Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Gruszka_na_w... 14:47, 19 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Widok na rabatę z misą i inne ogrodowe zakątki masz taki, że doznania estetyczne są najwyższych lotów. Zawartość przesyłki z pewnością przyczyni się do podniesienia ich na jeszcze wyższy poziom.
A dlaczego nie wysiewasz sobie łubinów samodzielnie? Te sklepowe sadzonki mają jakieś inne właściwości? Pytam, bo moje łubiny okazały się bardzo krótkowieczne
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 19:30, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Śliczne masz te rabaty pomiędzy tymi drzewami jednak drzewa dają piękne tło mimo zimnicy ogród pięknie się prezentuje a zakupy, no to się tak nie da, no nawet nie wypada, tak nic a nic nie dokupić
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 21:36, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Ursa, poproszę o zdjęcia Genie. Będę wdzięczna. Może być u ciebie bo zaglądam .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magleska 22:10, 19 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Cześć Smerfetko
piękniutko na tych Twoich kaszubskich włościach zakupy fajne też
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 22:28, 19 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Po zdjęciach wcale nie widać tego chłodu. Ale wierzę na słowo, u nas też zimnica. Chociaż jak wyszło słońce, to się rozbierałam, na 5 minut, bo jednak były to krótkie słoneczne chwile .

Na rabatach zagęszczenie, ładnie się wszystko rozrasta

Fajne zakupy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:02, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
Ha, wiedziałam, że mogę na Was liczyć, jeżeli chodzi o pamięć co do składanych przeze mnie deklaracji
Za wszystkie dobre słowa też dziękuję - wszak po to na O. wrzucamy zdjęcia, żeby nas ktoś pochwalił W bezpośrednim otoczeniu raczej łatwiej spotkać kogoś kto popuka się w głowę widząc ryjącą ogrodniczkę niż kogoś chwalącego

"Trawnika" u mnie jest zdecydowanie za dużo. Mocy przerobowych trochę brak, żeby go pomniejszyć. I problematyczne jest szambo, które poprzedni właściciele działki zakopali w tym a nie innym miejscu (trzy kamienie na środku "trawnika" to moje trzy wloty do szamba, musi być do nich bezkolizyjne dojście na ciąganie gówno-rury...). Fakt - poprzedni właściciele nie mieli rabat, nie mieli kłopotu

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:07, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
Moje "zakupki" Ewa idealnie rozszyfrowała, co spec to spec
Dokupiłam bodziszka Cloud Nine - bo super mi się sprawdził i podobał. Pójdzie pomiędzy nowe róże na rogala.
Dziewanna Suger Plum - ma być dośc niska, pójdzie do białych jeżówek.
Kukliki żółte Coctail Banana - nie wiem gdzie Miałam pomysł, ale uleciał
Łubiny żółte - na mijankę z fioletowymi, które już rosną
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:13, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
Bee-Beata - mam rabaty wokół drzew (winna temu jest Izka-Ursa i niech się nie wypina ) Tak, wymagają podlewania. Mam glinę co do zasady, ale i brzozy i sosny chleją jak leci
Obecnie pada i 6 na plusie. Niezgodnie z prognozami więc nie wiem co Ci radzić odnośnie wyjazdu na działkę

Jola-Joku - skarpy staram się nie oglądać, więc i na zdjęciach jej nie ma Może za rok się za nią wezmę
Gienka w założeniach do 3 metrów dorasta. Moja sadzona w 2000. Po 4 latach z pół metra przyrosła Twoje mrzonki mają sens

Haniu - łubinów nie wysiałam z dwóch powodów: 1. u mnie z wysiewami kulawo, 2. nie znalazłam stacjonarnie nasion łubinów innych niż mix Chciałam żółte, jasno żółte. Traf chciał, że u mojej ulubionej sprzedającej były sadzonki - grzech nie kupić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:17, 20 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
W temacie temperatur - jest plus 6. Miał być minus. No nie nadążysz... Leje prawie cały dzień - nie wiem czy się cieszyć czy martwić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 01:44, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Magara napisał(a)
W temacie temperatur - jest plus 6. Miał być minus. No nie nadążysz... Leje prawie cały dzień - nie wiem czy się cieszyć czy martwić

To zależy co akurat chciałaś robić, bo jak podlewać no to się cieszyć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies