Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 16:35, 15 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
LIDKA napisał(a)
A nie masz wiader po farbie lub elewacji. Ja zachowalam i sie przydają.

Te worki Co daja u mnie to cienkie i szybko sie rwą.



No właśnie nie mam może do poczwórnego wora? Zrobię test w piątek jak młoda na konie pojedzie w sumie mam jakieś dwa wiadra z resztką farby elewacyjnej, spróbuję oczyścić,może się nadadzą.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 16:37, 15 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
anuska2507 napisał(a)
Ja woziłam obornik po prostu przyczepką samochodową. Rolnik mi załadował ładowarką, ale u siebie musiałam ręcznie rozładować.
W workach też raz przywiozłam - ku niezadowoleniu małżonka, bo jak to tak obornik w bagażniku Pakowałam w takie worki zbożowe, a później dla pewności w drugi foliowy.


Problem jest taki, że pod ten kompostownik w stajni się teraz nie da podjechać bo się zakopie. Przyczepki też nie mam, musiałabym kogoś szukać. Wszystko jest do ogarnięcia
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 17:36, 15 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
DariaB napisał(a)


Ależ nie było tak zimno Śnieg leży tylko w zacienionych miejscach No ruszyłam z kopyta bo ja nie lubię bezczynnie siedzieć i chcę się już w tym roku cieszyć ładnym ogrodem tyle lat na to czekałam. Ta strona i tak jest łatwiejsza, z drugą już nie będzie tak lekko.
Czy ten trzcinnik wytrzyma w pełnym słońcu? Myślałam też o zebrinusie, bo mam go w drugiej części ogrodu.


Trzcinnik powinien dać radę na słońcu. A zebrinus to Ci okno zasłoni .

Piękny komposcik!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 18:02, 15 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Agatorek napisał(a)


Trzcinnik powinien dać radę na słońcu. A zebrinus to Ci okno zasłoni .

Piękny komposcik!

To ja w takim razie mam jakiegoś oszukanego zebrinusa bo mi ledwie do pasa sięga
Kompościk dziękuje za komplementy
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 18:12, 15 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Hmm, chyba jest odmiana mini-zebrinusa. Po prostu odniosłam się do swoich, 2 metrowych .

Sprawdziłam i jest mini, nazywa się „little zebra” .
Także możesz sadzić mini zebrę tam .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 19:58, 15 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
DariaB napisał(a)


Ewa pewnie jak do jutra nie odpiszę to zacznę dzwonić, przejrzałam starsze posty z hasłem "prunus serrula" i nawet lata temu się udawało w PL kupić to drzewo, no Kraków to nie jakieś zadupie może się gdzieś znajdzie. Przeczytałam też, że ta wiśnia daje odrosty korzeniowe, bardzo uciążliwe są?


Nie są, ale tu dużo zależy od gleby. No chyba że zaczniesz ją mocno ciąć, to wtedy może wystąpić reakcja obronna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 10:30, 16 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Agatorek napisał(a)
Hmm, chyba jest odmiana mini-zebrinusa. Po prostu odniosłam się do swoich, 2 metrowych .

Sprawdziłam i jest mini, nazywa się „little zebra” .
Także możesz sadzić mini zebrę tam .


To wygląda, że to jest ta little zebra
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 10:31, 16 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Anda napisał(a)


Nie są, ale tu dużo zależy od gleby. No chyba że zaczniesz ją mocno ciąć, to wtedy może wystąpić reakcja obronna.


Anda znalazłam ją ale w formie jednopiennej, taka też by mogła być?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 16:52, 16 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
DariaB napisał(a)


Anda znalazłam ją ale w formie jednopiennej, taka też by mogła być?


Jasne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 18:10, 20 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Udało nam się gwiazdę do domu przywieźć, nie było to proste zadanie, musieliśmy pożyczyć przyczepkę i mimo, że miała prawie 3m to i tak drzewo się nie zmieściło.

Jest wysokie ale było dość mocno cięte z jednej strony, tak jakby rosło przy ogrodzeniu, w sumie u mnie też tak będzie rosło więc może to i dobrze. Wydaje się takie nieokiełznane, może by je trzeba było skorygować?

Posadzę raczej bliżej słupka, narazie jest zadołowane z donicą. Muszę przyspieszyć z robotą, mam jeszcze trochę darni do zdjęcia. Najważniejsze, że drzewo już jest, ma pąki więc liczę, że wszystko z nim w porządku.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies