Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

LIDKA 13:28, 13 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Zebranie róż w 1 miejscu podoba mi się.
Ale berberysów bym z różami nie sadziła. Za bardzo klująca dla mnie. A pielic trzeba.
Miscanty można dać na tył rabaty to będą ładnym tłem.
Wypelnisz bylinami ze 2 gat i starczy.

Magnolia na rogu też fajnie. Dzis w Maji bylo zeby nie sadzic nic pod spodem w średnicy 1 m. Bo nie lubi gmerania w korzeniach. I że na zime trzeba korzenie zakrywac 20 -40 vm sciółką żeby korzeń nie zamarzł i mógł żywic drzewko.
A na wiosne trzeba te sciółkę zabrać zeby korzenie grubo przykryte nie były. Magnoli nie mam ale mnie kusi.

Rabatkę pod kuchennym oknem można poszerzyc . Jakas jedna bylina mogla by sie rozciagac wzrabatkach przez całą dlugosc budynku.

Napracowałaś się. Podziwiam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 16:06, 13 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
No nieźle, śnieg jeszcze nie stopniał, a Ty już ryjesz .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 19:30, 13 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)
No nieźle, śnieg jeszcze nie stopniał, a Ty już ryjesz .

Oj tam, trzeba korzystać z pogody i wolnego dnia. Dzisiaj trochę krzyż czuję, ale mam nadzieję, że na jutro będę jak nowonarodzona
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 19:37, 13 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
LIDKA napisał(a)
Zebranie róż w 1 miejscu podoba mi się.
Ale berberysów bym z różami nie sadziła. Za bardzo klująca dla mnie. A pielic trzeba.
Miscanty można dać na tył rabaty to będą ładnym tłem.
Wypelnisz bylinami ze 2 gat i starczy.

Magnolia na rogu też fajnie. Dzis w Maji bylo zeby nie sadzic nic pod spodem w średnicy 1 m. Bo nie lubi gmerania w korzeniach. I że na zime trzeba korzenie zakrywac 20 -40 vm sciółką żeby korzeń nie zamarzł i mógł żywic drzewko.
A na wiosne trzeba te sciółkę zabrać zeby korzenie grubo przykryte nie były. Magnoli nie mam ale mnie kusi.

Rabatkę pod kuchennym oknem można poszerzyc . Jakas jedna bylina mogla by sie rozciagac wzrabatkach przez całą dlugosc budynku.

Napracowałaś się. Podziwiam.


Lidzia dziękuję, dobrze przeczytać, że ktoś nie uważa, że jakieś farmazony uprawiam. Widziałam kiedyś połączenie berberysów z ròżą i bardzo mi się spodobało, róże też kłują, ale nie upieram się rabata pod oknem pewnie zostanie poszerzona, podoba mi się pomysł z byliną wiążącą te rabaty, taka klamra, super!
W dzisiejszej Maji potwierdzili też, że można ciąć magnolię. Pamiętam też jakiś starszy odcinek w którym właściciel ogrodu ciął magnolię w paraol, też fajnie wyglądała.
Dziękuję za rady kwiatkiem ciemiernika ❤
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 19:42, 13 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Z różami przepięknie komponuje się stipa. Zobacz u Miluni z wątku Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko.

EDIT: najszybciej znajdzie w wizytówce - lato.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 19:53, 13 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7166
Judith napisał(a)
Z różami przepięknie komponuje się stipa. Zobacz u Miluni z wątku Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko.

EDIT: najszybciej znajdzie w wizytówce - lato.
.

Połączenie piękne . U mnie są hortensje różowe róże i łącznikiem będzie właśnie stipa. Początkowo chciałam lawendę ale dostanę od Ogrodowiskowej Koleżanki stipę.

Rabatka powstaje a właściwie już jest przy płocie przy laurowiśniach.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 19:57, 13 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Justyna i Judith mam już stipę pod brzozami połączoną z białą różą okrywową. Lubię stipę bardzo, tylko muszę zabrać rośliny z prawej strony ogrodu i je przeprowadzić, chyba że dać trawy miscanty tam gdzie będzie wiśnia? Jeszcze wszystko jest otwarte burza mózgów, pamiętacie?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
anuska2507 20:03, 13 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Judith napisał(a)
Z różami przepięknie komponuje się stipa. Zobacz u Miluni z wątku Milunia w ogrodzie z widokiem na rozlewisko.

EDIT: najszybciej znajdzie w wizytówce - lato.


Właśnie Milunia ma też berberysy jako żywopłocik przy różance
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 20:29, 13 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
DariaB napisał(a)


Lidzia dziękuję, dobrze przeczytać, że ktoś nie uważa, że jakieś farmazony uprawiam. Widziałam kiedyś połączenie berberysów z ròżą i bardzo mi się spodobało, róże też kłują, ale nie upieram się rabata pod oknem pewnie zostanie poszerzona, podoba mi się pomysł z byliną wiążącą te rabaty, taka klamra, super!
W dzisiejszej Maji potwierdzili też, że można ciąć magnolię. Pamiętam też jakiś starszy odcinek w którym właściciel ogrodu ciął magnolię w paraol, też fajnie wyglądała.
Dziękuję za rady kwiatkiem ciemiernika ❤


Irenka z Miłkowa też z powodzeniem przycina magnolię. I ma śliczną.

Różanka Miluni cuuuudna jest.

Musze poszukac tych berberysów z różami. U Miluni jakoś nie dojrzałam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anuska2507 20:52, 13 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ukryły się za dorodnymi różami
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies