Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 14:47, 11 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)


Nie da Jak coś ma w nazwie japońska to przeważnie nie lubi suchych patelni


Haha no tak sprawdziłam, rzeczywiście woli cień i półcień, a tam to tylko popołudniu takie warunki panują. A może faktycznie namnożyć sesleri, żeby ona taki dywan stworzyła i między nimi te miskanty? Mam jeszcze trochę klińca, może go wysypię na ten pas za słupkiem, chociaż trochę ograniczy to chwasty.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 14:50, 11 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
A tak w ogóle to jutro ma być całe 8 stopnie może się uda coś w ogrodzie zrobić, pewnie będę pół godziny stać i gapić się na graby bo po zrobieniu tarasu jeden wyszedł poza narożnik, a drugi jest przed narożnikiem i mnie to wkurza bo jest niesymetrycznie i dalej się zastanawiam czy nie są za blisko cisów, i czy sobie z nimi poradzę w przyszłości bo gdzieś tam po stronie sąsiada jest linia telefoniczna, bezmyślnie je jednak posadziłam.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 17:40, 11 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
DariaB napisał(a)
A tak w ogóle to jutro ma być całe 8 stopnie może się uda coś w ogrodzie zrobić, pewnie będę pół godziny stać i gapić się na graby bo po zrobieniu tarasu jeden wyszedł poza narożnik, a drugi jest przed narożnikiem i mnie to wkurza bo jest niesymetrycznie i dalej się zastanawiam czy nie są za blisko cisów, i czy sobie z nimi poradzę w przyszłości bo gdzieś tam po stronie sąsiada jest linia telefoniczna, bezmyślnie je jednak posadziłam.

Poka zdjęcie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 17:59, 11 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Łączę się w bólu z zagospodarowaniem przedpłocia . I też nie mam podmurówki więc póki co jest tylko trawa zachwaszczona która po skoszeniu wygląda jednak jak trawa .
A pomysły były różne np. berberysy, kulki tujowe, trawy ale ostatecznie odpuściłam. Za dużo psów się u mnie załatwia gdzie popadnie.
Na pewno bym kamieni nie dawała. Właśnie zamierzam likwidować żwir na jednej rabacie. Wreszcie do tego dojrzałam .
Na pewno wymyślisz coś fajnego. Ja bym trawy jakieś dała.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
DariaB 18:00, 11 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

Poka zdjęcie!


Robi się



I jeszcze z boczku

W sumie się chyba przestanę przjmować tym kablem, w całej okolicy drzewa rosną wśród kabli, za mną jest tylko jeden dom i sąsiad chyba nawet nie ma stacjonarnego telefonu.
Między te graby mnie kusi coś dosadzić, widziałam kiedyś na jakiejś grupie między grabami hortensję Anabel, fajnie to wyglądało.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 18:11, 11 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Hortensje i trawy tu przed tarasem - obowiązkowo! Pytanie - jaka to strona świata? - Anabelki nie lubią za bardzo słońca, ale jest mnóstwo pięknych odmian.
W kwestii grabów muszą się mądrzejsze ode mnie osoby wypowiedzieć .
Ja nie jestem do nich przekonana w tym miejscu (nie tylko ze względu na kabel, który jest zapewne w ogólności telekomunikacyjny, zatem nie tylko telefon, ale także Internet dostarczający). Wydaje mi się, że - gdy się rozrosną - mogą nieco przytłaczać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 18:18, 11 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)
Hortensje i trawy tu przed tarasem - obowiązkowo! Pytanie - jaka to strona świata? - Anabelki nie lubią za bardzo słońca, ale jest mnóstwo pięknych odmian.
W kwestii grabów muszą się mądrzejsze ode mnie osoby wypowiedzieć .
Ja nie jestem do nich przekonana w tym miejscu (nie tylko ze względu na kabel, który jest zapewne w ogólności telekomunikacyjny, zatem nie tylko telefon, ale także Internet dostarczający). Wydaje mi się, że - gdy się rozrosną - mogą nieco przytłaczać.


Ten internet z tego kabla to dobry żarcik , nie ma szans na puszczenie internetu tym kablem, chcieliśmy ale się nie da. Strona jest północna, graby miały zrobić zasłonę przed wiatrem północnym i wątpliwej urody widokiem z tarasu
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 08:13, 13 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Nowa12 napisał(a)
Łączę się w bólu z zagospodarowaniem przedpłocia . I też nie mam podmurówki więc póki co jest tylko trawa zachwaszczona która po skoszeniu wygląda jednak jak trawa .
A pomysły były różne np. berberysy, kulki tujowe, trawy ale ostatecznie odpuściłam. Za dużo psów się u mnie załatwia gdzie popadnie.
Na pewno bym kamieni nie dawała. Właśnie zamierzam likwidować żwir na jednej rabacie. Wreszcie do tego dojrzałam .
Na pewno wymyślisz coś fajnego. Ja bym trawy jakieś dała.


Hej Aga tam już rosną trawy, mam nadzieję, że jak nabiorą masy i siły to chwasty nie dadzą rady. U mnie też pieski łażą i sikają gdzie popadnie, zobaczę jak będzie sytuacja z chwastami wyglądała w tym roku, może co najgorsze się udało wyplenić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
LIDKA 08:29, 13 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Zrób prowizoryczne ogrodzenie z 2 patyków i sznurka.

Ja na przedplociu posialam trawe. Moze kiedyś zagospidaruje. Na razie ogród wystarczy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
DariaB 08:57, 13 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Raport z prac sobotnich Pogoda na szczęście dopisała Wyszło słoneczko, było ciepło to Daria złapała za łopatę i odpłynęła
Przekopałam niezły kawałek ziemi, dobrze mi szło, jeszcze dwa takie dni i ręcznie zdejmę darń z całej lewej strony domu i od frontu.
Dziewczyny! Teraz to trzeba planować kolejne rabaty
Rabata gabinetowa przekopany kawałek, no i tu trzeba coś posadzić, myślałam, żeby tu zgrupować większość moich róż, muszę pamiętać o tym, że cała prawa strona ogrodu jest do wykopania/przesadzenia, bo tam trzeba nawieźć sporo ziemi.

Z róż do ewentualnego przesadzenia mam na tę chwilę:
1 x Munstead Wood
1 x William Shakespeare
2 x Leonardo daVinci
2 x Garden of Roses
10 x okrywowa Sea Foam (one mogę w sumie zostać tam gdzie rosną, albo dołączyć do różanki)
Magnolia wyląduje chyba jednak w lewym narożniku domu zamiast przy schodach (a po przekątnej do magnolii będzie rosła wiśnia, jak się mi ją uda upolować), a przy schodach posadzę lilaka palabin na pniu też do przesadzenia, a w jego miejsce wsadzę ambrowca, którego widać pod oknem).

Stan obecny

Zółta strzałka - magnolia
Brązowe strzałki - buki
Czerwona strzałka - ambrowiec kolumnowy
Liliowa strzałka - lilak palabin
Do róż mogą dołączyć: (to są rośłiny, które już mam, a muszę przesadzić)
2 x Miscant Mornig Light
3 x lawenda Nico
3 x berberys Admiration
3 x Berberys Erecta
3 x przywrotnik ostroklapowy
Mam też niską odmianę szałwi, mogę ją rozmnożyć.
Jak myślicie, byłaby z tego rabata? Pomożecie?
Ścieżka jest tymczasowa, bo jest straszne błoto i nie da się chodzić, ale mniej więcej tak by to mogło wyglądać, środkiem ścieżka, być może z trawy, a po bokach rabaty, na końcu ścieżki ławeczka zaproponowana przez Andę i poparta przez Judith

Rabata zachodnia, narożna, łącząca się z gabinetową.

Strona słoneczna, południowo - zachodnia, ciepełko i słoneczko. Na rogu będzie magnolia, co dalej nie wiem. Perovskie, kocimiętki? Kiedyś myślałam o pnącej róży, ale sama nie wiem. Dalej przy wypuście jest okno kuchenne, co pod nim? Póki co tam wąsko, może zrobić poszerzenie? No i dalej jest rabata pod oknem tarasowym, tu też jeszcze nie mam pomysłu.
W najbliższych dniach muszę zorganizować korę, obornik i kompost. Jak pogoda pozwoli to w ciągu dwóch tygodni podłoże powinno być gotowe.
Do przesadzenia mam jeszcze trochę innych roślin, sporo trwa, np. miscanty zebrinus, gracimilus, red barony, piwonie, nie wiem jak to ogarnę, żeby się nie zniszczyły.
Liczę na waszą burzę mózgów
Miłej niedzieli!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies