Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

daredevil 15:15, 17 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
bacowa napisał(a)


Ja z astrami mam inne doświadczenia. Kupiłam 20 cm kompaktowe krzaczki, posadziłam na brzegu rabaty a teraz mam metrowe krzaczyska które się pokładają.



mama to samo... albamar... miały być miniaturki!!! za to całe zapączkowane a kwiatuszki mają mini mini, więc może przeżyję
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 15:25, 17 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Człowiek dojrzewa do różnych rzeczy wolniej albo szybciej... mam wrażenie że kobiety w PL są wychowywane w duchu potulności, kreowania miłej atmosfery, ale też trochę męczeństwa i znoszenia przeciwności losu i ciągnięcia wózka "mimo wszystko."

Dżizus. Mam wrażenie że przez to obniżamy nasze poprzeczki i zgadzamy się na rzeczy które gdzie indziej czy dla innych byłyby nie do pomyślenia. Należy mądrze WYMAGAĆ! Nie da się ciągnąć wózka za dwoje, podczas gdy druga strona jest zainteresowana wszystkim tylko nie wysiłkiem...

Trochę na moje życzenie to było też, bo przecież ja lepiej umyję tę łazienkę, czy ja lepiej gotuję... ale potem zrobiło się 16 okien zamiast 4 (przeprowadzka z bloku do domu), jeden samochód i wieczne dojazdy, mniej czasu a nadal to ja miałam wszystko ogarniać...

Trzeba rozmawiać ze sobą. Bo potem to się zamienia z "było dobrze przecież sama ogarniałaś" w "zołza ciągle czegoś wymaga i ma czelnośc prosić częściej niż raz na pół roku".

Najśmieszniejsze jest że olśniewa cię to dopiero długo długo po, jak trafiasz na kogoś kto traktuje cię jak księżniczkę i robi rzeczy sam od siebie... i dba sam od siebie... i myśli o nas, o domu, o tym żeby żyło nam się lepiej... magia! Tak się da!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Martka 16:51, 17 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Karola, ja też często wpadam po Twoją pozytywną energię  ja też nie dogaduję się z narzekaczami i czczymi marzycielami, powtarzam to, co mawiała zawsze moja Mama, nie ma nic gorszego od użalania się nad sobą.
Jak napisałaś o wizycie u psychologa, to od razu przypomniał mi się ten żarcik dobrze podsumowujący tę drugą stronę

http://www.vontrompka.com/blog/2021/01/panplan/

Skasuję potem link

Tak trzymać! Robić co się da, a jeśli czegoś się nie da zmienić, to zmienić swoje do tego nastawienie


daredevil 17:04, 17 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Hahaha

Byle do przodu. Życie mamy jedno. Nie zmarnujmy go!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
sylwia_slomc... 21:54, 17 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Kasya napisał(a)

Bardzo dziwny przypadek
Mnie natomiast zdziwiło ze astry takie ekspansywne i zjadły pół rabatki

To też zależy od odmiany, są takie mega ekspansywne jak podagrycznik czy perz rozłogami idące i są takie co w kępce siedzą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 17 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
bacowa napisał(a)


Ja z astrami mam inne doświadczenia. Kupiłam 20 cm kompaktowe krzaczki, posadziłam na brzegu rabaty a teraz mam metrowe krzaczyska które się pokładają.

A i tak bywa bo te co kupujemy to nie są docelowej wielkości praktycznie nigdy, zawsze są potem przynajmniej dwa razy wyższe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:13, 17 wrz 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7199
To zależy od gleby, nasłonecznienia i wilgoci. Na ubogiej będą niższe. Na cienistej wysokie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Bog 10:12, 18 wrz 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
daredevil napisał(a)


zostaje rozwód



He he he chyba jednak nie, następny długo by ze mną nie wytrzymał hi hi hi a poza tym zalety przewyższają wady.
Bog 11:09, 18 wrz 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549




Beza kupiona . Udany dzień

Z prac ogrodowych tylko cięcie lawendy. Poniedziałek jutro, buuuu

Pozdrawiam![/quote




Masz super zwierzaki w ogrodzie na Mazowszu ich nie widzę czy jaszczurki jedzą u Ciebie ślimaki bezskorupkowe?
Bog 11:25, 18 wrz 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549


Moje hortki z patyka, trzeci sezon






Hortensje trzeci sezon w dodatku z patyka są nadzwyczaj piękne gratuluję.
W tą wiosnę udało mi się ukorzenić Anabellki pewnie porozdaję nie mam gdzie wsadzić lubię rozmnażać rośliny fajna zabawa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies