Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

sylwia_slomc... 23:02, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
I ja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:24, 20 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Magleska napisał(a)


Madziu, czytam, że jakoś ze zdrowiem do przodu. Super. A że boli, to wiadomo. No i dren. Ale dzisiaj to chyba już bez drenu?
Madziu, co to za piękności te różowe przy schodach? Myślę, że azalie japońskie. Czy tak? A może jednak nie? Bo jak na azalie to bardzo duże.
Chyba czytałam gdzieś, że chcesz dokupić azalie wielkokwiatowe. Ja kupiłam właśnie bardzo duże, z pąkami. Nie są mi jakoś szczególnie potrzebne ale były tak dorodne, że nie mogłam się oprzeć. Jeśli zechcesz to zrobię im zdjęcie i podam namiary na sprzedawcę. Nazywają się Cannon'Double i Western Lights.
Pozdrawiam ciepło, zdrowiej Madziu.
ps. Ten tarasik to masz wycacany, zazdroszczę. Bombonierka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:26, 20 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Potwierdzam za Asią i Sylwią.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magara 23:29, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Oooo, Tania Siła Robocza chyba dobrze jest opłacana
Wcale się nie dziwię, że zdjęcia cykasz
Bardzo dobry czas wybrałaś na rekonwalescencję - tylko chodzić i się napawać widoczkami cudnymi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
inka74 08:42, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Uwielbiam te twoje klony... i żałuję, że u mnie tylko niektóre chcą rosnąć. Zazdrość, że tak duże już kukliki u ciebie. Moje same listki. Podejrzewam, że dopiero w maju coś pokażą.

Krasnoludek wie co ma wyrywać? Czy stoisz nad nią i palcem pokazujesz
I dobrze, że już bez drenu... ściskam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wafel 19:40, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1011
A tak w ogóle, to skrzyp jest bardzo fotogeniczny i uroczy z niego "dziad" zwłaszcza z rosą... Też go u siebie miałam, niezwykle długie te kłącza, delikatnie trzeba usuwać, żeby nie urwać. Na szczęście już się go pozbyłam. Jest niedaleko mnie takie zbocze pokryte trawą ze skrzypem i bardzo lubię na to miejsce patrzeć, ma swój urok roślinka, poza ogrodem oczywiście
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Magleska 10:21, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Alija napisał(a)
Madziu, Twoich zdjęć nigdy dosyć, z ogromna przyjemnością ogląda się Twój ogród, jest pięknie.


Alicja Dziękuję bardzo mam znowu fotki po wczorajszej niespodziance -zaraz powstawiam

Rojodziejowa napisał(a)
Zdjęć nigdy dość! Rób dalej

I jak się sprawuje odchwaszczacz?

Te przyschodkowe nasadzenia są przepiękne! A ten zestaw donic ceglastych z szałwiowymi z poprzedniego zestawu zdjęć wygląda świetnie.

Dobrze widzę, że przy szklarni stoją biedronkowe pojemniki po ciętych kwiatach?


Asia Dziękuję odchwaszczacz robi porządnie ,ale wolno ,no i za mało jak dla mnie -ale matura ważniejsza -po maturze bardziej ją wykorzystam

dobrze widzisz z tymi pojemnikami
co jestem w biedrze ,to je zbieram

sylwia_slomczewska napisał(a)
Krasnoludek blondi ???
tak ,blondi -świeżo po fryzjerze

Wafel napisał(a)
Skarpa cudnie się prezentuje ❤ Klony wspaniałe! To zdjęcia aktualne, z tego sezonu ??? No nie mogę uwierzyć w stopień zaawansowania tej wiosny u ciebie, szok, rozdziawiam buzię i "zazdraszczam" krasnoluda


Asia zdjęcia ,jak świeże bułeczki -aktualne
ta zaawansowana wiosna trochę przeraża przy obecnych temperaturach
Dziękuję za komplementy
Krasnoludek swoje minusy też ma haha
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:24, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
LIDKA napisał(a)


Już to mówiłam chyba.
TO NAJPIĘKNIEJSZA SKARPA ŚWIATA.


Lidka Dziękuję tyle lat nad nią pracowałam ,że w końcu mi się podoba -ale plewienie na niej nie należy do przyjemności niestety -nawet w tym sezonie pozbyłam się za pomocą przyjaciół 5 kęp rozplenic z najstromszych miejsc -z tych 5 kęp powstało 24 dorodne sadzonki -zostawiłam sobie w donicach z 8 sztuk ,reszta poszła do nich

Wafel napisał(a)
Potwierdzam



sylwia_slomczewska napisał(a)
I ja


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:29, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
basia3012 napisał(a)


Madziu, czytam, że jakoś ze zdrowiem do przodu. Super. A że boli, to wiadomo. No i dren. Ale dzisiaj to chyba już bez drenu?
Madziu, co to za piękności te różowe przy schodach? Myślę, że azalie japońskie. Czy tak? A może jednak nie? Bo jak na azalie to bardzo duże.
Chyba czytałam gdzieś, że chcesz dokupić azalie wielkokwiatowe. Ja kupiłam właśnie bardzo duże, z pąkami. Nie są mi jakoś szczególnie potrzebne ale były tak dorodne, że nie mogłam się oprzeć. Jeśli zechcesz to zrobię im zdjęcie i podam namiary na sprzedawcę. Nazywają się Cannon'Double i Western Lights.
Pozdrawiam ciepło, zdrowiej Madziu.
ps. Ten tarasik to masz wycacany, zazdroszczę. Bombonierka.


Basia Dziękuję tak ,już bez drenu i od razu lepiej -jeszcze tylko te wyniki nie dają mi spać- trzeba wierzyć ,że będzie dobrze ...

te różowe piękności to azalie -mam ich sporo na skarpie -jeszcze nie wszystkie rozwitły
zrób zdjęcie swoim -chętnie obejrzę ,te nowe nabytki
Buziaki

basia3012 napisał(a)
Potwierdzam za Asią i Sylwią.



Magara napisał(a)
Oooo, Tania Siła Robocza chyba dobrze jest opłacana
Wcale się nie dziwię, że zdjęcia cykasz
Bardzo dobry czas wybrałaś na rekonwalescencję - tylko chodzić i się napawać widoczkami cudnymi


Daga czy taka tania -nie wiem -wynegocjowała stawkę 21 zł za godzinę haha skrupulatnie zapisuje czas spędzony na plewieniu
Czasu sama nie wybrałam -ale los okazał się za tyle łaskawy ,że sam mi wybrał w miarę dogodny termin -co prawda mogło to być już w grudniu ,ale wyszło ,jak wyszło

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 10:35, 22 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
inka74 napisał(a)
Uwielbiam te twoje klony... i żałuję, że u mnie tylko niektóre chcą rosnąć. Zazdrość, że tak duże już kukliki u ciebie. Moje same listki. Podejrzewam, że dopiero w maju coś pokażą.

Krasnoludek wie co ma wyrywać? Czy stoisz nad nią i palcem pokazujesz
I dobrze, że już bez drenu... ściskam.


Iwonka Klony chyba mnie lubią i moją gliniastą mokrą ziemię też -nie cackam się z nimi ,nie okrywam, tnę co mi nie pasuje i na szczęście znoszą te moje działania
ale wypadł mi kilka lat temu Aureum -kiedyś znowu z nim spróbuję na pewno

Krasnoludek został przeszkolony wstępnie -a poza tym najczęściej plewi ścieżki żwirowe ,placyk -już w zeszłym sezonie coś pomagała ,to wie co wyrywać

Kukliki -dokupiłam 3 kolejne -cieszę się ,że ładnie mi rosną -dzielę je na potęgę i zapełniam nimi dziury w rabatach
Buziaki

Wafel napisał(a)
A tak w ogóle, to skrzyp jest bardzo fotogeniczny i uroczy z niego "dziad" zwłaszcza z rosą... Też go u siebie miałam, niezwykle długie te kłącza, delikatnie trzeba usuwać, żeby nie urwać. Na szczęście już się go pozbyłam. Jest niedaleko mnie takie zbocze pokryte trawą ze skrzypem i bardzo lubię na to miejsce patrzeć, ma swój urok roślinka, poza ogrodem oczywiście


Asia wszystkie chwasty są fotogeniczne
ja nie mam szans się jego pozbyć -chyba sprowadziłam go sobie do ogrodu gnojówkami -pewnie były za słabo przerobione .
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies