Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 22:02, 30 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
LIDKA napisał(a)


Justyna wyślę Ci wiosną.
Tylko się przypomnij . Mam już dorodny trzcinnik brachytrycha to się podzielę. Teraz sadziłam trzcinnik england ale on chyba jeszcze nie bedzie do podziału bo go mocno dzieliłam z doniczek.


Dobrze- wpisz Justysię na listę
Dzieki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:02, 30 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
LIDKA napisał(a)


Justyna wyślę Ci wiosną.
Tylko się przypomnij . Mam już dorodny trzcinnik brachytrycha to się podzielę. Teraz sadziłam trzcinnik england ale on chyba jeszcze nie bedzie do podziału bo go mocno dzieliłam z doniczek.


Dobrze- wpisz Justysię na listę
Dzieki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:05, 30 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
Aneta stan rozplenic na pewno spowodowany jest suszą. Dziś u mnie pada dość długo i dość intensywnie więc jest szansa. że choc trochę doją do siebie.
Hakuro opryskałam środkiem na robale-zobaczymy- nie podcinałam.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 22:21, 30 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
Rojodziejowa napisał(a)

Haha dobre


mrokasia napisał(a)


Żółwica nie tylko wylądowała na spacerniaku ale i klawisza dostała .


Kodi o nią dba aby nie przytyła sałata pomidor ogórek truskawka- wszystko jej zżera
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Adela 08:18, 01 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
olciamanolcia napisał(a)
Aneta stan rozplenic na pewno spowodowany jest suszą. Dziś u mnie pada dość długo i dość intensywnie więc jest szansa. że choc trochę doją do siebie.
Hakuro opryskałam środkiem na robale-zobaczymy- nie podcinałam.


Dawno u Ciebie nie byłam, a zawsze lubiłam Twój ogródek podglądać
Rozplenice, wbrew pozorom, są wymagające. U siebie przesadziłam na rabatę dość słoneczną w ubiegłym roku dwie. Kiepsko rosły, nawet źdźbła usychały, dopóki nie dałam im nawozu i nie poczuły wilgoci w ziemi. Kilka dni i zdecydowana poprawa.
____________________
Ela - Moja ostoja
olciamanolcia 10:10, 01 lip 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
Dziewczyny deszcz i ambrozja z kupokulek zrobiły swoje
Hrabianki się wybudziły
A bukszpan tez odżył -z braku wody zrobił się żółty





____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:33, 01 lip 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
Adela napisał(a)


Dawno u Ciebie nie byłam, a zawsze lubiłam Twój ogródek podglądać
Rozplenice, wbrew pozorom, są wymagające. U siebie przesadziłam na rabatę dość słoneczną w ubiegłym roku dwie. Kiepsko rosły, nawet źdźbła usychały, dopóki nie dałam im nawozu i nie poczuły wilgoci w ziemi. Kilka dni i zdecydowana poprawa.


Miło że odwiedziłaś mój ogród ❤️

Zawsze się wzbraniałam przed nawizeni traw ale chyba to zrobię
Jaki nawóz stosowałaś ?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:16, 01 lip 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7418
Rojodziejowa napisał(a)


Marzę o nim od kilku sezonów, ale miejsca na razie nie umiem znaleźć.



Marzenia się spełniają
Szukaj miejsca bo moje powoli się nie mieści

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Makao 17:40, 01 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4748
olciamanolcia napisał(a)


Ładna, gęsta nie to co moje w połowie wygniłe albo pousychane.
Jakbyś przesadzała i dzieliła podam adresik

Nigdy nie dzieliłam traw. Mam takiego stracha bo mam ją jedną że nie wiem czy zdecyduje się na podział. Rozważam wyjazd na zakupy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Gruszka_na_w... 22:05, 01 lip 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22295
Makao napisał(a)

Nigdy nie dzieliłam traw. Mam takiego stracha bo mam ją jedną że nie wiem czy zdecyduje się na podział. Rozważam wyjazd na zakupy


Trawy uwielbiają dzielenie, ale nie zawsze dobrze reagują na wykopywanie całej karpy. Miskanty i rozplenice najlepiej podkopać z jednej strony, a potem mocnym uderzeniem szpadla od góry odciąć ten podkopany fragment. Jeśli wykopany fragment będzie duży, to można go szpadlem ociąć na mniejsze części. Dobrze jest, po upływie 3-4 sezonów, każdego roku odchudzić kępę. Nie ma wtedy problemów z zasychającym środkiem.

Justyno, miskanty i rozplenice produkują dużo zielonego. Do tego potrzebny im jest azot. Do nawożenia nadadzą się kupokulki lub azofoska. Lepsze będą te pierwsze. Prosa nie lubią nawożenia. Toszka kiedyś pisała, że one uwielbiają słońce, popiół i bardzo ubogą glebę. Takie warunki mają w naturalnych warunkach na prerii.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies