Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 18:39, 11 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Za wcześnie. W kupokulkach jest mnóstwo azotu, który jest niezbędny do tworzenia masy zielonej i przyrostów. Stosuje się go dopiero wtedy, kiedy wegetacja ruszy z kopyta, czyli dopiero w drugiej połowie marca.

Trochę za wcześnie ciachnęłaś ambrowca. Mam nadzieję, że mu to nie zaszkodzi.


Haniu trzymaj kciuki za mojego ambrowca Myślę, ze mu nie zaszkodzę tym szybkim cięciem chociaż czytałam, że styczeń-luty to najlepszy czas aby go ciąć ale może dotyczy to starszych egzemplarzach-zobaczymy.
Z kulkami się troszkę wstrzymam.
Sprawdziłam moje inne nawozy i na lawendowym jest aby sypać luty /marzec
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:50, 11 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)
Justynka zwiastują fajne ocieplenie, można będzie podziałać też u mnie, na razie leży śnieg i zimno.
Ja to jestem ciekawa jak przeżyje moja lawenda po tych mrozach a była cięta
Pisałaś o laurowiśni, będę sadzić mały żywopłot oddzielający strefę na tarasie i właśnie tu pytanie czy on jest wymagający, jak często trzeba ciąć?


U mnie już dziś super pogoda-zrobiłam porządek pod platanami-wycięłam trawiszcza i ku mojemu zdziwieniu są dość spore tulipany- reszta jeszcze cisza.
Lawendą się nie przejmuj-ruszy i będzie piękna
Co do laurowiśni-mam odmianę Novita. Posadziliśmy je w 2021 r i już w pierwszym sezonie strzeliły w górę. W zeszłym roku podcięłam je o połowę-znowu strzeliły. Rosną szybko.
Odnośnie przemarzania- nie stwierdzam ubytków a mrozy ubiegłej zimy były tęgie .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 19:51, 11 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Mirka Asia mały przegląd hortek

Tu silver dollar



Tu od prawej od dołu zdjecia
Pinky Winky
Silver Dollar

lekko zarózowione Wim's red
I ta z ogromnym kwiatem-nie znaju








Tu magical Sweet Summer
te z jesieni rok 2021




Tu Magical Mont Blanc jesienna fota również 2021



Tu rabata grabowa-najpiekniej wybarwiona jesieną

na pierwszym planie Vanila naprzemiennie z Limkami-a na focie z wrzesnia dodatkowo Magical Vesuvio-ta ma przepiekne wybarwienie i candlelight







A tu pierwsza to Silver Dollar następna Limka




Tu cała brzozowa a w niej
Wim's Red, Silver dollar. nieznane-juz dwie . Confetti, Candlelight, Pinky Winky, Sundae Fraise,









Tu na pierwszym planie Candlelight i kawałek wrześniowej rabaty brzozowej



Tu po prawej w rogu Confetti



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kordina 20:01, 11 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Justa, cudnie to wszystko wygląda i oko cieszy, a Ty chyba blisko mnie i u Ciebie tak?

olciamanolcia napisał(a)


U mnie już dziś super pogoda-zrobiłam porządek...


U mnie pogoda zdecydowanie depresyjna, mokro, zimno, wietrznie, błoto, szaro, buro i ponuro. Wyczerpałam opis
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
olciamanolcia 20:09, 11 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Kordina napisał(a)
Justa, cudnie to wszystko wygląda i oko cieszy, a Ty chyba blisko mnie i u Ciebie tak?



U mnie pogoda zdecydowanie depresyjna, mokro, zimno, wietrznie, błoto, szaro, buro i ponuro. Wyczerpałam opis


Po 15 zabrałam się za robotę



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anda 21:49, 11 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33590
LIDKA napisał(a)



Też o tym czytałam. Moim krzakom sypnę w 2 połowie lutego. Akurat mi przyszły zapasy kupokulek i nawozów na ten rok. Mąż też zrobił zaopatrzenie na trawnik i dla tuj.


Wg mnie za wcześnie. Katrin ma ogród w okolicach Hamburga. To blisko morza, tam jednak trochę cieplej w zimie. Poczekaj do marca. Teraz możesz sypać wiórki rogowe. One potrzebują dłużej aby się rozłożyć. Ja sypię w sumie wszystko dopiero w marcu, nawet wiórki. W tym roku będę sypać granulowane owcze runo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Napia 19:29, 12 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
No pięknie masz aż miło popatrzeć na kwitnące hortensje i powiewające trawy
Zazdroszczę prac ogrodowych, ja niestety musze odłożyć co najmniej o tydzień. Nic to, zdążę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 22:42, 12 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Uwielbiam Twoją rabatę pod brzozami ❤️

Ja nadal nic nie zrobiłam u siebie . Czuję, że i luty może być bez prac ogrodowych. Jakoś ciężko mi wystartować w tym sezonie. Ale też pogoda taka sobie jeszcze, bo co z tego, że słońce swieci, jak są tylko 3 stopnie? Dziś zmarzłam jak poszłam po drewno.
Na razie mam 3xk, kocyk, kominek i książka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 06:59, 13 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Napia napisał(a)
No pięknie masz aż miło popatrzeć na kwitnące hortensje i powiewające trawy
Zazdroszczę prac ogrodowych, ja niestety musze odłożyć co najmniej o tydzień. Nic to, zdążę



Pewnie że zdążysz toż to dopiero luty .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:02, 13 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Agatorek napisał(a)
Uwielbiam Twoją rabatę pod brzozami ❤️

Ja nadal nic nie zrobiłam u siebie . Czuję, że i luty może być bez prac ogrodowych. Jakoś ciężko mi wystartować w tym sezonie. Ale też pogoda taka sobie jeszcze, bo co z tego, że słońce swieci, jak są tylko 3 stopnie? Dziś zmarzłam jak poszłam po drewno.
Na razie mam 3xk, kocyk, kominek i książka


Aga jakbym miała takie hektary to tez ciezko byłoby mi się zebrać - u Ciebie końca nie widać
U mnie tez tylko 4 na plusie ale slonko świeciło wiec jak tu w domu wysiedzieć
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies