Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 11:48, 05 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
gardenarium napisał(a)
Wg mnie projekt jest dobry, ładnie to rozplanowałaś
W dól od narożej Pinus cembra może daj wyższ iglaki pod płotem, nawet te same co z lewej strony. Berberys Bagatelle tnij w kulki, a za nimi chyba coś innego daj niż znów berberys. Może tuje wschodnie Aurea Nana?

Wierzba japońska? Ja bym pewnie dała coś innego na pniu -choćby trzmielinę, żeby była zimozielona.
I za okrągłym placykiem pienny cis na kiju.


Dziękuję Daniusiu, ale ładnie to to nie jest
W dół od Pinus cembra jest skarpa... ( to nie ogrodzenie - powinnam zaznaczyć przepraszam) nie rysowałam jej jeszcze..tak jakoś wydawało mi się, że może tymi berberysami zacząć nawiązywać to tego co będzie na skarpie?

Właśnie tutaj nie wiem co posadzić. Bo tak pasowałoby chyba, aby cembra była wyższa a w dół coś niższego, może jakieś kosodrzewiny?

Danusiu, a co można posadzić za różami?? Niebieska budleja i barbulla jest po bokach, z różami różowymi i białymi powinna fajnie wyglądać, ale co za?? Czy do róż pasują jakieś trawy i np. cyprysik groszkowy??

Bagatelle mam już 2 i właśnie mi ładnie się w kulki układają Tak zrobię.

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 11:52, 05 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A tak na marginesie, to ten wiatr mnie załamuje. Dlatego, że jak wiecie za płatem u sąsiada mam cudne giganty modrzewie, które większość igieł zrzucają na moją działkę( W sobotę wygrabiłam tego z trawnika całe mnóstwo, a teraz pewnie znowu mam żółto
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:39, 06 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Chyba wiem, co dać za różanym paskiem... A gdyby tam posadzić trzmieliny na pniu po dwie po bokach i w środku różę pnącą z powojnikiem?? A w dole dzwonki, krzewuszki, i jakieś byliny?? Jak myślicie? Tło tworzą thuje, ale zastanawiam się czy ich nie zmienić na cisy. Nie potrzebuję zasłaniać się przed sąsiadami, wręcz mam nadzieję , że mój ogród kiedyś będzie taki jak wasze i będą mi zazdrościć więc może dać tam cis, który rośnie wolno, ale będzie fajny zielony ekran??

Danusiu a za berberysami w kulkę ciętymi może tawuły niskie, które znalazłyby się również na skarpie?? Takie żółte tło dla czerwonych berberysów?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
hanka_andrus 13:03, 06 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 13:42, 06 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
abiko 14:50, 06 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
hanka_andrus napisał(a)
Hania, Bogdzia dziękuję jesteście kochane
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 15:12, 06 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
wracając do tego co wymyśliłam:



A może zamiast Pinus Cembra dać choinę kanadyjską Pendula a dalej w dół Jeddeloh przechodzące w stronę cirkadełka w tawuły żółte??
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 13:57, 07 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Korzystam z weny, dalsza część ogrodu, pod tarasem. Słońce jest tam dość długo zwłaszcza od strony schodów. Tutaj widok z boku.



i to co wymyśliłam:


Ma to jakieś ręce i nogi??Nie wiem co dać między cyprysikiem groszkowym, może berebrys jakiś 'Maria'? Coś czerwonego chyba by tam pasowało.

Wierzbę, która widać gdzieś przesadzę a tutaj może klonik palmowy, nie za wysoki.

I drugi pomysł:
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 14:07, 07 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Abiko, ja bym dała albo 3 szt. cyprysika groszkowego, albo 3 szt. tego czegoś czerwonego. A za tą trójcą - i miłorząb i cis to super pomysł. Generalnie jestem za wersją 2 Jesteś pewna tych ostróżek? One wysokie rosną, chyba, że o to chodzi Może jakieś trawy ozdobne, a jeśli coś kwitnącego i masz tam ciepło i słonecznie to może lawenda?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 14:10, 07 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Także zamiast ostróżek proponuję lawendę bo będzie pusto, ostróżki krótko są atrakcyjne.

Pod klonem masz dwa podobne kolory, Ilex daj od ściany a z brzegu różowe żurawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies