Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 20:02, 11 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Basen będzie w tym miejscu tuż przy murku z nasadzeniami z laurowiśni.


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 20:18, 11 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
O to tu trochę równania terenu się szykuje

Też zmieniamy, ku mojej radości lokalizację basenu Byl na tarasie, co mnie okropnie drażniło, bo zabierało miejsce.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 21:11, 11 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
nicol21 napisał(a)


Ja na którejś ze stron widziałam ujęcie z tarasu/kanapa i myślałam że chodzi Ci o przysłonięcie z tamtej części.

a na jak duże drzewo możesz sobie pozwolić - tzn chodzi o wielkość docelową? Może tulipanowiec? jest w wersji fastigiata. pięknie świeci jesienią. Są też o szerszym pokroju, spore drzewa w wersji dwu kolorowej aureomarginatum, albo ot zielone. Po jakimś czasie fajne kwiaty mają.

Podobnie ambrowce - cudnie wybarwiają sięna jesien. Dla mnie magia. Wersja szczupła slender silhouette.

Chyba, że szukasz czegoś kulistego?
Kolor zielony czy bordo też wchodzi w grę?



Ta częśc tarasowa jest osłonięta trawami Nortwind. tu w pełni sezonu czyli można powiezieć,że moja osłona od sasiadów rośnie z tygodnia na tydzień


drzewa które wymieniłaś- ambrowiec jest piękny. Uwielbiam wszystkie klony ale szczególnie podoba mi się Ample Surprise bardzo wcześnie sie przebarwia a kolory ma obłędne. Myślałam tez o bordowym klonie Crimson -jeden malutki mam w donicy przy wyjściu z pokoju córki. jeszcze brałam pod uwagę te same graby, które mam przy płocie ale moim faworytem jest Ample
Tu zdjęcie ze szkółki robione w czerwcu



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:13, 11 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Rojodziejowa napisał(a)
O to tu trochę równania terenu się szykuje

Też zmieniamy, ku mojej radości lokalizację basenu Byl na tarasie, co mnie okropnie drażniło, bo zabierało miejsce.


No raczej trzeba wyrównać' zerwać darń ale to zadanie dla mojego męża. Ja się cieszę ,że pozbyłam się basenu z tego miejsca na którym stał wcześniej)
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:20, 11 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Judith napisał(a)
Widziałabym coś bordowego, by było widoczne na tle grabow. Pissardi? Nawiązywałyby do jezowek .
Za drzewkami zadaszony placyk (altanka właściwie) - coś w stylu jaki prezentował N-ce Garden.

EDIT: POMYŁKA! Nie N-ce Garden, a Trawiasto liściasty bez thui (strona 5).


Judith no bordowe jak najbardziej ale nie pissardi. Mam je pod płotem razem z żurawkami Marmelade i Ginger Peach oczywiście w towarzystwie hortensji i rozplenic. Bardzo je lubię
Własnie już pisałam ,że marzy mi sie w tym miejscu stref relaksu) z fajnym łóżkiem ogrodowym w otoczeniu moich rabat)


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 21:29, 11 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Znaczy się: trafiłam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 12:59, 12 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Ciężko mi doradzić jakie drzewa bo sama zwykle długo się zastanawiam jeśli trzy koło siebie to fajnie jakby były "poukładane" tak jak masz właśnie platany, mają ładny pokrój. Nie wiem co bardziej przy łożu będzie się Tobie podobało.
Też planuję u siebie miejsce relaksu w oddali działki, tylko u mnie to naprawdę ciasno niestety. Spodobała mi się taka osłona ze świdośliwą na czele, tylko gdzie ja to zmieszczę

https://pin.it/36wyyrD
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 17:38, 12 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Wiaan platany są super, naprawdę maja piękne korony ale już trzy mi wystarczą. Stawiam na klony polne odmiany Nanum-albo na klony Ample Surprise - te ostatnie maja niezwykle delikatne liście no i przepięknie się przebarwiają. Myslę,że będą pasowały.Myślałam o rozłożeniu gdzieniegdzie płyt tarasowych-podpatrzone u Ciebie- ale nie na całej powierzchni bo jeden taras juz mam -tylko na przykład pod tymi dużymi rozplenicami i koło rabaty gdzie rośnie werbena...

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 17:38, 12 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Judith napisał(a)
Znaczy się: trafiłam .

No troszku tak
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 17:41, 12 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
olciamanolcia napisał(a)
Wiaan platany są super, naprawdę maja piękne korony ale już trzy mi wystarczą. Stawiam na klony polne odmiany Nanum-albo na klony Ample Surprise - te ostatnie maja niezwykle delikatne liście no i przepięknie się przebarwiają. Myslę,że będą pasowały.Myślałam o rozłożeniu gdzieniegdzie płyt tarasowych-podpatrzone u Ciebie- ale nie na całej powierzchni bo jeden taras juz mam -tylko na przykład pod tymi dużymi rozplenicami i koło rabaty gdzie rośnie werbena...



Jestem pewna, ze zrobisz to pięknie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies