Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Kordina 01:45, 28 kwi 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dawno, dawno temu za górami, za lasami żył sobie wraz z rodziną dziadek Jan. W okolicach jeziora Drużno miał swoje pole, sięgające od drogi aż do torów.
Pewnego razu podzielił pole pomiędzy dwóch swoich synów. Bracia coś uprawiali, coś hodowali, nawet zaczęli stawiać budynki służące różnym hodowlom.
Któregoś dnia jeden z braci podzielił swoją część znowu na pół, a tę połówkę na kilka mniejszych na rzecz kilku rodzin, z których każda otrzymała ok 1000m2.
Od tamtej pory każda rodzina uprawiała swoją działkę, były ziemniaki, buraki, marchew, pomidory, groch, fasola, truskawki i trochę kwiatów.
Teść na swojej części postanowił z moim mężem, wtedy młodzianem, postawić metodą gospodarczą budynek, który miał służyć ochronie przed deszczem, odpoczynkowi, przygotowaniu posiłku i trzymaniu narzędzi. Były to czasy głębokiej komuny i brakowało wszystkich materiałów budowlanych i trzeba było nieźle się nagłowić, aby sprostać budowie.
Hasło „Polak potrafi” zyskało wtedy mocno na aktualności.
Właściwie powstał odlew cementowy.
Wichry historii, jak to bywa, szarpały światem (jedyną stałą jest ZMIANA) a w międzyczasie
rodziny ulegały przetasowaniu, jedni odchodzili, a na ich miejsce przybywali nowi.
Teść postanowił dobudować drugą połowę domu, tym razem było dużo łatwiej, materiały budowlane były już dostępne, a dom nabrał nowego wyglądu, a właściwie lepszych proporcji,
Budynek musiał dostać jakąś nazwę, ponieważ była to ziemia uprawna, więc powstała (co brzmi dumnie) „przechowalnia płodów rolnych”
CDN...
kilka zdjęć historycznych:
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Milka 08:11, 28 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ciekawie zaczęłaś, czekam na cd
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 08:36, 28 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Ja też .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mgduska 09:06, 28 kwi 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale kolory! Czekam na ciąg dalszy
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 10:39, 28 kwi 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Mnie również wciągnęła historia i bujność ogrodu
Bożeno, musisz zrobić zielony podpis, inaczej będzie problem ze znalezieniem wątku.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 11:43, 28 kwi 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dziękuję za odzew Koleżanki Zuzanno właśnie przed chwilką zrobiłam i znowu przeszłam pomyślnie test na inteligencję
Bo właśnie szukałam od rana mój wątek i nie mogłam odnaleźć
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
gogo 12:53, 28 kwi 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja też czekam na ciąg dalszy opowieści, a to co zobaczyłam bardzo mi się podoba, bo to moje klimaty: kamienie, drewno i kolorowy busz
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 18:23, 28 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Zaczęło się bardzo ciekawą historią, zdjęcia też przyciągnęły moją uwagę, czekam na wiecej...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agania 21:20, 28 kwi 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Poczułam się jak w baśniowym ogrodzie
pełnym opowieści z obrazkami
Podoba mi stoliczek…ciekawa jestem skąd się wziął
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Alija 21:21, 28 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Bożenko, bardzo ciekawie opowiadasz, czekam na dalszy ciąg.
Zdjęcia historyczne bardzo mi się podobają, zielono, bujnie, kolorowo, kamienie, woda, wszystko to lubię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies