Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spełnianie marzeń - ogród czas start

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnianie marzeń - ogród czas start

anuska2507 17:10, 04 wrz 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Możesz zadołować doniczki w ziemi.
Albo zrobić sobie sadzonki wprost do ziemi (tymczasowej rabaty) i wiosną je sobie przeniesiesz.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
MiluniaB 10:45, 12 wrz 2023


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Hej Szpaler rozplenic jak już podrosną będzie robił efekt wow - pięknie się zapowiada
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Angelika95 13:09, 13 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Anuska dzięki za odpowiedź

Milunia - Twoja pochwała wiele dla mnie znaczy, bo wiesz że Twój ogród jest na mojej liście najpiękniejszych
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 18:31, 14 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Planuję na rabacie miskanta Morning Light, chciałabym go dać przed hortensjami. Jaka odmiana będzie wyższa? Czy któraś z Was ma u siebie to połączenie? Według opisów z internetu coś tam sobie znalazłam, ale nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
ajka 21:58, 16 wrz 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Na twoim miejscu rozchodniki podzieliłabym sobie wiosną, jeśli teraz nie widzisz dla nich miejsca. To najprostsza roślina do rozdzielenia. Wystarczy, że ułamiesz kawałek i włożysz do ziemi.

Miskanty - raczej daje się za hortensjami nie przed.

Pytałaś o połączenie - rabata - trawa. Ja mam praktycznie wszędzie plastikowe obrzeża, ale to raczej dla zdecydowanych (kupowałam etapami, więc nie było to aż tak odczuwalne). Obrzeża da się przenieść, ale wymaga to trochę roboty, po jakimś czasie robią się kruche i łatwo je połamać przy przenoszeniu. Kamienie mam przy trawiastej przy oknach i to rozwiązanie przyznam jest beznadziejne - trawa wchodzi wszędzie w rabatę, trudno nad tym zapanować. Planuję je zamienić w najbliższym czasie na bordy. Teraz robię bardzo długą rabatę, przez pół działki na drzewa, krzewy owocowe i kwiaty - planuję tam zrobić zwykły kancik - cięty łopatą, bo jednak szkoda mi kasy i zobaczymy jak to się sprawdzi. Krawężniki - też mogą być dobrym rozwiązaniem. W kostce wyłażą chwasty (mam przy "plaży").
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Angelika95 23:46, 16 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Dziękuję za radę dotyczącą dzielenia rozchodników- zrobię to w takim razie na wiosnę. Miskanty dam pomiędzy hortensjami ale plastikowe obrzeża dla mnie odpadają- pewnie praktyczne, ale kompletnie nie jest to moja estetyka
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
LIDKA 07:48, 17 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Angelika miscanty daj na mijanke z hortkami lekko cofnięte. Morningi sie przewieszająą jak fontanna. Bedą się te cienkie liscie mieszkać z kwiatami.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Angelika95 09:03, 17 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1023
Lidka, no tak właśnie myślałam, że one nie dorastają wysokie, więc fajnie by wyglądały na przemian

Już mam rozrysowane rabaty na przyszły rok, będzie się działo

A co do obrzeży, to na razie zrobię kant, a jak nie będzie mi to pasować to dołożę obrzeża betonowe.
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Patrycja_KG_Lu 14:47, 17 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Pewnie nie tylko ja jestem ciekawa rysunków. Pokazuj
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 14:59, 17 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Zerknijcie jeszcze na alternatywę Polinki.
polinka napisał(a)
Najpierw profil alu dla Iwonki

Kupujemy najzwyklejszy profil aluminiowy w sklepie budowlanym



Jeden bok zgniatamy albo zbijamy młotkiem





Wykopujemy mały rowek, wkładamy nasz budowlany ekobord i przysypujemy ziemią dla lepszej stabilności. Gorę wykańczamy wg własnego uznania, u mnie kamień





____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies