Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

BASIA8 08:50, 13 kwi 2014


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Joaska napisał(a)

Jestem trochę rozczarowana targami...niby dużo było wystawców niby dużo roślina ...ale nie koniecznie tych szukałyśmy, a jak już było coś ciekawego to za maleństwo ponad 20 zł to jest wg mnie rozbój w biały dzień,
kupiłyśmy dosłownie po roślince, chociaż dziewczyny chyba jakieś cebulowe pokupowały ... ,

ale nie o targi w sumie chodziło tylko o spotkanie i wspólne plotkowanie i gadanie i w ogóle to dziewczyny super są i było świetnie

pewnie dziewczyny wcześniej jakieś zdjęcia wrzuca niż mi się uda z aparatu na kompa wrzucić, chociaż jutro się postaram


To fajnie że dobrze się bawiłyście na spotkaniu - i oto chodzi. Ja pytałam bo się dziś z Mężem zastanawiamy czy się nie wybrać. Na targach zawsze jest drożej niż w szkółce - ze względu na koszty jakie ponoszą - i dlatego muszą sobie to odbić w roślinkach - a koszt wystawy jest bardzo duży - wiem coś o tym bo razem z targami ogrodniczymi są targi turystyczne - z firmy - w której pracuje co roku się wystawiają i zachęcają do odwiedzin atrakcji turystycznych - Ja jestem kadrową ale branża marketingowa też jest mi znana
Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Tess 09:04, 13 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Asiu, te kuleczki zdiagnozowała Pszczółka jako groźnie nicienie, napisała:
Często pojawiało się pytanie o żółte kuleczki na korzeniach niektórych roślin (miałam na berberysie, na turzycy ptasie łapki, znajduję czasami takie przy przesadzaniu roślin). Podpowiedzi Forumowiczów były, że jest to nawóz ze szkółki, co jednak wykluczyłam.
Zdiagnozowałam, że są to "Szczególnie groźne szkodniki - nicienie: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk ziemniaczak)". Zobaczcie jak wygląda
Szczególnie groźnymi szkodnikami są dwa gatunki nicieni: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk).




tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=30
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Madzenka 10:00, 13 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joasiu jeśli Tess ma rację.... To mam złą informacje..... Na te nicienie nie ma rady.... Tylko płodozmian... Nie znalzłam w necie, żadnej poroday czym to zwlaczać....
Wydaje mi się to jednka małoprawdopodobne gdyż chyba ziemniaków u siebie nie hodowałaś? Trzymajmy się wersji, źe to kulki nawozowe. Czy kupowałaś sadzonki w doniczka, czy znalazłaś te kulki w doniczkach, w ktorych sama ukorzeniałas....?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bociek 11:06, 13 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Tess napisał(a)
Asiu, te kuleczki zdiagnozowała Pszczółka jako groźnie nicienie, napisała:
Często pojawiało się pytanie o żółte kuleczki na korzeniach niektórych roślin (miałam na berberysie, na turzycy ptasie łapki, znajduję czasami takie przy przesadzaniu roślin). Podpowiedzi Forumowiczów były, że jest to nawóz ze szkółki, co jednak wykluczyłam.
Zdiagnozowałam, że są to "Szczególnie groźne szkodniki - nicienie: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk ziemniaczak)". Zobaczcie jak wygląda
Szczególnie groźnymi szkodnikami są dwa gatunki nicieni: Globodera rostochiensis (mątwik ziemniaczany) i Ditylenchus destructor (niszczyk).




tu: http://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=30


O MATKO...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mala_Mi 19:35, 13 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
To samo Ci powiem co Marzenka, jak są te kulki w doniczkach które kupowałeś w szkółce to jest to nawóz.. 99 % szkółek go stosuje.. nie rozkłada sie i po 5 latach. Nawóz ze środka sie wykłukuje a otoczki sie zostają. Też go stosuję. Poza tym moim zdaniem tera nie pora na jaja opuchlaka..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mathildis 21:38, 13 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Super, że spotkanie się Wam udało...
Zimy nie było i pomimo że sezon się jeszcze na dobre nie zaczął wszędzie problem ze szkodnikami
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
admete 06:25, 14 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Macham z rana i miłego dnia życzę
Zdrówka dla chłopaków!!!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
beta 08:36, 14 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
widziałam relację ze spotkania....
i chę zauważyć że Asia włosy zapuszcza...fajnie w tych dłuższych

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kitek81 12:11, 14 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
ale miałyście fajne spotkanie, zdjęcia z targów i zakupów też obejrzałam
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Joaska 12:33, 14 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)
Joasiu i ja dziękuję za cudne spotkanie!!!!
I strasznie żałuję że druga połowa - ta najbardziej ciekawa - czyli oglądanie Twoich poczynań doniczkowych, Twojej działki i domu mnie ominęła .
Ale mam nadzieję że szybko to nadrobimy

Zostawiam Joasię w akcji z sekatorem u Izy .
Przycinanie hortensji ( w lutym hahahahahha)
i robienie zaszczepek






Dziewczyny w sowim żywiole



Resztę wrzucę już u mnie

Buziaki zostawiam


Aga ja tez dziękuję Wam za spotkanie,
Szkoda że nie udało Ci się dojechać do mnie , ale co się odwlecze to i tak dalej
Mam nadzieje że chłopaki ok, i zdrowieją,
Za fotki dziękuję
Ja moich jeszcze nie wrzuciłam do kompa ...aż wstyd

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies