Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Marcin89 11:37, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2549
DariaB napisał(a)
Cała działka ma 620m2 ale dom spory.
Czyli masz ciut mniej niż moja działka. Ale gdy popatrzę całościowo, to teren mój i brata rodziny, to razem 2 razy więcej niż u Ciebie. Sporo masz drzew, a ja się boję u mnie sadzić. Bo wszystko wielkie po latach. Cały czas mam dylemat z kolumnowymi grabami. Chcę je bardzo, ale czy po latach nie będą udręka w wąskim miejscu. Pamiętam posty Pestki i koleżanek o rozmiarach i cięciu drzew
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
DariaB 11:40, 21 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Anda napisał(a)


Bardzo lubię bzy i ubolewam, że moje musiałam eksmitować. Wg mnie są ładne i zimą
Jednak jeśli wolisz coś naprawdę ozdobnego, to polecam Acer davidii. Ma śliczną korę, która i zimą ciekawie wygląda. Nie wiem jedynie, czy się tam zmieści Jeśli nie, to bardzo ciekawe gałązki, rosnące zygzakowato ma wiśnia Kojou no mai. Musiałabyś ją kupić już większą, bo rośnie bardzo wolno. Małej nie będzie widać zza ławki.

Przeczytałam, ze ten acer dorasta do 15m, to chyba za dużo ale fakt, piękny jest. O tej wiśni też myślałam, podejrzewam i siebie nową jednostkę chorobową- wiśniozę
Chodzi mi też po głowie sprzedanie dwóch buków na jesień i zostawienie jednego. Wtedy mogłabym kupić inne drzewa boję się trochę, że nie okiełznam w przyszłości tych buków. A dlaczego musiałaś swoje bzy eksmitować?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Angelika95 11:41, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Marcin, nie widziałam jeszcze pięknego ogrodu bez drzew, szczerze mówiąc. Sadź i tyle, dziewczyny tu mają dużą wiedzę na temat drzew, są takie, które można mocno ciąć. Nie strachaj się nic
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
DariaB 11:43, 21 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Marcin89 napisał(a)
Czyli masz ciut mniej niż moja działka. Ale gdy popatrzę całościowo, to teren mój i brata rodziny, to razem 2 razy więcej niż u Ciebie. Sporo masz drzew, a ja się boję u mnie sadzić. Bo wszystko wielkie po latach. Cały czas mam dylemat z kolumnowymi grabami. Chcę je bardzo, ale czy po latach nie będą udręka w wąskim miejscu. Pamiętam posty Pestki i koleżanek o rozmiarach i cięciu drzew

Ja mam w bardzo wąskim miejscu graby. Zawsze można je prowadzić jak żywopłot, przynajmniej tak myślę. Czy będą udręką to powiem po latach też mam obawy tym bardziej, że w ogrodzie działam sama ale bardzo je lubię no i nie ma roślin bezobsługowych. Szczerze, ale to moje zdanie, wolę ciąć graby dwa razy w roku niż robić przy tujach. Ostatnio sąsiad z ulicy usuwał żywopłoty tujowe. Paskudnie się zestarzały.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 11:44, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
DariaB napisał(a)

Przeczytałam, ze ten acer dorasta do 15m, to chyba za dużo ale fakt, piękny jest. O tej wiśni też myślałam, podejrzewam i siebie nową jednostkę chorobową- wiśniozę
Chodzi mi też po głowie sprzedanie dwóch buków na jesień i zostawienie jednego. Wtedy mogłabym kupić inne drzewa boję się trochę, że nie okiełznam w przyszłości tych buków. A dlaczego musiałaś swoje bzy eksmitować?


On wolno rośnie

Które buki chcesz sprzedać? Te w rabacie przy ławce?

Jeden z moich bzów zaczął chorować po powodzi w 2021, a drugiemu nie sprzyjała miejscówka, za sucho tam jest.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marcin89 11:44, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2549
Angelika95 napisał(a)
Marcin, nie widziałam jeszcze pięknego ogrodu bez drzew, szczerze mówiąc. Sadź i tyle, dziewczyny tu mają dużą wiedzę na temat drzew, są takie, które można mocno ciąć. Nie strachaj się nic
W tym miejscu mam dwa okna i balustrady, najwyżej będę z tych balkonów ciął sekatorem na wysięgniku xd
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
DariaB 11:45, 21 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Angelika95 napisał(a)
Marcin, nie widziałam jeszcze pięknego ogrodu bez drzew, szczerze mówiąc. Sadź i tyle, dziewczyny tu mają dużą wiedzę na temat drzew, są takie, które można mocno ciąć. Nie strachaj się nic

Ja sobie nie wyobrażam ogrodu bez drzew. Wczoraj posadziłam kolejne trochę tylko żałuję posadzenia aż trzech buków. W tak małym ogrodzie to raczej za dużo.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 11:46, 21 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Marcin89 napisał(a)
W tym miejscu mam dwa okna i balustrady, najwyżej będę z tych balkonów ciął sekatorem na wysięgniku xd

O i to jest myśl! Zawsze możesz próbować pilnować określonej wysokości. Graby są plastyczne i lubią cięcie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Marcin89 11:46, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2549
Na ten moment zaplanowanych jest 12 drzew
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 11:47, 21 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2549
DariaB napisał(a)

O i to jest myśl! Zawsze możesz próbować pilnować określonej wysokości. Graby są plastyczne i lubią cięcie.
Dziękuję, chyba i tak przy mojej upartości bym je posadził Ucinam temat, żeby wątku nie zaśmiecać.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies