Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 18:55, 12 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Wiaan napisał(a)


Jestem pewna, ze zrobisz to pięknie [/quot

Na swój sposób na pewno).
W weekend zrobię projekt
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:37, 13 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Mniej więcej tak sobie to zaplanowałam:
trzy drzewa posadzone na 5 metrach, wokół nich obwódka z ciemnego krawężnika (5m x1,2-1,5 m ), pomiędzy drzewami dwie betonowe donice a w środku tej obwódki kamień. gdzieniegdzie płyty betonowe ułożone nieregularnie . myślę ,że to wystarczy

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
pawel2806 19:17, 19 paź 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
olciamanolcia napisał(a)

No dziękuje za info. Na swoim profilu wstawiłam „projekt” jak zagospodarować płac po wyliniałej trawie może jakaś podpowiedz?

Tak widziałem już ale jakoś mi on nie leży, zamiast donic może jakaś roślina po całości? Płyty bym polozył w formie pasów może coś jak u Oli (leon60)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
nicol21 19:30, 19 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
W temacie drzew jesteś zorientowana i wiesz co chcesz, także dobrać resztę żeby pasowała do reszty ogrodu i będzie gites.

Pasy zaproponowane przez Pawła chyba są fajniejszą opcją, rozumiem, że mają pełnić funkcję ozdobną. Masz jakieś inne linie w ogrodzie? Może ich odbicie, przedłużenie albo powtórzenie by dobrze się spisało?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
olciamanolcia 20:11, 19 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
pawel2806 napisał(a)

Tak widziałem już ale jakoś mi on nie leży, zamiast donic może jakaś roślina po całości? Płyty bym polozył w formie pasów może coś jak u Oli (leon60)


Widzisz jak położę te płyty w ten sposób co zaproponowałeś to będę miała drugi betonowy taras- no prawie taras .. te dwie pierwsze od góry oki ale trzecia linia odpad. Chyba,że tak jak te dwie(te od góry) ułożę płyty po przekątnej-dłuższa przy linii drzew a potem krótsza..
a środek będzie w miarę pusty . Zamiast donic- hmm rozplenice mi zostają - na jesieni pięknie skomponują się z przebarwiającymi się klonami).
Wszystko jeszcze w proszku-mam czas do wiosny :0
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:34, 19 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
nicol21 napisał(a)
W temacie drzew jesteś zorientowana i wiesz co chcesz, także dobrać resztę żeby pasowała do reszty ogrodu i będzie gites.

Pasy zaproponowane przez Pawła chyba są fajniejszą opcją, rozumiem, że mają pełnić funkcję ozdobną. Masz jakieś inne linie w ogrodzie? Może ich odbicie, przedłużenie albo powtórzenie by dobrze się spisało?


Niestety te linie będą pierwsze. To mniejsze przez 8 lat przeznaczone było pod basen i powiedziałam KONIEC- przez trzy miesiace basen a potem klepisko. Jeszcze tak myślę aby na odcinku od tarasu w to miejsce równie ułożyć ścieżkę z płyt ..
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 20:41, 19 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Taki efekt byłby optymalny dla mnie . Oczywiscie przy zachowaniu proporcji - tak aby płyty nie zginęły w trawie i tak aby jej całej nie przykryły


przy linii drzew na odwrót-przy drezwach krótsze nastepnie dłuższe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
pawel2806 21:23, 19 paź 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Może narysuj to w skali, będzie łatwiej oszacować wielkość płyt w stosunku do placyku.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Wiaan 21:30, 19 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Mnie podobałoby się aby ułożyć z płyt takich jak masz na tarasie - kilka kwadratów z czterech płyt każdy. Byłoby spójnie, elegancko i nie tak paskowo. To oczywiście tylko moje zdanie Jak leżałabyś sobie w tym miejscu, wówczas na jednym z kwadratów mogłabyś coś postawić, np. dużą donicę z sezonowymi kwiatami,a nawet zrobić miejsce na palenisko. Kwadraty byłyby sporych rozmiarów i wtedy nie zginą w trawie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 22:05, 19 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
W sobotę wezmę panele podłogowe ze strychu i „zrobię „z nich płyty.
Wiaan na takich kilka kwadratów z czterech płyt - to są 80- tki nie ma aż tyle miejsca po znowu będę miała beton a tego chcę uniknąć.
Tam wbrew pozorom jest Ok 35 m2 do popisu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies