Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 09:45, 24 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7314
Marcin89 napisał(a)
Jakie fajne porównanie wyszło Początki miałaś takie jak każdy z nas

Teraz to zupełnie inny poziom

Ostróżki niebiesko-fioletowe rosły od zawsze w ogrodzie mojej babci. Ceniła je za długie kwitnienie i powtarzanie kwitnienia. Potem sam je przesadziłem w obrębie ogródka to trochę zmarniały. Może stanowisko nie było dobrane. Ale do dziś mało ich zostało, bo nawet nie pamiętam ich z poprzedniego sezonu.

Kiedyś planowałem ostróżki u siebie, ale wygrały inne gatunki. No ale nigdy nie wiadomo


Taa napracowałam się





Niektóre trawy rosną już 9 lat w tym samym miejscu.














____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:54, 24 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7314
MartaCho napisał(a)
W 2018 jeszcze nie bawiłaś się w usuwanie darni, hahah


No w 2019 zaczęłam w kwietniu albo maju -nie pamietam



Tu świeżo po
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Marcin89 09:55, 24 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2621
olciamanolcia napisał(a)


Taa napracowałam się
No jasne, przecież samo się tak pięknie nie zrobiło. Ale teraz jesteś Królową rabat różowo-pudrowo-hortensjowych
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
sylwia_slomc... 10:10, 24 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82285
Rojodziejowa napisał(a)
Mogę tylko podzielić się wiedzą książkową:
„Wysiewaj do doniczek z podłożem do wysiewów, wymieszanym pół ba pół z piaskiem, od kwietnia do maja. Nasiona nakryj cienką warstwą podłoża i dbaj, by zawsze było lekko wilgotne. Kiedy siewki będą miały 2-3 liście właściwe, pikuj je do doniczek, w a w sierpniu posadź do gruntu. Zakwitną w przyszłym roku i dopiero wówczas będziesz mógł sprawdzić, czy ci się podobają.”


Mnie z siewów doniczkowych tylko raz jedna sztuka wzeszła, a potem padła. Moje pierwsze ostróżki wszystkie miałam z siewu w grunt. Lubią świeżo uprawnioną glebę przed siewem. U mnie niestety po trzech sezonach mają tendencję do zamierania. Nie wiem czy z winy wygniwania zimą czy za przyczyną nornic
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 10:20, 24 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7314
Muszelka napisał(a)
Hortki prawie w ogóle nie wymagają pracy (tylko przycięcia w marcu). W ogóle nie chorują, dłuuuugo kwitną i okazale zdobią.


to prawda tylko nie wiem od czego to zależy ale w kazdym roku wybarwiaja się nieco inaczej Podejrzewam ,ze od nawozu dlatego w tym roku kupuję Florovit i basta
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Muszelka 10:24, 24 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Od temperatury i ilości padającego słońca.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
April 11:49, 24 sty 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10388
Hejka, "ożywam" ogrodowo
Super pocięłaś drzewa. Oświeciło mnie przy ich podziwianiu, że mam klony Royal Red do ogolenia radykalnego. Ciekawe czy będę aż tak odważna jak ty
Justyna, masz dużo słońca, ostróżki pięknie by u ciebie wyglądały w większej ilości, jak tylko uda ci się dogadać ze ślimakami.... No ja się w kwestii dalii nie dogadałam, musiałam sadzić do donic i potem te donice dołować, jak już było mniejsze zagrożenie. A i tak niektóre sadzonki zostały pokarmem niestety.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Patrycja_KG_Lu 11:54, 24 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2795
olciamanolcia napisał(a)


to prawda tylko nie wiem od czego to zależy ale w kazdym roku wybarwiaja się nieco inaczej Podejrzewam ,ze od nawozu dlatego w tym roku kupuję Florovit i basta


Na początku stycznia przeczytałam cały wątek tematyczny o hortensjach. Tam sporo udzielał się Marcin, który ma masę odmian hortensji (głownie ogrodowych) i on u siebie stosuje takie nawożenie:

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MartaCho 13:35, 24 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2239
Ja pod hortensje sypię wiosną obornik granulowany, a potem w sezonie fusy z ekspresu do kawy, ale mam tylko te bukietowe.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Joann 14:25, 24 sty 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2094
MartaCho napisał(a)
Ja pod hortensje sypię wiosną obornik granulowany, a potem w sezonie fusy z ekspresu do kawy, ale mam tylko te bukietowe.

Też tak robie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies