Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

Angelika95 18:38, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Edytko, tu na pewno są lepsi specjaliści od trawnika, ale mogę Ci powiedzieć.

Nawiezioną ziemię najpierw rozwaliła koparka, potem mąż jeździł glebogryzarką, potem grabił. Wybraliśmy chwastów ile się dało, został głównie perz, ale z tego co wiem w trawniku przy koszeniu w końcu zginie. Nie dało się wybrać wszystkich kłączy perzu, było ich za dużo, na dodatek duży teren.

No a potem przystąpiliśmy do siania. Na zagrabioną ziemię sialiśmy za pomocą siewnika. Kupiłam taki za 130zl, potem przyda się do nawożenia. Mąż jeździł nim 'na krzyż', w kratkę, dwukrotnie, czyli w każdym miejscu był 4 razy. Potem przegrabił i podlał. No i podlewaliśmy codziennie, bo akurat nie było deszczu.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 18:44, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Nie wałowaliście?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
edi75 18:47, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2059
Angelika bardzo Ci dziękuję za czytelną instrukcję
My chociaż kawałeczek chcieliśmy posiać trawnika.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 18:51, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Nie wałowaliście?


Nie, a czy to dobrze czy źle to okaże się.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
NowaKiKi 21:40, 16 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 599
Angelika95 napisał(a)


Nie, a czy to dobrze czy źle to okaże się.

My na części pierwszej walowalismy a na drugiej juz nie i w sumie nie widzialam różnicy
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Angelika95 21:44, 16 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Na opakowaniu producent podawał to jako dodatkowy element. Oglądaliśmy trochę filmików i stwierdziliśmy, że nie warto, ale pewności nie było, więc Twój komentarz Klaudia jest dla mnie cenny
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Yenna 22:00, 16 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
Trzymam kciuki za równy wzrost trawy
____________________
Marta z Vengerbergu
Angelika95 08:02, 17 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
W tym roku nie wysiałam warzyw na rozsady, mam tylko pomidory. Resztę będę siała wprost do gruntu, żeby coś mieć na rozszerzanie diety

Za to sadzonki roślin ozdobnych mają się całkiem nieźle. Sesja zdjęciowa jeżówek i szałwi omszonych.

____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
edi75 08:07, 17 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2059
Angelika95 napisał(a)
W tym roku nie wysiałam warzyw na rozsady, mam tylko pomidory. Resztę będę siała wprost do gruntu, żeby coś mieć na rozszerzanie diety

Za to sadzonki roślin ozdobnych mają się całkiem nieźle. Sesja zdjęciowa jeżówek i szałwi omszonych.



Łał robi wrażenie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 08:11, 17 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Edytko to nie wszystkie no ale coś za coś, na warzywka już nie starczyło czasu, nie dałabym rady zadbać o nie tak, żeby coś z nich było, a co roku wysiewałam i to wszystko co się dało. No nic, nie rozdwoję się, mam nadzieję, że z siewu do gruntu też będziemy mieli jakiś dodatek do obiadów
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies