Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 09:06, 11 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7313
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
A miałyście może kiedyś hortensje Strong Annabelle „Abetwo”? Widziałam w programie Maja w ogrodzie. Piękne, duże kule.


Patrycja chciałaś patyki Silver Dollar i Vanila-podaj mi adres na priv.
Ps Temat kulkowatych hortek jest mi zupełnie obcy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 11:57, 11 lut 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)


Mirko Ty mi pisałaś ,że chcesz patyki hortek ażurkowych Confetti. Czy to aktualne? Bo mogę Ci wysłać. Wszystkie ścięte hortki mam na kupie a Confetti jest szczególna. Także jak coś daj mi znać.

Justyna ta Confetti się jak u ciebie przebarwia? Podobały mi się takie przebarwiające na różowo (zapomniałam nazwy)które masz
Ps. Możesz zrobić zimowy przegląd kwitnący hortek
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Rojodziejowa 12:06, 11 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8826
O, dobry pomysł. Proszę o przegląd z fotkami w różnych stadiach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 12:21, 11 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5397
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
A miałyście może kiedyś hortensje Strong Annabelle „Abetwo”? Widziałam w programie Maja w ogrodzie. Piękne, duże kule.


Piękna jest taktycznie, na żywo nie widziałam, ceny tych strong nie są małe kurka
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 12:27, 11 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8826
Wiaan napisał(a)


Piękna jest taktycznie, na żywo nie widziałam, ceny tych strong nie są małe kurka


Nie są, ale pędy są mocniejsze i utrzymują kwiaty nawet po deszczu, bo zwykła ma czasami tendencje do polegiwania.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 12:27, 11 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5397
Justynka zwiastują fajne ocieplenie, można będzie podziałać też u mnie, na razie leży śnieg i zimno.
Ja to jestem ciekawa jak przeżyje moja lawenda po tych mrozach a była cięta
Pisałaś o laurowiśni, będę sadzić mały żywopłot oddzielający strefę na tarasie i właśnie tu pytanie czy on jest wymagający, jak często trzeba ciąć?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:29, 11 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5397
Rojodziejowa napisał(a)


Nie są, ale pędy są mocniejsze i utrzymują kwiaty nawet po deszczu, bo zwykła ma czasami tendencje do polegiwania.


Skuszę się, 5 szt. to jakoś przeżyję, za to hakonki będą z własnego podziału
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gruszka_na_w... 12:41, 11 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22196
olciamanolcia napisał(a)
Czy to już dobry moment aby podsypać kupokulki pod np hoprtensje? Czy jeszcze zbyt wcześnie? Wykorzystałabym aurę (roztopy np) do powolnego rozkładu nawozu.


Za wcześnie. W kupokulkach jest mnóstwo azotu, który jest niezbędny do tworzenia masy zielonej i przyrostów. Stosuje się go dopiero wtedy, kiedy wegetacja ruszy z kopyta, czyli dopiero w drugiej połowie marca.

Trochę za wcześnie ciachnęłaś ambrowca. Mam nadzieję, że mu to nie zaszkodzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MartaCho 14:30, 11 lut 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2236
@katrinsgarten z IG rozrzuca zawsze na ich karnawał, czyli za tydzień. Wg niej, kupa potrzebuje 4 tygodni, żeby się dobrze rozpuścić i przeniknąć przez ściółkę. Wówczas akurat jak rośliny startują, dostają żarcia.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
LIDKA 17:59, 11 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7444
MartaCho napisał(a)
@katrinsgarten z IG rozrzuca zawsze na ich karnawał, czyli za tydzień. Wg niej, kupa potrzebuje 4 tygodni, żeby się dobrze rozpuścić i przeniknąć przez ściółkę. Wówczas akurat jak rośliny startują, dostają żarcia.



Też o tym czytałam. Moim krzakom sypnę w 2 połowie lutego. Akurat mi przyszły zapasy kupokulek i nawozów na ten rok. Mąż też zrobił zaopatrzenie na trawnik i dla tuj.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies