Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 12:36, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
BASIA8 napisał(a)


To fajnie że dobrze się bawiłyście na spotkaniu - i oto chodzi. Ja pytałam bo się dziś z Mężem zastanawiamy czy się nie wybrać. Na targach zawsze jest drożej niż w szkółce - ze względu na koszty jakie ponoszą - i dlatego muszą sobie to odbić w roślinkach - a koszt wystawy jest bardzo duży - wiem coś o tym bo razem z targami ogrodniczymi są targi turystyczne - z firmy - w której pracuje co roku się wystawiają i zachęcają do odwiedzin atrakcji turystycznych - Ja jestem kadrową ale branża marketingowa też jest mi znana
Pozdrawiam niedzielnie


Basiu ja wiem, że koszta targów są duże, jednakże uważam że na targach się nie wystawia tylko po to żeby handlować, ale też i zdobywać innych odbiorów głownie firmy ogrodnicze i dlatego się ponosi te koszta, a sprzedaż to przy okazji i takie żerowanie na zwykłych ludziach mi nie pasuje.

Najważniejsze że się spotkanie udało i z dziewczynkami się nagadać nie mogłyśmy
pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:40, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Tess napisał(a)
Asiu, te kuleczki zdiagnozowała Pszczółka jako groźnie nicienie, napisała:
Często pojawiało się pytanie o żółte kuleczki na korzeniach niektórych roślin (miałam na berberysie, na turzycy ptasie łapki, znajduję czasami takie przy przesadzaniu roślin). Podpowiedzi Forumowiczów były, że jest to nawóz ze szkółki, co jednak wykluczyłam.
Zdiagnozowałam, że są to "Szczególnie groźne szkodniki - nicienie: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk ziemniaczak)". Zobaczcie jak wygląda
Szczególnie groźnymi szkodnikami są dwa gatunki nicieni: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk).




tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=30

Tess no załamałaś mnie zupełnie ........
jak to jest to dziadostwo to co ja powinnam zrobić!!!!!!
dzisiaj muszę pomyśleć które rośliny sama ukorzeniałam i na pewno nie były kupione w doniczkach i im zrobić konkretny przegląd.
no załamałam się ...... bo jedna trawka którą wyrzuciłam miała na korzeniach takie cieniutkie niteczki jak nicienie ... tylko że tam nie było tych kulek .....
do dooopy to wszystko tyle roboty na marne
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:54, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Marzena2007 napisał(a)
Joasiu jeśli Tess ma rację.... To mam złą informacje..... Na te nicienie nie ma rady.... Tylko płodozmian... Nie znalzłam w necie, żadnej poroday czym to zwlaczać....
Wydaje mi się to jednka małoprawdopodobne gdyż chyba ziemniaków u siebie nie hodowałaś? Trzymajmy się wersji, źe to kulki nawozowe. Czy kupowałaś sadzonki w doniczka, czy znalazłaś te kulki w doniczkach, w ktorych sama ukorzeniałas....?

Madżen nie dobijaj dzisiaj muszę wywalić na 100% ukorzenioną roślinę przeze mnie , taką nie kupowaną....
kulki wyglądają tak:



____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:55, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
bociek napisał(a)


O MATKO...


I CÓRKO NA DODATEK... SIĘ ZAŁAMAŁAM....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:56, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mala_Mi napisał(a)
To samo Ci powiem co Marzenka, jak są te kulki w doniczkach które kupowałeś w szkółce to jest to nawóz.. 99 % szkółek go stosuje.. nie rozkłada sie i po 5 latach. Nawóz ze środka sie wykłukuje a otoczki sie zostają. Też go stosuję. Poza tym moim zdaniem tera nie pora na jaja opuchlaka..



Aniu szczerze mam nadzieję że to ten nawóz ... bo jak nie to wiesz ile strat u mnie by było ......... i pewnie całego tego ogrodniczkowania by mi isę odniechciało ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:57, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mathildis napisał(a)
Super, że spotkanie się Wam udało...
Zimy nie było i pomimo że sezon się jeszcze na dobre nie zaczął wszędzie problem ze szkodnikami


No właśnie wszyscy się cieszyliśmy że zimy nie było, a się okazuje że szkoda że jej nie było bo teraz to dopiero problemów masa, robactwo wszelakie, choroby u dzieci i w ogóle .... szok....


A spotkanie było super i chcem takich więcej
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
kitek81 12:58, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
qrcze nie załamuj mnie, bo ja w zeszłym roku z tujką ze szkółki miałam takie kulki i myślałam, że to nawóz
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Joaska 12:59, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)
Macham z rana i miłego dnia życzę
Zdrówka dla chłopaków!!!!!!


Aga odmachuję i dziękuję za życzenia dla chłopaków
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 12:59, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
beta napisał(a)
widziałam relację ze spotkania....
i chę zauważyć że Asia włosy zapuszcza...fajnie w tych dłuższych

pozdr

Oj Asia zapuszcza włosy bo nie ma pomysłu na ich ścięcie na razie rosną
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 13:00, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
kitek81 napisał(a)
ale miałyście fajne spotkanie, zdjęcia z targów i zakupów też obejrzałam
pozdrawiam


Kitku najważniejsze było spotkanie a targi to taki pretekst był
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies