Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

vita 20:48, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Ale patenty Dla mnie wyższa szkoła jazdy, pragnę się podciągnąć, oglądając W jakich odstępach ułożyłaś paski z nasionami? Można mniejsze? Jeszcze o ściółkę zapytam, po prawej i lewej widzę, kompost? Jak się robi taki 'książkowy'?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:20, 05 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ja dzisiaj zajrzałam do cukrowego groszku bo już powinien ładnie wschodzić, ciepło i mokro to tak jak lubi do wschodu, a tam pod ziemią 2 cm -trowe ślimaki odgryzają kiełki, masakra robiłam dosiewki i ścieżki obsypałam granulatem, ale przecież w grządki nie posypię bo potem sama mam zamiar plony konsumować to bym chciała bez tej chemii.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GorAna 22:27, 05 kwi 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bożenko, podziwiam Twoje rzodkiewki, bo ja jeszcze nic na warzywniku nie robiłam. może jutro cosik podziałam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kordina 14:52, 06 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Dziękuję Zbyszku i Kasiu i Aniu
Agnieszka_Z napisał(a)
Bożenko, jakich rur użyłaś do konstrukcji tuneli? Sprawdzają się?

Agnieszko właściwie to tuneliki, to są pozostałości rurek z ogrzewania podłogowego, wiesz "zero waste" jak się tylko da.
vita napisał(a)
... W jakich odstępach ułożyłaś paski z nasionami? Można mniejsze? Jeszcze o ściółkę zapytam, po prawej i lewej widzę, kompost? Jak się robi taki 'książkowy'?

Wiktorio chyba z 10 cm pomiędzy paskamu, myślę, ze można mniej tak na logikę aby się rzodkiewka "zmieściła". Po prawej i lewej dosypałam trochę kupionej ziemi, bo się jednak co nieco ubiła + gotowy bydlęcy w granulkach (ten był na jesieni i na wiosnę) i trochę popiołu drewnianego z kominka.
Sylwio też widzę sporo młodych obślizgowców bez domku a ten środek z fosforanem żelaza? Co o nim sądzisz?
GorAna napisał(a)
Bożenko, podziwiam Twoje rzodkiewki, bo ja jeszcze nic na warzywniku nie robiłam. może jutro cosik podziałam

Aniu u Ciebie to jest dopiero co podziwiać u mnie to areał chusteczkowy a i tak w tym roku mnie jakoś siekło i jestem mało wydolna niestety.

Trochę hiacyntów:



____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 18:09, 06 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Normalnie od hiacyntów zapach przechodzi aż przez monitor...serio!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 20:50, 06 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Śliczne te hiacynty, szczególnie czwarty ma piękny kolorek
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ajka 23:45, 06 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4013
Fajne te hiacynty, ja nie mam żadnego, więc chociaż u ciebie popodziwiam
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 00:13, 07 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Ależ masz piękne hiacynty . Muszę sobie sprawić takie właśnie w różnych kolorach po kilka sztuk , fajnie by to wyglądało.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monika83 13:20, 07 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Kordina napisał(a)


Trochę hiacyntów:



Bożenko czy Ty je wykopujesz po przekwitnieniu? bo widzę że mają duże piękne kwiaty a moje hiacynty mają znacznie mniejsze kwiaty,rosnące w gruncie kilka sezonów.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Kordina 16:36, 07 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Hiacynty się cieszą ze swojej urody i zapachu, dziękuję
Moniko, nie wykopuję, ale akurat te mam od 22 roku, natomiast te fioletowe 4 w kępce, już dłużej, ok 4-5 lat.
Z hiacyntami jeszcze takie ujęcie:



Bukiet domowy, tulipanki "dostane"



a gałązka zerwana z takiego cudnego drzewka za płotem:




Czy to jakaś wiśnia? Liście ma bordowe.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies