Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 14:21, 07 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ok, Danusiu różowe żurawki - super, nie wpadłam na taki kolor, muszę je znaleźć Wieloszko dałam 3 cyprysiki i za nimi lepiej cis Hilli, Hixi czy Wojtka? Tam cos wysokiego pasuje, bo jest wyjście na taras. A może miłorząb i jakies trawy po bokach??
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 15:25, 07 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Szczerze mówiąc myślałam, że to ma być cis kulka na pniu, ewentualnie inny strzyżony (np. wysoki stożek). Ale to może być droga impreza. Na pewno taniej a równie pięknie będzie z miłorzębem To miejsce przy tarasie powinno być - według mnie - bardzo reprezentacyjne. Mam lawendę przy tarasie - nie dość, że ładnie pachnie, to jeszcze odstrasza komary
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 09:23, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wieloszka napisał(a)
Szczerze mówiąc myślałam, że to ma być cis kulka na pniu, ewentualnie inny strzyżony (np. wysoki stożek). Ale to może być droga impreza. Na pewno taniej a równie pięknie będzie z miłorzębem To miejsce przy tarasie powinno być - według mnie - bardzo reprezentacyjne. Mam lawendę przy tarasie - nie dość, że ładnie pachnie, to jeszcze odstrasza komary
Miłorząb tez mi się podoba, taki karłowy, tylko nie wiem czym go podsadzić, bo tak będzie łyso, może jakimis trawami?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
laurowisnia 11:06, 08 gru 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
A może bukszpanem?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
abiko 11:18, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
laurowisnia napisał(a)
A może bukszpanem?
Że niby jakaś obwódka ?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
laurowisnia 11:26, 08 gru 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mogą być trzy kulki, albo może kostka z bukszpanu, a w środku pień miłorzębu, w zależności jaki kształt ostatecznie będzie mieć rabata. Popieram też lawendę pod róże.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
abiko 11:32, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Tak, tylko nie wiem czy nie będzie za dużo tej lawendy, bo ma być jako obwódka różanki po drugiej stronie tarasu.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 11:39, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wg mnie nie będzie za dużo lawendy - zobacz na realizacje Danusi - tam się rośliny powtarzają. Ja też pod ten miłorząb dałabym bukszpany - zamiast cyprysików taki zawijasek który będzie się potem stykał końcem z lawendami, a jeśli masz tam na tyle miejsca, to cyprysiki za miłorzębem, pod ścianą. Zerknij na podobna rabatkę przy tarasie "Ogrodu z lustrem" - właśnie z drzewkiem na pniu, tam są żurawki przy zawijasku - o coś takiego mi chodzi
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 11:50, 08 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
nie mam tutaj zdjęć, wkleję w domu jak nie zasnę trochę miejsca mam, tzn. od tarasu do płotu mogę kombinować, ale nie chcę bo dzieci maja mieć miejsce do szaleństw też i musi to grać z różami pod tarasem
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Wieloszka 11:57, 08 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ale ja cały czas mam na myśli ten trójkącik, gdzie miał być miłorząb i cyprysiki. Wydaje mi się tak na oko, że zawijasek bukszpanowy z żurawkami/cyprysikami spokojnie się zmieści. Przecież nie można dzieciom zabierać przestrzeni
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies