Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod lasem

Annamaxima 15:07, 23 kwi 2021


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 12
Od dzieciństwa mieszkam na wsi. Zapach skoszonego siana, mokrej łąki po deszczu, pazie królowej na polnych kwiatach, małe żabki umykające spod stóp, białe łany zawilców i żółte żarnowce w lesie to smaki mojego dzieciństwa, które na zawsze zachowam w pamięci.
Miłość do roślin, często przeradza się w fobię, żeby mieć jak najwięcej różnych bylin, jej okiełznanie przychodzi z czasem. Mój ogród jest prosty, jest tu miejsce dla motyli, zaskrońców, pękatych trzmieli i ptaków. A grusze, śliwy i jabłonie sadzone ręką mojego ojca, są jak żywe pomniki, przypominające o osobach, których już, nie ma, a które poświęciły temu miejscu swój czas i serce. Mam nadzieję, że te świadectwa przeszłości, jeszcze długo będą towarzyszyć mi i moim bliskim.



AgataM 15:22, 23 kwi 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Aniu Uwielbiam takie klimaty Tyle spokoju, radości i kolorów.... Będę zaglądać. Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
antracyt 15:31, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Ja również wpadłam się przywitać. Bardzo lubię wiejskie klimaty. Z chęcią będę zaglądała na Twój wątek. Wprawdzie do niedawna byłam typowym mieszczuchem, ale tak jak Ty wspominam bliskie osoby poprzez rośliny, które własnoręcznie posadzili, a ja potem przeniosłam to co mogłam do swojego ogrodu.
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Annamaxima 16:25, 23 kwi 2021


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 12
Miło mi. Witam serdecznie i oczywiście pozdrawiam ciepło.





sylwia_slomc... 19:58, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
WitajPiękne, bujne rabaty masz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:18, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13933
Annamaxima napisał(a)
Miło mi. Witam serdecznie i oczywiście pozdrawiam ciepło.





Witam i ja pięknie jest. Dziko a zarazem wszystko ma swoje miejsce i każda roślina z każdą pasuje w tym gąszczu kwiatów.
Widać, że od dawna niektóre no róże rosną. Hortensje przeszły siebie czy ta najwyższą to pienną czy tak przycięta.

Ogród chyba bez ogrodzenia bo nie widzę pełny luz
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 21:45, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Hej
Pięknie, bujnie i kolorowo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Annamaxima 18:12, 25 kwi 2021


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 12
Działka na której posadowiony jest dom, jest oczywiście ogrodzona. Pozostała część powstała na dawnym polu uprawnym. Rzeczywiście nie ma ogrodzenia. Zające i sarny potrafią obgryźć drzewka ale nie są to jakieś ogromne straty. Wybaczam.
anabuko1 19:12, 25 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Witaj Aniu!
Ale masz tam ładnie. Bujne rabaty, rośliny sliczne.
Wielkie i pięknie ukwiecone
Cudnie wyglądają te złocienie z rudbekiami.
A ten wielki krzew kwitnący na biało to hortensja ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Annamaxima 08:26, 26 kwi 2021


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 12
Dziękuję. Tak hortensja.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies