Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

ajka 21:47, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4052
Zazdroszczę Ci tych okolic przyrody. Rabaty się szykują, trawka też, będzie pięknie. Pamiętam jak też czekałam z utęsknieniem na trawe. Niesamowita radocha jak za oknem robi się zielono.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
MagdaLenka 22:00, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Angelika95 napisał(a)
U mnie też piach, nawoziliśmy ziemi, ta jest taka glinowata bardziej. Glebogryzarka też poszła w ruch. Pod rabaty ta ziemia będzie super, bo pod zrębkami będzie dobrze trzymać wilgoć, ale pod trawę to sama nie wiem, jak obsycha to się z góry robi taka skorupa.. a musieliśmy nawieźć, bo była potrzeba podniesienia terenu.

Bardzo dobrze, że dodaliście gliny, bo dzięki piaszczystej frakcji pod spodem nie będziecie mieć zastoin wody i nie będzie nic gniło. Z drugiej strony glina dłużej utrzyma wilgoć i nie będzie zbyt sucho. Będzie korzystna równowaga.
A z tą trawą to jest tak, że najpierw czas się dłuży, bo nic nie widać, a potem nagle są szybkie efekty.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 22:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
No dobra trzymam Was za słowo i czekam dalej relację oczywiście zdam
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 22:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
Aniu, to prawda, okolica piękna. Nie mogę się doczekać aż córeczka będzie na tyle duża, żebym mogła pokazać jej sarenki, bażanty, zajączki, jeże
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiaan 22:04, 14 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Pamiętam ten czas siania trawnika, jak to cieszy prawda Powodzenia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MagdaLenka 22:11, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Angelika95 napisał(a)
Aniu, to prawda, okolica piękna. Nie mogę się doczekać aż córeczka będzie na tyle duża, żebym mogła pokazać jej sarenki, bażanty, zajączki, jeże

To są cudowne obserwacje dla dziecka. Ja mojej od małego pokazywałam na spacerach wszelkie żyjątka w trawie (kolorowe żuczki, liszki, gąsienice i masę innych). Ona do dziś wspomina te nasze spacery, choć jest dorosła.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Angelika95 22:32, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
MagdaLenka napisał(a)

To są cudowne obserwacje dla dziecka. Ja mojej od małego pokazywałam na spacerach wszelkie żyjątka w trawie (kolorowe żuczki, liszki, gąsienice i masę innych). Ona do dziś wspomina te nasze spacery, choć jest dorosła.


My już spacerujemy po podwórku, wczoraj oglądałyśmy czerwonego tulipana i wąchałyśmy drzewka owocowe, patrzyła z zainteresowaniem

Piękne macie wspomnienia
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 22:33, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
Czy ktoś podlewał hortensje gnojówką ze skrzypu? Lub trawy ozdobne?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
olciamanolcia 13:52, 15 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Andżelika wyślę Ci te werbeny ale teraz one są wielkości rzesy wodnej
Niech podrosną
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Angelika95 14:12, 15 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1020
olciamanolcia napisał(a)
Andżelika wyślę Ci te werbeny ale teraz one są wielkości rzesy wodnej
Niech podrosną


Super, namyśl się co Tobie się przyda, bo za darmo to nie chcę, bym się wstydziła
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies