z tym karczowaniem jałowców.......będzie kłopot.Chyba,że zostawisz pieńki w ziemi.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies